Google představil telefon Pixel 10a. S funkci Satelitní SOS, která vás spojí se záchrannými složkami i v místech bez signálu Wi-Fi nebo mobilní sítě. Cena telefonu je od 13 290 Kč.
Byl publikován přehled dění a novinek z vývoje Asahi Linuxu, tj. Linuxu pro Apple Silicon. Fedora 43 Asahi Remix s KDE Plasma už funguje na M3. Zatím ale bez GPU akcelerace. Vývojáře lze podpořit na Open Collective a GitHub Sponsors.
Red Hat představil nový nástroj Digital Sovereignty Readiness Assessment (GitHub), který organizacím umožní vyhodnotit jejich aktuální schopnosti v oblasti digitální suverenity a nastavit strategii pro nezávislé a bezpečné řízení IT prostředí.
BarraCUDA je neoficiální open-source CUDA kompilátor, ale pro grafické karty AMD (CUDA je proprietární technologie společnosti NVIDIA). BarraCUDA dokáže přeložit zdrojové *.cu soubory (prakticky C/C++) přímo do strojového kódu mikroarchitektury GFX11 a vytvořit tak ELF *.hsaco binární soubory, spustitelné na grafické kartě AMD. Zdrojový kód (převážně C99) je k dispozici na GitHubu, pod licencí Apache-2.0.
Podvodné reklamy na sociálních internetových platformách, jako je Facebook, Instagram nebo X, vytvořily loni v Česku jejich provozovatelům příjmy 139 milionů eur, tedy zhruba 3,4 miliardy korun. Proti roku 2022 je to nárůst o 51 procent. Vyplývá to z analýzy Juniper Research pro společnost Revolut. Podle výzkumu je v Česku zhruba jedna ze sedmi zobrazených reklam podvodná. Je to o 14,5 procenta více, než je evropský průměr, kde je podvodná každá desátá reklama.
Desktopové prostředí KDE Plasma bylo vydáno ve verzi 6.6 (Mastodon). Přehled novinek i s videi a se snímky obrazovek v oficiálním oznámení. Podrobný přehled v seznamu změn.
Czkawka a Krokiet, grafické aplikace pro hledání duplicitních a zbytečných souborů, byly vydány ve verzi 11.0. Podrobný přehled novinek v příspěvku na Medium. Od verze 7.0 je vedle frontendu Czkawka postaveného nad frameworkem GTK 4 vyvíjen nový frontend Krokiet postavený nad frameworkem Slint. Frontend Czkawka je už pouze v udržovacím módu. Novinky jsou implementovány ve frontendu Krokiet.
Jiří Eischmann na svém blogu publikoval článek Úvod do MeshCore: "Doteď mě radioamatérské vysílání úplně míjelo. Když jsem se ale dozvěděl, že existují komunity, které svépomocí budují bezdrátové sítě, které jsou nezávislé na Internetu a do značné míry taky elektrické síti a přes které můžete komunikovat s lidmi i na druhé straně republiky, zaujalo mě to. Když o tom přede mnou pořád básnili kolegové v práci, rozhodl jsem se, že to zkusím taky.
… více »Byla vydána verze 0.5.20 open source správce počítačových her na Linuxu Lutris (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení na GitHubu. Instalovat lze také z Flathubu.
Peter Steinberger, autor open source AI asistenta OpenClaw, nastupuje do OpenAI. OpenClaw bude převeden pod nadaci a zůstane otevřený a nezávislý.
javac Prvni.java && appletviewer file:///root/java/neco.htmlTabulka se vypise. Ovsem kdyz delam takhle, tak nic se neobjevi:
javac Prvni.java && firefox file:///root/java/neco.htmla v terminalu se objevi tohle:
nejaky retezec...com.mysql.jdbc.exceptions.jdbc4.CommunicationsException: Communications link failure The last packet sent successfully to the server was 0 milliseconds ago. The driver has not received any packets from the server.Co je problem? Nastaveni Firefoxu? Nebo neco jineho? Dekuji za pomoc. p.s.: vyjimka se vyhodi, hned pri radku:
conn = DriverManager.getConnection (url, username, password);
http://localhost/ a k MySQL se také budete připojovat přes localhost, mělo by to fungovat.
httpd a umistil jsem veci do /var/www/html
v programu mam tohle String url = "jdbc:mysql://localhost/java_zkouska";
v html souboru mam
< applet code="Text1.class" width=500 height=500 > < /applet >Vyzkousel jsem taky:
< applet code="localhost://Text1.class" width=500 height=500 > < /applet >Spustim Firefox, ale stejna chybova hlaska...
firefox http://localhost/b.htmlKde delam chybu?
<applet code="Text1" codebase="http://localhost/">. Soubor Text.class pak musí být umístěn přímo v kořenovém adresáři webu – když zadáte adresu http://localhost/Text1.class, měl by se vám stáhnout. Pokud je applet na stejné úrovni, jako stránka, do které ho vkládáte, můžete asi codebase vynechat.
Jinak pokud byste to chtěl použít v reálném nasazení, stejně byste musel nejspíš se serverem komunikovat protokolem HTTP a přístup do databáze mít ze serveru – jednak byste se z klienta přímo na port databáze ze spousty míst nepřipojil, jednak by to nebylo moc bezpečné.
Tiskni
Sdílej: