Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Vyhledávač DuckDuckGo je podle webu DownDetector od 2:15 SELČ nedostupný. Opět fungovat začal na několik minut zhruba v 15:15. Další služby nesouvisející přímo s vyhledáváním, jako mapy a AI asistent jsou dostupné. Pro některé dotazy během výpadku stále funguje zobrazování například textu z Wikipedie.
Více než 600 aplikací postavených na PHP frameworku Laravel je zranitelných vůči vzdálenému spuštění libovolného kódu. Útočníci mohou zneužít veřejně uniklé konfigurační klíče APP_KEY (např. z GitHubu). Z více než 260 000 APP_KEY získaných z GitHubu bylo ověřeno, že přes 600 aplikací je zranitelných. Zhruba 63 % úniků pochází z .env souborů, které často obsahují i další citlivé údaje (např. přístupové údaje k databázím nebo cloudovým službám).
Ahoj
potrebujem dostať parameter programu, odovzdať ho funkcii a spojiť ho s iným stringom. Je to vlastne názov pôvodného súboru ku ktorému sa ma pripojiť koncovka a pod týmto menom sa ma uložiť nový obrázok.
Mám toto:
int main(int argc, char** argv)
{
int poc_obr=argc-1;
char* filename;
for (n=0;n<poc_obr;n++) {
//opening image
filename = argv[n+1];
CImg<unsigned char> srcimg(filename) ; // toto funguje
savemask (,,,*filename); // tu ten názov predávam
}
}
void savemask (,,,char filename) {
char finalname[20]; // finalny nazov obrazka
strcat(finalname, const char* filename); // =riadok 124
strcat(finalname, "_mask.jpg");
mask_img.save(finalname);
}
kompilacia:
cphix-0h.cpp: In function ‘void savemask(mydata&, int*, int, char)’:
cphix-0h.cpp:124: error: expected primary-expression before ‘const’
Hľadal som už aj na nete, skušal som už veľa možností, ale zjavne mi chýba hlbšie pochopenie...
Vďaka za pomoc...
filename[20]
ako buffer).
mato@foxi:(~/lair/filename)$ ./atest picture picture02
DEBUG: working on picture
DEBUG: new file: picture_mask.jpg
DEBUG: working on picture02
DEBUG: new file: picture02_mask.jpg
mato@foxi:(~/lair/filename)$
osobne by som ti ale odporucil prejst nejaku C/C++ ucebnicu; aspon zbezne
string filename,newfilename;
while ( a < argc) {
filename =argv[a];
newfilename=filename+"_mask.jpg";
......
}
Nemam tu teraz ten môj rozpracovaný program, ale urobil som si skúšobný program a funguje to. Aj ked dosť dlho som sa s tým cez den mordoval a nezdá sa mi že som prehliadol takéto triviálne riešenie... Overim to zajtra...
+
v takom vyzname, ako si ho pouzil ty
nevidim ti do kodu a problemu co riesis, na tvoju otazku som ti teda odpovedal v C
ale nemyslim si, ze by to bolo nejak zlozite .. i ten operator +
v C++ je zadef. tak, ze musi vytvorit space pre novovzniknuty string - niekde sa ta sprava pamati musi udiat .. v C++ ju vsak v tomto pripade nevidis
problem je že funkcia ktorú potrebujem:
CImg<unsigned char> srcimg(filename) ;
neberie filename ak je definované ako string, stažuje sa:
/usr/include/CImg.h:6992: note: candidates are: cimg_library::CImg<T>::CImg(const T*, unsigned int, unsigned int, unsigned int, unsigned int, bool) [with T = unsigned char]
preto som filename mal definované ako :
char* filename;
ale potom mám problem to prenášať medzi funkciami. Mne by vyhovovalo narábať s filename ako so stringom, kvôli upravam, ale potom to potrebujem predať CImg<unsigned char> ako char....
char *char_filename=new char[filename.size()+1] ; char_filename[filename.size()]=0; memcpy(char_filename,filename.c_str(),filename.size());Tak ako som to popísal výššie, pre CImg to budem konvertovať na char a inak to bude string. Teda tu konverziu som samozrejme našiel na nete. V každom prípade vďaka za pomoc...
Tiskni
Sdílej: