Na Kickstarteru byla spuštěna crowdfundingová kampaň na podporu telefonu Murena 2 s /e/OS. Telefon má 2 hardwarové přepínače. Prvním lze jednoduše vypnout kamery a mikrofony. Druhým se lze odpojit od sítí.
Společnost Qualcomm publikovala říjnový bezpečnostní bulletin. V úvodu informuje, že bezpečnostní chyby CVE-2023-33106, CVE-2023-33107, CVE-2022-22071 a CVE-2023-33063 jsou cíleně využívány útočníky. O CVE-2022-22071 se píše už v loňském květnovém bulletinu. Detaily o zbylých chybách jsou k dispozici OEM partnerům. Veřejně budou k dispozici až s vydáním prosincového bulletinu.
Byla vydána nová verze 5.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Přehled změn v příslušném seznamu. Tor Browser byl povýšen na verzi 12.5.6. Tor na verzi 0.4.8.6.
Šifrovací nástroj VeraCrypt v menším vydání 1.26.7 nejen opravuje chyby a aktualizuje podporované algoritmy (podrobnosti v poznámkách vydání), ale také přestává podporovat původní svazky TrueCrypt.
V sobotu 7. října proběhne Maker Faire Liberec, festival plný workshopů, interaktivních činností a především nadšených a zvídavých lidí.
Mastodon vydal výroční zprávu za rok 2022 (pdf).
Ubuntu Summit 2023 proběhne od 3. do 5. listopadu v Rize.
Programovací jazyk Python byl vydán v nové major verzi 3.12.0. Podrobný přehled novinek v Changelogu.
Linux ve Scratchi. Ne Linux v linuxové distribuci Linux From Scratch, ale Linux bežící v emulátoru procesoru RISC-V ve vizuálním programovacím jazyce Scratch.
Dnes ve 12 hodin začal další ročník CTF (Capture the Flag) soutěže The Catch: "Tentokrát nás kolegové z Forenzní laboratoře zavedou na loď plnou sofistikovaných síťových technologiích, kde soutěžící budou muset zvládnout náročné úkoly. Loď nese jméno našeho skvělého kolegy Josefa Vericha – síťového guru. Tradičně se soutěž koná v říjnu – měsíci kybernetické bezpečnosti."
void register(const Hodnota& hodnota, long int n = 0);
void register(const Hodnota& hodnota, long int n = 0, void *ptr = NULL);
void register(const Hodnota& hodnota, void *ptr = NULL);
U prvního případu by si uživatel, pokud by chtěl použít pointery, to musel přetypovat. To by fungovalo jak na 32 tak na 64 bit, ale nepřijde mi to jako zrovna čisté řešení.Řešení dotazu:
union
{
unsigned long n;
void* ptr;
} nieco;
a pouzivat potom toto. Ale moc sa mi to nepaci, skor toto cele smrdi zlym navrhom, ukladat pointery a cisla do jedneho kontajnera?
Skoda, ze si neuviedol, ako vyzera volajuci tej register()Protože to nevím, ten může vypadat buhví jak
U těchto základních typů stačí klasická union
Pro složitější typy je vhodnější Boost Any nebo Boost Variant, resp. (ne úplně intiutivně použitelný) QVariant
Na druhou stranu si nejsem jistý, jestli je to vůbec vhodně navržené rozhraní
std::ptrdiff_t
(signed), resp. std::size_t
(unsigned), oboje z cstddef
void registerInt(const Hodnota& hodnota, size_t n = 0); void registerPtr(const Hodnota& hodnota, void *ptr = NULL);Jinak pozor, long je v 64bitovém Windows 32bitový typ! size_t, ptrdiff_t jsou vhodné typy na přetypování.
qptrdiff
, respektive quintptr
. Nakopla mě k tomu tvoje zmínka o std::ptrdiff_t
, takže díky
Tiskni
Sdílej: