Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Vyhledávač DuckDuckGo je podle webu DownDetector od 2:15 SELČ nedostupný. Opět fungovat začal na několik minut zhruba v 15:15. Další služby nesouvisející přímo s vyhledáváním, jako mapy a AI asistent jsou dostupné. Pro některé dotazy během výpadku stále funguje zobrazování například textu z Wikipedie.
Více než 600 aplikací postavených na PHP frameworku Laravel je zranitelných vůči vzdálenému spuštění libovolného kódu. Útočníci mohou zneužít veřejně uniklé konfigurační klíče APP_KEY (např. z GitHubu). Z více než 260 000 APP_KEY získaných z GitHubu bylo ověřeno, že přes 600 aplikací je zranitelných. Zhruba 63 % úniků pochází z .env souborů, které často obsahují i další citlivé údaje (např. přístupové údaje k databázím nebo cloudovým službám).
Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
#!/usr/bin/perl open (IN,'monbro -N out.txt |' ) or die "Error"; while ($line = {IN}) { print $line; } close IN;pokial sa jedna o vypnutie buffrovania v perle $|++; tak to som skusal a nic.
Řešení dotazu:
#!/usr/bin/perl open ($in,'ls |' ) or die "Error"; while (<$in>}) { print $_; } close $in;
while ($line = {IN})
nema to byt <IN> ?
tohle rozhodne funguje:
open IN, 'bash -c "while true; do date; sleep 5; done" |'; while ($line = <IN>) { print $line; }
Ale blbost. Žádný opakovaný EOF tam není, protože jednou zavřený deskriptor by se už zázračně neotevřel.
Problém je s bufferováním mezi znaky nový řádek. To se dá vypnout přes autoflush(IN, 1). Jenže to se vztahuje na zápisovou rouru. My potřebujem vypnout bufferování ze čtecí roury, aby <> nečekal na nový řádek nebo EOF.
Problém je v <&g;, což je převlečený IO::Handle->getline, který čeká na nový řádek.
Tohle funguje:
#!/usr/bin/perl use strict; use warnings; use IO::Handle; open (DATA, 'sh -c "printf 1; sleep 1; printf 2;" |') or die $!; STDOUT->autoflush; while (my $char = DATA->getc) { print $char; } close(DATA);
#!/usr/bin/perl
use warnings;
use IO::Handle;
open (IN, 'monbro -N chgen_test |' ) or die "Error";
STDOUT -> autoflush(1);
while ($line = <IN>) {
print $line;
}
close IN;
mohol by si mi este poradit ako nastavit veliskot toho buffera? Niekde som nasiel ze setbuff sa nepouziva od verzie 5.8.0. A neviem ako pracovat s io handlerom, ked vlastne neotvaram subor ale pipe.
Protože opět čtete po celých řádcích a ne po menších kusech (getc, ne <>). Ale jak už vám vysvětlili níže, chybu máte i na straně monbra.
Velikost bufferu je argument funkce read. Souhrn je v manuálu k IO::Handle, podrobnější popis, tipuji, v perlfunc.
Tiskni
Sdílej: