Byla vydána verze 11.0.0 knihovny libvirt (Wikipedie) zastřešující různé virtualizační technologie a vytvářející jednotné rozhraní pro správu virtuálních strojů. Současně byl ve verzi 11.0.0 vydán související modul pro Python libvirt-python. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Byla vydána nová verze 3.4.0 nástroje pro inkrementální kopírování souborů rsync (Wikipedie). Přehled oprav a vylepšení v souboru NEWS. Řešeno je 6 zranitelností.
V srpnu loňského roku byla vyhlášena RP2350 Hacking Challenge aneb oficiální výzva Raspberry Pi na prolomení bezpečnosti mikrokontroléru RP2350. Povedlo se. Včera byli představeni čtyři vítězové a jejich techniky.
Na čem aktuálně pracují vývojáři open source operačního systému Haiku (Wikipedie)? Byl publikován přehled vývoje za prosinec 2024. Vypíchnuto je začlenění webového prohlížeče Iceweasel, tj. alternativního sestavení Firefoxu.
Tetris a DOOM běžící v pdf. Proč a jak v příspěvku na blogu.
Společnost Oracle představila sadu nástrojů a skriptů pro sběr a analýzu dat o stavu linuxových systémů a jejich ladění pod společným názvem Oracle Linux Enhanced Diagnostics (OLED). K dispozici pod licencí GPLv2.
OpenZFS (Wikipedie), tj. implementace souborového systému ZFS pro Linux a FreeBSD, byl vydán ve verzi 2.3.0. Přináší RAIDZ Expansion, Fast Dedup, Direct IO, JSON a Long names.
Společnost PINE64 stojící za telefony PinePhone nebo notebooky Pinebook publikovala na svém blogu lednový souhrn novinek.
Baví vás bastlení, fyzika, IT a nebo prostě cokoliv technického? Proseděli jste celé Vánoce v záři obrazovky počítače a nebo jste o tom alespoň snili? Chcete se pochlubit technickými vánočními dárky? Pak doražte na Virtuální Bastlírnu - online pokec (nejen) techniků a bastlířů!
… více »Desktopové prostředí Enlightenment bylo vydáno ve verzi 0.27.0, provázejí ho knihovny EFL 1.28. Jde o převážně opravné vydání opět po roce.
std::string moje_funkce( std::string arg1, std::string arg2, int arg3 );Anebo jednoduse ziskat instanci nejake tridy a tu "vlozit" do promenne, aby s ni slo jednoduse "operovat" V dokumentaci jsem nasel akorat same priklady a vysvetleni funkci bez parametru, navratovych hodnot ( byly typu void ) a tridy, ty jsem tam nenasel vubec
dlsym()
předat manglované jméno, které zjistíte např. pomocí nm
. Viz příklad v příloze.
extern "C"
, bude exportována pod nemanglovaným jménem a pak to bude fungovat i s ním. Výhoda je, že to bude přenositelné (nemusíte znát manglované jméno). Nevýhoda je, že jméno pak nemůžete overloadovat a musíte ji deklarovat jako extern "C"
i v každém programu, který knihovnu používá "normálním" způsobem.
extern "C"
určitě správná volba, původní odpověď jsem psal s představou, že máte hotovou C++ knihovnu, do které nemůžete nebo nechcete zasahovat.
ale nikde tam nebyla definice te cos funkce ( doufam, ze jsem se dival poradne
man cos
#include <math.h>
double cos(double x);
Tiskni Sdílej: