Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
listen(...,...); listen(...,...);tak všechno funguje v pořadí daném filedescriptory. Když zkusím použít select() takhle:
FD_ZERO(&fd_read); FD_SET(sockfd, &fd_read); FD_SET(rootsockfd, &fd_read); select(2,&fd_read, NULL, NULL, NULL); if (FD_ISSET(sockfd,&fd_read)) { printf("Normal socket ready.\n"); } else { printf("Root socket ready.\n"); }nic se nestane a „server“ se zasekne a už se nedostane k accept(). Zajímavé ovšem je, že „klient“ odešle to co má a skončí. Otázka zní: Jak funguje select()? Vycházel jsem z referenční příručky GNU C library (http://www.gnu.org/software/libc/manual/), kde mají ukázky podobným stylem. (Zdrojáky v příloze)
Řešení dotazu:
První argument select(2) není počet deskriptorů v poli deskriptorů, ale číslo nejvyššího deskriptoru navýšené o 1.
Prakticky ve vašem programu čekáte na čtecí událost nad prázdnou množinou deskriptorů, která tedy nikdy nenastane. Deskriptor 0 a 1 má totiž již standardní vstup a standardní výstup.
select(FD_SETSIZE,&fd_read, NULL, NULL, NULL);to vyřešilo, díky!
Proč tam asi tak ten první argument vůnec je?To by mě mimochodem docela zajímalo.
To byla řečnická otázka. Ale jestli chcete odpověď:
Právě proto, že pole deskriptorů jsou skutečná pole a jádro je prochází lineárně. Vzhledem k tomu, že deskriptory mají obvykle malé číslo, tak je hloupost procházet všech INT_MAX prvků, když z nich většina je nevyplněná.
Tiskni
Sdílej: