Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Snazim se pomoci gdb debugovat program, ktery dela neco jineho nez si myslim, ze by mel delat.
a docela me prekvapilo:
305 poradi=0; (gdb) print &poradi $20 = (int *) 0x41401128 (gdb) s 306 vytvorpole(koren); (gdb) print &poradi $21 = (int *) 0x41401128 (gdb) s vytvorpole (kmen=0x46d7250) at pipestat.c:276 276 if (kmen->mensi != NULL ) { (gdb) print &poradi $22 = (int *) 0x413fd288
Jaktoze je poradi pokazde neco jineho?
Jsem si jisty, ze je definovano prave jednou.
marekporadi
definováno v hlavičkovém souboru?
Nechtel jsem zatezovat prehnanou delkou kodu, pokud by to bylo pro nekoho zkusenejsiho jasne a pripadne zcela v poradku.
takze:
typedef struct zaznam { char text[MAXRECLEN]; int pocet; struct zaznam *mensi,*vetsi; } zaznam; void *findexer() { zaznam **pole; pole = (zaznam **) malloc( sizeof(zaznam *) * (prvku) ); int poradi; void *vytvorpole(zaznam *kmen) { if (kmen->mensi != NULL ) { vytvorpole(kmen->mensi); } //printf("---------%10d %s\n", kmen->pocet, kmen->text); pole[poradi]=kmen; poradi++; if (kmen->vetsi != NULL ) { vytvorpole(kmen->vetsi); } } while (1) { sleep(1); if (koren != NULL) { pthread_mutex_lock( &mdata ); int pozadi; for (pozadi=0;pozadi<prvku;pozadi++) { pole[pozadi]=NULL; } poradi=0; vytvorpole(koren); printf("%d*********************\n",prvku); for (pozadi=0;pozadi<prvku;pozadi++) { printf("%s %d\n",pole[pozadi]->text,pozadi); } pthread_mutex_unlock(&mdata ); } } }
funkce ma podle me naplnit pole[] seradenejma ukazatelama na zaznamy
marekporadi
sídlí v paměti. Měl byste se akorát starat o to, že když do té proměnné něco zapíšete, tak budete z toho schopen to samé později přečíst. Jestli mezitím proměnná odtancuje na druhej konec paměti, na disk, nebo jiný počítač, do toho nešťourejte.
Jedno možné vysvětlení, proč je proměnná jinde, může být, že je to automatická proměnná na zásobníku a Vy používáte navíc vnořené funkce, což není zrovna C-standardní. Může být, že překladač tu proměnnou propasuje do té vnitřní funkce tak, že jí skopíruje na jiné místo na stacku (a pak zpět). Ale to jen hádám. Podstatný je odstavec číslo jedna.
Takze chybu mam.
Alokace pole musi byt v tom cyklu, kde se testuje, jestli uz existuje koren a zase se to musi vzdy uvolnit.
Jak jsem to psal postupne, tak jsem si to chtel ze zacatku jenom vyzkouset a predpokladal jsem, ze kdyz tu funkci zavolam, tak uz mam nactene vsechny testovaci zaznamy. To bylo bohuzel chyba - zaznamy se nactou az v tom sleepu. A ja jsem mel tim padem naalokovano do pole 0. A ukazovalo to na to same misto, kam se naalokovalo poradi a za nej prvni zaznam. Takze pole se zapisovalo do poradi a prvniho potom alokovaneho zaznamu.
Sice to nevysvetluje to &poradi, ale to me vlastne i podle pht nemusi vubec trapit.
Pouceni: kdyz se pise vicevlaknove, tak nema moc smysl neco zkouset, dokud neni dopsan cely logicky blok
marekjsem si to chtel ze zacatku jenom vyzkousetJe lepší programy vyzkoušet tak, že napíšete automatický testovací kód. Pak obvykle víte přesně co se v testovaném programu děje.
Tiskni
Sdílej: