abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 13:44 | Komunita

    Bylo spuštěno hlasování o přednáškách a workshopech pro letošní Installfest, jenž proběhne o víkendu 28. a 29. března v Praze na Karlově náměstí 13.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    dnes 04:33 | Nová verze

    Byla vydána (Mastodon, 𝕏) třetí RC verze GIMPu 3.2. Přehled novinek v oznámení o vydání. Podrobně v souboru NEWS na GitLabu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 21:44 | IT novinky

    Apple představil iPhone 17e a iPad Air s čipem M4.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 12
    včera 21:11 | Zajímavý software

    Byla vydána verze 1.0 editoru kódů Gram. Jedná se o fork editoru Zed bez telemetrie a umělé inteligence.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 20:33 | IT novinky

    Byla oznámena spolupráce GrapheneOS s Motorolou. Podrobnosti v tiskové zprávě. GrapheneOS (Wikpedie) je varianta Androidu zaměřující se na bezpečnost a soukromí.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 02:22 | Nová verze

    Armbian, tj. linuxová distribuce založená na Debianu a Ubuntu optimalizovaná pro jednodeskové počítače na platformě ARM a RISC-V, ke stažení ale také pro Intel a AMD, byl vydán ve verzi 26.2.1. Přehled novinek v Changelogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 02:11 | Komunita

    Volí se dvě místa v Radě openSUSE. Seznamte se se čtyřmi kandidáty. Členové projektu openSUSE mohou hlasovat od 1. do 8. března. Výsledky budou oznámeny 9. března.

    lkocman | Komentářů: 4
    1.3. 19:22 | IT novinky

    Společnost OpenAI uzavřela dohodu s americkým ministerstvem obrany o poskytování technologií umělé inteligence (AI) pro utajované sítě americké armády. Firma to oznámila několik hodin poté, co prezident Donald Trump nařídil vládě, aby přestala využívat služby společnosti Anthropic.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 14
    1.3. 13:33 | IT novinky

    Technologická společnost Anthropic v noci na dnešek oznámila, že se obrátí na soud kvůli rozhodnutí ministerstva obrany označit ji za bezpečnostní riziko dodavatelského řetězce poté, co nevyhověla jeho požadavkům týkajícím se používání umělé inteligence (AI). Prezident Donald Trump krátce před tím uvedl, že nařídil federálním úřadům postupně ukončit využívání jejích AI technologií. Spor mezi firmou vyvíjející chatbot Claude a

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 18
    28.2. 15:44 | Upozornění

    Zemřel Rob Grant, spolutvůrce kultovního sci-fi seriálu Červený trpaslík.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 8
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (17%)
     (7%)
     (0%)
     (12%)
     (27%)
     (2%)
     (5%)
     (2%)
     (13%)
     (26%)
    Celkem 1000 hlasů
     Komentářů: 25, poslední 3.2. 19:50
    Rozcestník

    Dotaz: Tomcat6 chyba při běhu aplikace access denied java.io.FilePermission /tmp/tomcat6-temp read

    28.4.2010 11:19 Majky
    Tomcat6 chyba při běhu aplikace access denied java.io.FilePermission /tmp/tomcat6-temp read
    Přečteno: 374×
    Dobrý den,

    nevím si už rady tomcat6 mi běží na localhostu 127.0.1.1:8080 a soubor .war je v /var/lib/tomcat6/webapps

    když spouštím aplikaci tak se úvodní stránka zobrazí ,ale jakmile se chci přihlásit do aplikace tak tomcat hodí hlášku: javax.servlet.ServletException: java.security.AccessControlException: access denied (java.io.FilePermission /tmp/tomcat6-temp read)

    zkoušel jsem nastavovat v catalina.policy : grant { permission java.io.FilrPermission "/tmp/temptomcat6-temp" , "read,write"; }; i

    grant codeBase

    ale vždy po restartu systému tyto změny v catalina.policy zmizí tak jsem se chtěl zeptat jestli se někdo s takovou chybou setkal nebo jestli někdo neví jak by se dala chyba vyřešit

    javax.servlet.ServletException: java.security.AccessControlException: access denied (java.io.FilePermission /tmp/tomcat6-temp read)

    předem Děkuji

    Odpovědi

    28.4.2010 16:21 krtek007 | skóre: 4
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tomcat6 chyba při běhu aplikace access denied java.io.FilePermission /tmp/tomcat6-temp read
    Zkontrolujte práva na /tmp/tomcat6-temp...
    ls -l /tmp/tomcat6-temp
    28.4.2010 18:14 majky
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tomcat6 chyba při běhu aplikace access denied java.io.FilePermission /tmp/tomcat6-temp read
    práva jsem nastavil na drwxrwxrwx 2 tomcat6 root 4096 2010-04-28 18:03 tomcat6-temp/ ale po restartu se to vrati na defaultni drwxr-xr-x 2 tomcat6 root 4096 2010-04-28 18:03 tomcat6-temp/

    ale když po nastaveni zkusím spustit aplikaci tak se objeví chyba zas

    30.4.2010 20:43 User682 | skóre: 38 | blog: aqarium | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tomcat6 chyba při běhu aplikace access denied java.io.FilePermission /tmp/tomcat6-temp read
    Take jsem to resil. Bezpecnostni "feature", predevsim v Debianu. Tomcat instalovany na uzivatele a stazeny ze stranek apache normalne jede.

    Pokud mate stroj ciste pro vyvoj a neprovozujete nejaky hosting a podobne, tak ve startovacim skriptu /etc/init.d/tomcat6 je volba TOMCAT6_SECURITY=yes . Tak zmente na "no".

    Kazdopadne si rad poslechnu reseni od zkusenych adminu, jak toto vlastne resit.

    gf
    3.5.2010 15:30 majky
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tomcat6 chyba při běhu aplikace access denied java.io.FilePermission /tmp/tomcat6-temp read
    Jo takhle to funguje ,ale nevim kdyz to budu chtit nasadit na ostry servet jestli to muzu udelat taky tak

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.