Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
…nemusíš vedieť programovať…Mozna by sis mel precist na co odpovidas.
…aspoň som to tak vyrozumel z otázky…A kteremu ze slov …potřeboval bych se rychle naučit programovat… jsi neporozumel?
python
a psát příkazy) a přitom je velice dobře použitelný i na normální, plnohodnotné programy. Kdybys chtěl někdy v budoucnu začít s webovýma aplikacema, tak nemusíš přecházet na jiný jazyk, stačí si vybrat některý z webových frameworků pro Python a programovat v něm. Na web je Python taky jeden z nejlepších. Má prostě široké spektrum využití.
C je dobré na pochopení nízkoúrovňovějších věcí přímo souvisejích s OS a hardwarem, ale na úplný začátek asi ne (zvlášť pokud chceš co nejdřív vytvořit něco užitečného), protože málo věcí řeší za tebe a je velice snadné se s ním "střelit do nohy"; standardní knihovna C je jenom takový nutný základ a na cokoliv složitějšího je potřeba si obstarat další knihovny nebo si naprogramovat vlastní; C je velice jednoduchý jazyk a dost užitečných věcí, které jsou součástí Pythonu (objektové programování, vyjímky, prostory jmen, iterátory, lambda výrazy, ...), v C vůbec není a dají se v něm jenom nešikovně simulovat.
lasuju pro Qt, protože v GNOME i KDE vypadá nativně, což se o GTK+ říci nedá. I na jiných platformách (Windows, Mac OS X) vypadá lépe než GTK+. Navíc Qt není jen GUI, ale řeší i práci se sítí, vlákna, atd...Tvrzení, že Qt umí vypadat jako GTK+ a GTK+ neumí vypadat jako Qt tak úplně nestíhám.
…potřeboval bych se rychle naučit programovat…Nikdo se tady snad nesměje tomu, že se tazatel chce naučit programovat. Ale „rychle“? Programování neni jen soubor znalostí (veliký) ale taky stav mysli. Znalosti se přinejhorším dají „našprtat“, ale styl myšlení přidje jen s praxí. Rychlé osvícení není. Abych byl taky trochu konstruktivní, i v tomto směru existuje dokumentace
The wise programmer is told about Tao and follows it. The average programmer is told about Tao and searches for it. The foolish programmer is told about Tao and laughs at it. If it were not for laughter, there would be no Tao.
Bezi to zarucene na vsech platformach.Tak to je hodně dobrý vtip. Teda, sice každá platforma o sobě tvrdí, že tyto technologie podporují, ale liší se verze, míra podpory i chyby. A ve webových prohlížečích je enormní množství rozdílů a chyb, a to nemluvím z daleka jen o MSIE.
Tiskni
Sdílej: