Bun (Wikipedie), tj. běhové prostředí (runtime) a toolkit pro JavaScript a TypeScript, alternativa k Node.js a Deno, byl vydán ve verzi 1.2. Představení novinek také na YouTube. Bun je naprogramován v programovacím jazyce Zig.
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 10.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Byla vydána nová stabilní verze 7.1 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 132. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Vývojáři Debianu oznámili, že v březnu bude zahájeno zmrazování Debianu 13 s kódovým názvem Trixie. Současně bylo oznámeno, že kódový název Debianu 15 bude Duke. Debian 14 bude Forky.
Free Software Foundation (FSF, Nadace pro svobodný software) oslaví v říjnu 40 let od svého založení. Při této příležitosti proběhla soutěž o logo k této události. Dnes bylo vyhlášeno vítězné logo. Navrženo bylo v GIMPu.
Google zpřístupnil Gemini Live, svůj nástroj pro hlasovou komunikaci s umělou inteligencí, v českém a slovenském jazyce pro Android a brzy i iOS. Gemini Live umožňuje vést s AI přirozené rozhovory.
Port počítačové hry Pitfall! z roku 1982 napsané pro Atari 2600 si lze zahrát ve webovém prohlížeči. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu.
Multiplatformní multimediální knihovna SDL (Simple DirectMedia Layer) byla oficiálně vydána v nové major verzi 3 (3.2.0). Změny jsou popsány v README pro migraci aplikací z SDL 2 na SDL 3.
Wine bylo po roce vývoje od vydání verze 9.0 vydáno v nové stabilní verzi 10.0. Přehled novinek na GitLabu. Vypíchnuta je nová architektura ARM64EC a podpora High DPI škálování.
Edvard Rejthar na blogu zaměstnanců CZ.NIC představil nástroj deduplidog pro odstranění duplicitních souborů.
listen(...,...); listen(...,...);tak všechno funguje v pořadí daném filedescriptory. Když zkusím použít select() takhle:
FD_ZERO(&fd_read); FD_SET(sockfd, &fd_read); FD_SET(rootsockfd, &fd_read); select(2,&fd_read, NULL, NULL, NULL); if (FD_ISSET(sockfd,&fd_read)) { printf("Normal socket ready.\n"); } else { printf("Root socket ready.\n"); }nic se nestane a „server“ se zasekne a už se nedostane k accept(). Zajímavé ovšem je, že „klient“ odešle to co má a skončí. Otázka zní: Jak funguje select()? Vycházel jsem z referenční příručky GNU C library (http://www.gnu.org/software/libc/manual/), kde mají ukázky podobným stylem. (Zdrojáky v příloze)
Řešení dotazu:
První argument select(2) není počet deskriptorů v poli deskriptorů, ale číslo nejvyššího deskriptoru navýšené o 1.
Prakticky ve vašem programu čekáte na čtecí událost nad prázdnou množinou deskriptorů, která tedy nikdy nenastane. Deskriptor 0 a 1 má totiž již standardní vstup a standardní výstup.
select(FD_SETSIZE,&fd_read, NULL, NULL, NULL);to vyřešilo, díky!
Proč tam asi tak ten první argument vůnec je?To by mě mimochodem docela zajímalo.
To byla řečnická otázka. Ale jestli chcete odpověď:
Právě proto, že pole deskriptorů jsou skutečná pole a jádro je prochází lineárně. Vzhledem k tomu, že deskriptory mají obvykle malé číslo, tak je hloupost procházet všech INT_MAX prvků, když z nich většina je nevyplněná.
Tiskni Sdílej: