Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Nazdar. Mám datum v UTC v datetime a chci jej konvertovat do jiného timezone. Způsob detekce lokálního timezone jsem hledal dost dlouho. Našel jsem pouze to, že jméno lokálního timezone je v time.tzname a to se dá použít k vytvoření timezone objektu a ten pak použít pro konverzi. Našel jsem tento způsob:
In [69]: dtn=datetime.datetime.now(tz=pytz.UTC) In [70]: dtn Out[70]: datetime.datetime(2010, 7, 12, 0, 13, 17, 236937, tzinfo=<UTC>) In [71]: dtn.astimezone(pytz.timezone(time.tzname[0])) Out[71]: datetime.datetime(2010, 7, 12, 2, 13, 17, 236937, tzinfo=<DstTzInfo 'CET' CEST+2:00:00 DST>)Je to OK? Práce s daty je v Pythonu utrpení. Řekl bych, že tenhle kód by měl bezpečně zjistit lokální TZ a konvertovat to. Ani s přestupným rokem by nemusel být problém, ale tady jsem trochu na vážkách, jestli dělám správně, že používám první prvek z tuplu tzname. Ten by měl vracet timezone bez dayligt saving time.
pytz.timezone("CET")
funguje, pytz.timezone("CEST")
způsobí:
UnknownTimeZoneError: 'CEST'
time.tzname
bude vždy správný údaj). Sám vidíš, že se to do CEST převedlo správně. Stojí za povšimnutí, že nastavení tz
přímo v konstruktoru datetime funguje správně jen u časových zón bez DST (takže zrovna u UTC to naštěstí funguje); jinak je doporučeno používat metodu localize
. V případě problémů lze použít ještě metodu normalize
(pro převod do DST a zpět). (Obojí jsou metody objektu časové zóny. Píšu to sem proto, aby si nějaký jiný náhodný čtenář nemyslel, že je to tak jednoduché.)
Proč by měl být problém zrovna přestupný rok?
Tiskni
Sdílej: