abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 00:44 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 3.22.0 grafického vývojového prostředí a platformy Gambas (Wikipedie) založené na interpretru programovacího jazyka Basic s rozšířením o objektově orientované programování. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitLabu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 20:22 | Komunita

    FreeBSD odstranilo poslední GPL kód ze základního systému. Konkrétně dpv, libdpv, libfigpar a dialog. Instalátor před čtyřmi lety přešel z dialogu na bsddialog.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 15:22 | IT novinky

    Sociální síti 𝕏 (dříve Twitter) má dnes 20 let. Pro veřejnost byla zpřístupněna 15. července 2006.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 14:22 | Zajímavý software

    Insula Faktury je open source generátor faktur, který běží přímo ve webovém prohlížeči. Žádná registrace, žádné sledování, žádné omezení. Zdrojové kódy jsou k dispozici na Codebergu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 11
    včera 13:22 | Komunita

    První Mobile Linux Hackday v Plzni, tj. komunitní setkání věnované Linuxu na mobilních zařízeních, proběhne 24. července od 10:00. Akce je otevřená všem zájemcům – od zvědavců po zkušené vývojáře. Dopoledne proběhnou přednášky Davida Heidelberga a Petra Hodiny o aktuálním stavu mobilního Linuxu: proč vůbec chtít tučňáka v kapse, jaké telefony jsou dnes dobře podporované a co taková podpora obnáší. Po obědě se zaměříme na konkrétní

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    14.7. 19:33 | Nová verze

    3D software Blender byl vydán ve verzi 5.2 s prodlouženou podporou. Videopředstavení na YouTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    14.7. 16:55 | Zajímavý software

    SketchForge 3D (GitHub, reddit) je open source 3D editor / CAD běžící ve webovém prohlížeči bez nutnosti účtu nebo cloudového úložiště. Inspirovaný byl Tinkercadem. Doporučena je lokální instalace.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    14.7. 12:44 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 11.9 webového prohlížeče Midori (Wikipedie, GitHub). S novým centrem ovládání, pokročilejším blokováním reklam, optimalizací výkonu…

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    14.7. 04:22 | Zajímavý projekt

    Na Crowd Supply běží kampaň na podporu open source čtečky elektronických knih Open Book Touch. Postavena je na ESP32-S3. Má 4,26palcový dotykový e-papírový displej s rozlišením 480×800 pixelů, podsvícení, slot na microSD kartu. Cena je 149 dolarů a poštovné 12 dolarů. Dodání je plánováno na duben 2027.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 9
    13.7. 18:00 | IT novinky

    Na Humble Bundle běží akce Linux: All the Things by O'Reilly a Picos, HATs, and More by Raspberry Pi Press. Elektronické knihy lze koupit se slevou a současně podpořit organizace Code for America a Raspberry Pi Foundation.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (7%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (25%)
    Celkem 2132 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: Nastavení Hide IP pro Apache server

    2.7.2010 11:11 kajmanek
    Nastavení Hide IP pro Apache server
    Přečteno: 410×
    Zdravim, rád bych pozadal o pomoc. Potrebval bych zmenit/schovat mou verejnou IP pro muj lokalni web server.

    Pokud chci schovat svou IP pri prohlizeni webu, pak si nastavim v prohlizeci proxy server a vse je OK a jedu pod jinou IP.

    Ale jak docílim i schovani me IP pro localhost web server? Pokud spustím skript (např. /localhost/hledej.php) tak se stejne zobrazi ma IP.

    Dekuji moc za rady (jsem zacatecnik tak me prosim neukamenujte)

    Řešení dotazu:


    Odpovědi

    Jendа avatar 2.7.2010 12:03 Jendа | skóre: 78 | blog: Jenda | JO70FB
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nastavení Hide IP pro Apache server
    O co ti jde? Aby skripty na tom serveru nemohly zjistit jeho IP? To dost dobře nejde - ten skript se může připojit na jiný server a ten mu může říct, s kým komunikuje.

    Nebo aby návštěvníci neviděli, kam se připojují? To nejde na Internetu už z principu, ale můžeš použít např. Tor hidden service.
    2.7.2010 12:17 kajmanek
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nastavení Hide IP pro Apache server
    Příklad: je stránka www.xyz.tld

    - když chci prohližet tuto stránku anonymně, nastavim si v prohlížeči "anonymní" proxy server. (jim se tedy "zobrazi/zaloguje" IP proxy serveru)

    - ale když si na svém localhostu vytvořím skript (dejme tomu, že budu chtít zobrazit stránku xyz.tld přes CURL) tak se jim do logu zapíše IP moje.

    Tzn. jak docílim toho aby se požadavky z mého web serveru směrovali přes přes proxy server. (kde tuto IP mohu nastavit, aby se server choval stejně jako prohlížeč, tjn. procházel přes proxy a vracel výsledek)

    Snad sem to vysvětlil tak nějak srozumitelně.

    p.s. TORa sem už zkoušel ale nějak se mi to nepodařilo nastavit.
    2.7.2010 12:55 blondak | skóre: 36 | blog: Blondak | Čáslav
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nastavení Hide IP pro Apache server
    CULR ale proxy podporuje...
    Každý problém ma své logické, snadno pochopitelné nesprávné řešení.
    2.7.2010 16:09 kajmanek
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nastavení Hide IP pro Apache server
    ježíííííííííííš děkuju, já sem píííííííííííp to snad neni ani možný, dva dny hledám řešení a nakonec je to tak jednoduché že to až neni možné.

    ještě jedno děkuji

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.