abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 15:00 | Zajímavý článek

    Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    9.5. 17:22 | Nová verze

    Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    9.5. 15:22 | Komunita

    Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    8.5. 19:22 | Nová verze

    Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    8.5. 18:00 | Nová verze

    Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    8.5. 01:22 | Nová verze Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    8.5. 00:55 | Zajímavý projekt

    PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.

    vlk | Komentářů: 0
    7.5. 19:44 | Nová verze

    Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 12.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    7.5. 17:33 | Nová verze

    Raspberry Pi OS, oficiální operační systém pro Raspberry Pi, byl vydán v nové verzi 2025-05-06. Přehled novinek v příspěvku na blogu Raspberry Pi a poznámkách k vydání. Pravděpodobně se jedná o poslední verzi postavenou na Debianu 12 Bookworm. Následující verze by již měla být postavena na Debianu 13 Trixie.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    7.5. 05:33 | Komunita

    Richard Stallman dnes v Liberci přednáší o svobodném softwaru a svobodě v digitální společnosti. Od 16:30 v aule budovy G na Technické univerzitě v Liberci. V anglickém jazyce s automaticky generovanými českými titulky. Vstup je zdarma i pro širokou veřejnost.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 17
    Jaký filesystém primárně používáte?
     (57%)
     (1%)
     (8%)
     (22%)
     (4%)
     (2%)
     (3%)
     (1%)
     (1%)
     (3%)
    Celkem 583 hlasů
     Komentářů: 26, poslední 8.5. 09:58
    Rozcestník

    Dotaz: programování GPGPU

    klouda avatar 21.6.2010 01:45 klouda | Brno
    programování GPGPU
    Přečteno: 643×
    Našel by se někdo kdo by mi mohl poradit kudy vede cesta k řešení těchto příkladů popř. odkázat na nějaké specializované fórum zabývající se touto problematikou ? Něco málo vím o technologích CUDA, ATI Stream, OpenCL a DirectCompute ale netuším kterou technologii zvolit, pro efektivní řešení. Díky.

    Pro vhodné paralelizovatelné numerické výpočty vytvořit program, který bude výpočty realizovat přes vícejádrový CPU a přes GPU a porovnat rychlosti výpočtů a vhodnost použití různých technologií. Analyzovat vliv frekvence GPU a počtu výpočtových jednotek.

    Vytvořit aplikaci, která na základně vhodných numerických výpočtů bude umožňovat porovnání výpočtového výkonu různých grafických karet (benchmark). Aplikace vypíše také typ GPU, frekvenci a počet výpočtových jednotek.

    Odpovědi

    21.6.2010 10:59 martin
    Rozbalit Rozbalit vše Re: programování GPGPU
    PyGPU ?
    21.6.2010 11:01 martin
    Rozbalit Rozbalit vše Re: programování GPGPU
    PyStream, PyCuda, PyOpenCL.
    klouda avatar 21.6.2010 21:02 klouda | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: programování GPGPU
    Spíše bych se přikláněl k řešení pomocí OpenCL, existuje nějaké vývojové prostředí pro tuto technologii ve kterém by se daly tyto příklady naprogramovat? Hledám spíše něco univerzálního, co by nebylo přímo závyslé na použitém typu grafického akcelerátoru ale umělo využít výpočetní potenciál nezávisle.
    22.6.2010 08:53 martin
    Rozbalit Rozbalit vše Re: programování GPGPU
    Bohužel znám jen několik projektů ale vesměs Win only.
    Třeba OpenCL Studio. Nevím jak je na tom ted, ale slibovali beh aplikaci
    i v browser pluginu.
    klouda avatar 22.6.2010 16:30 klouda | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: programování GPGPU
    OpenCLStudio si žádá SDK a drivery grafiky. Mám starší grafiku, která technologii CUDA ani Stream nepodporuje, takže pro výpočky pouze na CPU to asi nebudu moct využít. Spíše by se mi hodilo něco čistě na paralelní výpočty na CPU, než si pořídím novější grafiku.
    klouda avatar 23.6.2010 15:57 klouda | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: programování GPGPU
    Tak jsem zvažoval že si nějakou tu graf. kartu pořídím. Doporučíte mi nějakou konkrétní graf. která by byla vhodná pro tento účel? zašel bych si pro ni. Líbí se mi třeba Sapphire HD 5670 Ultimate, abych se vešel tak nějak do 3tisic. ;)
    klouda avatar 22.8.2010 16:55 klouda | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: programování GPGPU
    Jakým způsobem by se daly pomocí GPGPU řešit výpočty na paralelních systémech ? Např. jak by se programovala aplikace, která využívá knihovny MPI v počítačovém clusteru ? Pokud vím tak zatím existuje řešení jen pro jeden počítačový systém. :hm
    8.9.2010 07:13 kralyk z abclinuxu | skóre: 29 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: programování GPGPU
    Jednoznačně doporučuji OpenCL, protože máš nezávislost na výrobci grafárny (to s CUDA nemáš) a nezávislost na OS (to nemáš s DirectCompute). A přitom OpenCL poskytuje veškerou potřebnou funkcionalitu.
    Na Mac Research vycházely videa na téma úvod do problematiky OpenCL, čili googluj a najdeš ;-)
    Jinak každé slušnější SDK obsahuje nějaké ty příklady, já znám ATI Stream, a tam jich je celkem hafo. Pro začátek je zajímavý např. příklad HelloCL, který vypíše veškeré info o backendu a dostupném OpenCL-compatible hardwaru.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.