Z aktualizovaného seznamu chyb (pdf) procesoru AMD EPYC 7002: #1474 - procesor se po 1044 dnech od posledního resetu zasekne [reddit].
Fossil (Wikipedie) byl vydán ve verzi 2.22. Jedná se o distribuovaný systém správy verzí propojený se správou chyb, wiki stránek a blogů s integrovaným webovým rozhraním. Vše běží z jednoho jediného spustitelného souboru a uloženo je v SQLite databázi.
David Malcolm se ve svém příspěvku na blogu vývojářů Red Hatu rozepsal o vylepšeních statické analýzy (volba -fanalyzer) v GCC 13.
Byla vydána nová stabilní verze 23.05 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Stoat. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.
Příspěvek na blogu CZ.NIC upozorňuje na nový útok na weby v Česku. Na honeypotech na Turrisech byla zaznamenána nová aktivita útočníků - probíhající útok na FTP servery, které se vyskytují na stejné IP adrese, jako aktivní WEB server.
Rakudo (Wikipedie), tj. překladač programovacího jazyka Raku (Wikipedie), byl vydán ve verzi 2023.05. Programovací jazyk Raku byl dříve znám pod názvem Perl 6.
Linux Foundation Europe představila projekt RISE (RISC-V Software Ecosystem), jehož cílem je urychlit vývoj open source softwaru pro architekturu RISC-V.
Armbian, tj. linuxová distribuce založená na Debianu a Ubuntu pro jednodeskové počítače na platformě ARM, byl vydán ve verzi 23.05. Přehled novinek v Changelogu.
Minulý týden proběhla openSUSE Conference 2023. Mimo jiné bylo oznámeno přejmenování systému MicroOS Desktop. MicroOS Desktop GNOME byl přejmenován na openSUSE Aeon a MicroOS Desktop Plasma na openSUSE Kalpa.
Thom Holwerda z OSnews si všímá, že vývoj operačního systému MINIX je prakticky mrtvý. Jeho hlavní autor, Andrew Tanenbaum, formálně odešel do důchodu v roce 2014 a příspěvky do kódu v následujících letech vůbec ustaly. Stav projektu shrnuje diskuze z roku 2020. Sice vyšlo najevo, že Intel používal MINIX v Management Engine, ale změny nezveřejňoval.
Řešení dotazu:
Mail()
, jen funkce mail()
.
Za třetí, máte tam ve forulářu jakousi antispamovou kontrolu, ale není jasné, co tam má uživatel zapsat, a za druhé to pak nikde nekontrolujete.
Za čtvrté, když tam někdo vyplní cizí e-mail a do poznámky nabídku na nějakou viagru nebo bůhví co, odešle se to na ten cizí e-mail – ideální pro spamování. Proto se dělává registrace e-mailu, že nejprve musíte ověřit jeho pravost a není možné do toho ověřovacího e-mailu propašovat žádný svůj text.
Za páté, raději si na to najděte nějakého programátora, tohle není na „jenom rozchodit“.
ve formuláři, tak výskyt klíče spam
ve skriptu. Nicméně i tak je to pozvánka pro spammery.
mail()
, ale Mail()
i MAIL()
bude totéž.X + Y = Z
v textu bych radši zaměnil za captcha.
<form action="..//posli.php" method="post">Prečo "..//posli.php" a nie "posli.php"?
if (mail("daniel.fajmon@volny.cz", $predmet,$body , "From: " . $email)) { echo "<p><strong>Vaše objednávka byla úspěšně odeslána. V nejbližší době Vás budeme kontaktovat.</strong>.</p>"; } else { echo "<p>E-mail sa nepodarilo odoslať.</p>"; }
Tiskni
Sdílej: