Standard Matter (Wikipedie, GitHub), původně Project Connected Home over IP (CHIP), pro propojení IoT a domácí automatizaci byl vydán ve verzi 1.4.
Fedora Linux je aktuálně k dispozici v 5 edicích: Workstation, Server, IoT, Cloud a CoreOS. Pro desktopové nasazení je určena edice Workstation, což je prostředí GNOME. Vývojářům a uživatelům KDE Plasma se dlouhodobě nelíbí, že jejich prostředí je schováno mezi spiny, tj. alternativními desktopy. Prosadili si, že s následující verzí Fedora Linuxu KDE Plasma povýší ze spinu na edici a bude tak na úrovni Workstation.
UBports, nadace a komunita kolem Ubuntu pro telefony a tablety Ubuntu Touch, vydala Ubuntu Touch OTA-6 Focal, tj. šesté stabilní vydání založené na Ubuntu 20.04 Focal Fossa.
Byla vydána nová verze 8.0 (𝕏) frameworku pro vývoj webových aplikací Ruby on Rails (Wikipedie). Přehled novinek v příspěvku na blogu, v poznámkách k vydání a na GitHubu.
Byla vydána verze R14.1.3 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání, podrobnosti v seznamu změn.
Dnes v 17:00 má na YouTube online premiéru krátký film Project Gold od Blender Studia představující možnosti rozšíření Blenderu pro "malířský vzhled".
Byl představen oficiální Raspberry Pi USB 3 Hub. Cena je 12 dolarů.
Na YouTube byly zveřejněny sestříhané videozáznamy přednášek z letošního OpenAltu. Dostupné jsou také přímo z programu po kliknutí na přednášku.
Co přesně se děje, když se pomocí curlu připojujeme ke google.com? Proč to psát do terminálu, když si to můžeme pustit jako videoklip curl -v https://google.com na YouTube. 😂
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána ve verzi 2024.11.
Umožňuje protokol TCP, abych do packetu napsal routu, kudy chci packet poslat, včetně NATu?
řekněme kdyby to bylo možné, poslal bych packet na domácí router, další adresa by byla nějaký větší routovací server na páteřní síti providera, následovaly by adresy pár routerů na páteřní síti, další adresa router providera který poskytuje připojení domácnosti/firmě kde je cílový počítač, pak (pokud má cílový domácí router veřejnou IP) router v cílovém místě, nakonec adresa konkrétního stroje za NATem.
10.0.0.138 (muj router)
85.71.1.1 (fiktivní router providera)
200.23.101.2 (fiktivní router na páteřní síti)
...(pár adres)
92.45.22.17 (veřejná IP domácího routeru)
192.168.0.10 (cílový PC za NATem)
Výhodu bych viděl v tom, že bych mohl směrovat packety za NAT bez VPN a páteřní routery by nemuseli tolik hledat kam má packet přijít - prostě by si ho doručily na "kraj" páteřní sítě a dál by routery četly adresy z packetu.
Řešení dotazu:
Tiskni Sdílej: