Byl vydán Debian 12.10, tj. desátá opravná verze Debianu 12 s kódovým názvem Bookworm. Řešeny jsou především bezpečnostní problémy, ale také několik vážných chyb. Instalační média Debianu 12 lze samozřejmě nadále k instalaci používat. Po instalaci stačí systém aktualizovat.
Byla vydána nová verze 4.5 svobodného notačního programu MuseScore (Wikipedie). Představení novinek v oznámení v diskusním fóru a také na YouTube.
Byla vydána nová verze 8.6.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
O víkendu probíhá v Praze na Karlově náměstí 13 konference Installfest 2025. Na programu je celá řada zajímavých přednášek a workshopů. Vstup je zdarma. Přednášky lze sledovat i online na YouTube.
Byla vydána nová verze 2.49.0 distribuovaného systému správy verzí Git. Přispělo 89 vývojářů, z toho 24 nových. Přehled novinek v příspěvku na blogu GitHubu a v poznámkách k vydání.
Premiér Petr Fiala (ODS) dnes na síti X vyloučil, že by za jeho vlády mohla začít platit vyhláška, podle níž by poskytovatelé internetového připojení měli uchovávat adresy internetových stránek, na které se lidé připojují.
Flock 2025, tj. konference pro přispěvatele a příznivce Fedory, proběhne od 5. do 8. června v Praze.
Zemřel Mark Klein, který dlouhá léta pracoval pro telekomunikační firmu AT&T a proslavil se jako whistleblower, když zveřejnil informace o spolupráci AT&T s agenturou NSA. Cílem spolupráce bylo sledovat veškerou komunikaci občanů za pomocí zařízeních v místnosti 641A. O spolupráci obou subjektů napsal knihu Wiring Up The Big Brother Machine...And Fighting It.
Byla vydána nová verze 16 integrovaného vývojového prostředí (IDE) Qt Creator. Podrobný přehled novinek v changelogu.
Texas Instruments představil nejmenší mikrokontrolér na světě MSPM0C1104. Je o 38 % menší než současné nejmenší mikrokontroléry. Má pouze 1,38 mm².
Splacavam ted neco takoveho , protoze jsem nenasel nic zo by me zaujalo
http://www.youtube.com/watch?v=p9fcBQTsshk
otazka , je to spravny smer . Pouzivam kombinaci php , shell , mysql + doplnek rrdtool .
Je to jen pro domaci router , ktery by mel zastat vse a pritom lehce ovladat .
Řešení dotazu:
[module] [name]Add new user[/name] [group]User management[/group] [command]useradd[/command] [actions] [action] [name]Shell[/name] [command]-s %value%[/command] [type]select[/type] [default]/bin/zsh[/default] [values] [value "/bin/bash" /] [value "/bin/zsh" /] [/values] [/action] [/actions] [/module]Výstupem zpracovaného modulu pak bude vygenerovaný příkaz, který se buď rovnou vykoná, anebo zobrazí a admin ho buď nechá vykonat, anebo si ho spustí ručně ve svém shellu. (např.
useradd -s /bin/zsh username
)Pomoci pluginu me to taky napadlo a budu asi pokracovat . Ma volba je mysql .
Ach, proč?
Proč prasit něco tak nebezpečného a nepraktického když máme ssh?
Protože je to nebezpečné a neefektivní?
ncurses?
Ne nezbytně, ale každý kdo má rozum prostě musí uznat, že ssh s autentifikací jen klíčem je mnohem bezpečnější (nehledě na další faktory) než https, nedejbože http. Když to sečteme s celkovým ohledem na bezpečnost, rychlost a efektivitu tak jednoduše musíte uznat že není důvod proč pro správu serveru (routeru) používat místo ssh grafické webové rozhraní
každý kdo má rozum prostě musí uznat, že ssh s autentifikací jen klíčem je mnohem bezpečnější (nehledě na další faktory) než httpsNemusí. Co je na https nebezpečného/méně bezpečného?
s celkovým ohledem na bezpečnostviz moje otázka vejš
rychlost a efektivituTak to rozhodně ne. Modelová situace: chci do Apache nastavit virtualhosta, založit adresář pro data toho virtualhosta a nastavit pro něj DNS. S webovým rozhraním: klik, vyplnění jména, klik, hotovo. Jak rychlé, tak efektivní.
Nemusí. Co je na https nebezpečného/méně bezpečného?
Myslím že jsem reagoval dostatečně příspěvkem níže.
Vaše modelová situace zřejmě nepočítá s aliasy a scripty, že?
Myslím že jsem reagoval dostatečně příspěvkem níže.Tj. kterým? Příspvky jsou číslované, #nn by stačilo...
Vaše modelová situace zřejmě nepočítá s aliasy a scripty, že?I s aliasy a skripty to furt znamená přihlásit se na několik serverů naráz. A nebo alternativně mít ty skripty na všech pracovních stanicích, ze kterých to kdy budu dělat. Webové rozhraní je furt efektivnější i rychlejší.
Tak to rozhodně ne. Modelová situace: chci do Apache nastavit virtualhosta, založit adresář pro data toho virtualhosta a nastavit pro něj DNS. S webovým rozhraním: klik, vyplnění jména, klik, hotovo. Jak rychlé, tak efektivní.toto pri spravnem nastaveni apache udelam pouhym vytvorenim adresare a dns stejne vetsinou nastavuji na jinem serveru(server registratora domeny)
toto pri spravnem nastaveni apache udelam pouhym vytvorenim adresareJJ, to zní pěkně. A umíš tímhle způsobem taky nastavit PHP pro každého virtualhosta jinak?
a dns stejne vetsinou nastavuji na jinem serveru(server registratora domeny)Vidíš, já ve své modelové situaci ne.
JJ, to zní pěkně. A umíš tímhle způsobem taky nastavit PHP pro každého virtualhosta jinak?A ty to neumíš? Myslím, že aspoň základy skriptování patří do znalostí linuxového administrátora, jímž se tváříš býti.
tak vytvářením adresářů to při odpovícající konfiguraci stačí.No a jaká je ta odpovídající konfigurace? Rád bych slyšel něco konkrétního, protože tak nějak odhaduju, že se to ukáže jako poměrně nepraktické, pomalé a neefektivní.
No a jaká je ta odpovídající konfigurace? Rád bych slyšel něco konkrétního, protože tak nějak odhaduju, že se to ukáže jako poměrně nepraktické, pomalé a neefektivní.Objem zdarma zodovězených otázek jsi už vyčerpal :). Takhle, i kdybych se rozhodl, odpovědět ti, jak nejlíp umím, tak nevím přesně, čeho chceš dosáhnout. Když se na mě někdo obrátí se zadáním konzultace či rovnou konkrétní konfigurace, tak to vyžaduje dost času při návrhu a to už obvykle zdarma nedělám. Mimochodem mám pocit, že spíše provkouješ, protože jinak máš už v diskuzi dostatek informací, abys věděl, že rozložení dat podle adresářů s různou konfigurací zase tak neefektivní nebude.
Takhle, i kdybych se rozhodl, odpovědět ti, jak nejlíp umím, tak nevím přesně, čeho chceš dosáhnout.Snažím se dosáhnout toho, aby mi někdo řekl, jak pouhé vytvoření adresáře zajistí všechno, co mám teď a co vyžaduje ne tak úplně jednoduché nastavování. Jo, ono se řekne vytvořím adresář a mám virtualhost, jenže věci, které se pro ty virtualhosty liší, nebudou zase až tak triviální. Není to jenom o nastavení PHP, ale tím jsem začal, protože jedním z mých* požadavků je kromě samostatné konfigurace taky to, aby PHP běželo pod tím uživatelem, kterému patří data. A tady přístup "vytvořím adresář a mám virtualhost" narazí na potíže s tím, jak to nastavit. Samozřejmě když mi to nikdo neřekne, tak se zlobit nebudu a vadit mi to taky nebude. Budu to brát jako důkaz toho, že úloha je složitější a je potřeba na ní - v zájmu ušetření si práce a omezení chyb z nepozornosti - aplikovat nějakou automatizaci (skript nebo webové rozhraní), čímž se dostáváme k vláknu, jehož součástí je #63 * tj. v mém modelovém případě
Jo, ono se řekne vytvořím adresář a mám virtualhost, jenže věci, které se pro ty virtualhosty liší, nebudou zase až tak triviální. Není to jenom o nastavení PHP, ale tím jsem začal, protože jedním z mých* požadavků je kromě samostatné konfigurace taky to, aby PHP běželo pod tím uživatelem, kterému patří data. A tady přístup "vytvořím adresář a mám virtualhost" narazí na potíže s tím, jak to nastavit.Když se vrátím k tvému tématu o kousek výše... opravdu si myslíš, že webové rozhraní je nejlepší forma netriviální konfigurace? K tomu rozhraní pomocí tvorby adresářů, na tvorbu adresářů lze reagovat, nebo lze dokonce tvorbu adresářů libovolně interpretovat (FUSE apod)... to vůbec neznamená, že by to člověk tak nutně chtěl dělat, jen že to lze.
čímž se dostáváme k vláknu, jehož součástí je #63Spíš mám pocit, že se točíme v kruhu.
Když se vrátím k tvému tématu o kousek výše... opravdu si myslíš, že webové rozhraní je nejlepší forma netriviální konfigurace?Ano, za určitých okolností Pokud je mezi požadavky na systém i to, aby uživatel laik (např. jinde zmíněná sekretářka - neumí pracovat v příkazové řádce a nebude se to učit) mohl provádět základní úkony (přidávání uživatelů do Samby, přidávání virtualhostů apod.), pak podle mě nejlepším (nejrychlejším, nejefektivnějším) způsobem, jak toto zajistit, je pomocí webového rozhraní. Klikat v prohlížeči zvládne kdekdo a bude to mít rychleji, než zvedne telefon/napíše mail. Samozřejmě co se ne-základních úkonů týče, když jsem někomu prodal ten systém, pravděpodobně jsem mu prodal i nějakou podporu a takové věci pravděpodobně budu řešit přes SSH, protože není efektivní dodělávat do webového rozhraní něco, co jeden zákazník požaduje jednou za rok. Jo, pokud ten systém navrhuju pro někoho, kdo s Linuxem umí - nebo je to server přímo pro mě - s webovým rozhraním se asi patlat nebudu (pokud už ho nemám hotové kvůli zákazníkům, v takovém případě by to IMO bylo tak půl napůl)
Pokud je mezi požadavky na systém i to, aby uživatel laik (např. jinde zmíněná sekretářka - neumí pracovat v příkazové řádce a nebude se to učit) mohl provádět základní úkony (přidávání uživatelů do Samby, přidávání virtualhostů apod.), pak podle mě nejlepším (nejrychlejším, nejefektivnějším) způsobem, jak toto zajistit, je pomocí webového rozhraní. Klikat v prohlížeči zvládne kdekdo a bude to mít rychleji, než zvedne telefon/napíše mail.Myslím, že jsi přehlédl slovíčko netriviální.
Nepřehlédl, akorát se možná lišíme v tom, co považujeme za netriviální - podle mě sem patří i to vytvoření virtualhosta, protože s tím souvisí spousta dalších věcí (nastavení DNS, založení systémového uživatele pro přístup k prostoru toho webu, vytvoření adresářové struktury apod.)Jo, já třeba netriviální konfiguací nemyslím to, co se umí udělat samo, ale to, kde je potřeba něco na míru konfigurovat, nejen zadat pár základních údajů do formuláře.
A co se ještě složitějších úkolů týče... pokud už mám webové rozhraní na ty jednodušší, nevidím důvod, proč tam nepřidat i ty složité, pokud se musí často opakovat.Přidat si můžeš, co chceš, ale je s tím práce navíc.
S webovým rozhraním: klik, vyplnění jména, klik, hotovo. Jak rychlé, tak efektivní.Oproti tomu se mi zdá varianta v příkazové řádce (příkaz, mezera, jméno, enter) rychlejší i efektivnější :). Předpokládám, že pokud si dokážeš sehnat webové rozhraní stylu, co jsi psal, dokážeš si i sehnat příkaz stylu, co jsem psal já. Co víc, u webu musíš řešit přihlášení jménem a heslem, v případě stálého přihlášení musíš řešit, jestli je to ok (podle tvé bezpečnostní politiky). U SSH to bude s klíči o něco jednodušší (můžeš mít víc serverů apod), a na lokálním počítači si na to uděláš nějakou zkratku. Neříkám, že je webové rozhraní k ničemu, to rozhodně ne, ale argument, že je rychlejší, mi přijde lichý i v tomto konkrétním případě, který jsi uvedl.
Oproti tomu se mi zdá varianta v příkazové řádce (příkaz, mezera, jméno, enter) rychlejší i efektivnější :).Moc efektivnější to není, protože takový skript bych musel nahrát na všechny stanice, ze kterých něco podobného bude potřeba dělat. A zároveň mít na všech takových stanicích klíče na všechny servery. A zároveň dát roota i tomu, po kom chci jenom to, aby si mohl zakládat virtualhosty, ale ne třeba měnit konfiguraci Apache. Dělat takové ptákoviny kvůli rutinním záležitostem typu nový virtualhost, to není ani efektivní, ani bezpečné.
Moc efektivnější to není,Mně osobně to efektivnější připadá, tvůj názor respektuji.
protože takový skript bych musel nahrát na všechny stanice, ze kterých něco podobného bude potřeba dělat.To mi přijde velmi efektivní, protože v mém případě ten počet všech stanic je dohromady jedna. Druhá věc je, že skript může být na serveru a být dostupný po přihlášení na ssh (případně ještě zkratkou pomocí aliasu).
A zároveň mít na všech takových stanicích klíče na všechny servery.Srovnej: SSH jde používat s klíčem, HTTPS jde používat s klíčem (obvykle se tomu říká klientský certifikát) A také: SSH jde používat s heslem, HTTPS jde používat s heslem.
A zároveň dát roota i tomu, po kom chci jenom to, aby si mohl zakládat virtualhostyDej si pozor, aby sis hloupými a nepravdivými tvrzeními ve veřejné diskuzi vyhledatelné googlem nezavařil nějaký pracovní pohovor. Pokud toto nedokážeš udělat bez delegace rootovských práv, tak asi nebudeš tak sběhlý, jakým se děláš.
Dělat takové ptákoviny kvůli rutinním záležitostem typu nový virtualhost, to není ani efektivní, ani bezpečné.Tak na tom jediném se shodnem, že delegovat roota "sekretářce", která zakládá zákaznické účty, není dobrý nápad.
To mi přijde velmi efektivní, protože v mém případě ten počet všech stanic je dohromady jedna.Tak to u mě teda opravdu ne.
Druhá věc je, že skript může být na serveru a být dostupný po přihlášení na sshTo by znamenalo, že by ten jeden server potom musel nutně mít roota (klíčem) na ostatní. To furt není bezpečnější než webové rozhraní (IMO je to dokonce méně bezpečné, protože když prostřelíš webové rozhraní, můžeš dělat jenom to, co to rozhraní - jeho backend - umí)
To rozhodně nepopírám, akorát nechápu, jak to souvisí s tím, co jsem psal.A zároveň mít na všech takových stanicích klíče na všechny servery.Srovnej: SSH jde používat s klíčem, HTTPS jde používat s klíčem (obvykle se tomu říká klientský certifikát) A také: SSH jde používat s heslem, HTTPS jde používat s heslem.
Dej si pozor, aby sis hloupými a nepravdivými tvrzeními ve veřejné diskuzi vyhledatelné googlem nezavařil nějaký pracovní pohovor. Pokud toto nedokážeš udělat bez delegace rootovských práv, tak asi nebudeš tak sběhlý, jakým se děláš.Ok, doplním předchozí tvrzení: A zároveň dát roota i tomu, po kom chci jenom to, aby si mohl zakládat virtualhosty a aby se nemusel orientovat v práci v příkazové řádce. Uživatelů je víc, žádný nesmí být root, ale každý má možnost manipulovat s konfigurací, která mu patří (včetně jejího vytvoření a zrušení). Zároveň nikdo nesmí špatnou konfigurací sestřelit Apache ani si zpřístupnit data ostatních uživatelů. (Výčet není kompletní, ale to základní by tu bylo.) Z toho by něco šlo snadno, něco hůř, něco hodně blbě. Já bych tady nicméně s dovolením položil důraz na tu část "aby se nemusel orientovat v práci v příkazové řádce", která je v mém případě naprosto zásadní a která v mém případě z webového rozhraní dělá řešení nejenom efektivnější, ale taky v praxi jediné možné (pokud nebudeme uvažovat úplně samostatnou jednoúčelovou aplikaci nainstalovanou na straně klientského PC) A zběhlý se tady IMO píše se z na začátku.
Ok, doplním předchozí tvrzení: A zároveň dát roota i tomu, po kom chci jenom to, aby si mohl zakládat virtualhosty a aby se nemusel orientovat v práci v příkazové řádce.Pokud do požadavků dáš, že to nesmí být na příkazové řádce, pak je logické, že jsi příkazovou řádku vyřadil. Ten root s tím nemá nic společného.
Z toho by něco šlo snadno, něco hůř, něco hodně blbě. Já bych tady nicméně s dovolením položil důraz na tu část "aby se nemusel orientovat v práci v příkazové řádce", která je v mém případě naprosto zásadní a která v mém případě z webového rozhraní dělá řešení nejenom efektivnější, ale taky v praxi jediné možné (pokud nebudeme uvažovat úplně samostatnou jednoúčelovou aplikaci nainstalovanou na straně klientského PC)Na to doporučím metodu rozděl a panuj (v tom klasickém smyslu, ne programátorském). Tzn pro začátek neplést dohromady způsob ovládání se způsobem autentizace a autorizace a rootem/nerootem. Opravdu podle mě pleteš dohromady moc věcí, které jdou ve skutečnosti téměř libovolně kombinovat. Tedy například skriptování jde kombinovat s možností nebýt root a možností konfigurovat, na co mám právo.
A zběhlý se tady IMO píše se z na začátku.Může být, teď se mi to nechce hledat, něco mi říká, že máš asi pravdu.
Pokud do požadavků dáš, že to nesmí být na příkazové řádce, pak je logické, že jsi příkazovou řádku vyřadil.Ono to je trochu jinak, v požadavcích nemám, že to nesmí být na příkazové řádce, ale aby s tím mohl dělat i člověk, který v ní neumí a učit se to nechce.
Opravdu podle mě pleteš dohromady moc věcí, které jdou ve skutečnosti téměř libovolně kombinovat. Tedy například skriptování jde kombinovat s možností nebýt root a možností konfigurovat, na co mám právo.Jasně, že to jde. Háček je v tom, že (v mé modelové situaci) je jenom zanedbatelný zlomek uživatelů, kteří by v daném systému chtěli pracovat (nastavovat ho) z příkazové řádky. Drtivá většina by mě s ní - kdybych nenabízel nic jiného - poslala k šípku. Co se toho zbytku týče - řekněme 1% ze všech uživatelů - ano, souhlasím s tím, že by všechny požadavky, které jsem nastínil, bylo možné zajistit i z příkazové řádky. Jenže udělat to, aby to bylo bezpečné, by nebylo triviální a hlavně by to nebylo efektivní - nepřineslo by mi to žádné zákazníky navíc, protože když někdo umí v shellu, bude umět i kliknout do webu.
RRDTOOL + php shell exec a dalsi php pro dynamicke zobrazovani obsahu databaze rrd .
Uz vidim jak normalni user co dela denne na win masti v shellu o sto 6 . Klasickej priklad , pridat odebrat sdiledni , restartovat , zastavit sluzbu , pridat uzivatale do dhcp serveru atd...
U me slouzi jako multimedialni server , jelikoz jsem nenasel zadne hotove WH co by naplnovalo mou predstavu . Tak jsem se do toho pustil sam . Tak to resim grafickou nadstavbou pres web .
Uz vidim jak normalni user ... pridat odebrat sdiledni , restartovat , zastavit sluzbu , pridat uzivatale do dhcp serveruTak tohle určo běžný uživatel win dělat nebude. BFU pomalu o nějakých službách neví, natož aby tušil k čemu je DHCP server. A nonbfu už zas nemá problem pobrat fakt, že v shellu je to vždy jeden/dva příkazy a že to je mnohem rychlejší než nějaké vyklikávání..
Safra, zrovna jsem psal skoro to samý
Https urcite , https port pristupny jen z lokalni site . Nevidim v tom problem ale podle ohlasu je vlastne webmin taky na dve veci
Osobne preferuji ssh , ale tohle je pro uzivatele ne pro spravce systemu . Mam rad prikazovou radku , neznam nic rychlejsiho a prehlednejsiho nez ssh . Ale zase je tu skupina lidi co se nechteji ucit strukturu linuxu . Radi uvitaji pekne GUI a tim asi pro ne vse konci .
Co má co uživatel zasahovat do serverových služeb? Od toho by měl být správce s připraveným ssh.
Navíc, určitě bych nechtěl být závislej na nějakým serveru který spravuje uživatel jenž se nechce učit strukturu linuxu a proto to spravuje přes webový rozhraní.
To přeci nedává smysl...
A hotova reseni v podobe domacich wifi routeru , to ma smysl ? Jenze nikdy mi nanabidli nic co by vyhovovalo me predstave .
To je absorudní, fakt že se servery už desítky let spravují jedním způsobem má svůj důvod. Správa přes 80/443 je pomalá a neefektivní, sysadmini to vědí, proto používají rychlý, efektivní a osvědčený způsob, tedy ssh.
A hotová řešení mají za následek jenom to že si každej blbec hraje na admina. Jelikož tomu nerozumí tak je radost využívat jeho konektivitu/sniffovat data. Kdyby hotová řešení nebyla a na routery by byl přístup přes ssh tak to konfiguruje někdo kdo tomu rozumí a nenadělá tam fůru bezpečnostních chyb. Takže, jak že mají vlastně hotová řešení ve formě plug and play wifi routerů smysl?
...potřebuju rychlý zásah na svůj domácí server z pracoviště...Tak si můžeš nastavit ssh (resp nasměrovat port) i na ten otevřený v práci:D
Koukam ze diskuze se stahla jinym smerem , nejde o serverove reseni naostro , ale jako domaci multimedialni WIFI ROUTER . Pristupny pouze z vnitrni site .
Aha, tak to se omluvám že jsem to tak nějak úplně obrátil.
Každopádně trvám na tom, že jakýkoli server by se rozhodně neměl spravovat přes web.
Presne , nezbyde nez psat vlastni .
+1
"Nene, uživatele přidávat nebudete. Stačí nám napsat na mail/icq/jabber/sms/zavolat a my to tam za vás okamžitě přidáme" ? Nějaká ta minuta navíc už je vcelku dobrá cena za "zaručené" bezpečí, ikdyž uznávám že i to může znatelné procento zákazníků odradit, tak už půjde jen o to jak to marketingově podáte..
Zkuste prodat wifi router , kde jeho predosti a vlastne jedina moznost konfigurace je pres ssh . To muzete jako vyrobce rovnou zabalit . Kazdej mi tu cpe ostry server , ale ja tu porad dokola pisu ze jde o multimedialni wifi router . Navic konfigurovatelny jen z vnitri site .
Nene, uživatele přidávat nebudete. Stačí nám napsat na mail/icq/jabber/sms/zavolat a my to tam za vás okamžitě přidámeTohle jsi trochu nedomyslel. S tímhle přístupem má totiž zákazník dvě možnosti - buď se naučí dělat v linuxovém shellu (s tím tě pošle do pr..., vsaď se), nebo ti bude platit za podporu. A pokud bys nechtěl, aby ti platil za podporu, budeš muset promítnout náklady na podporu do ceny produktu, tzn. tak jako tak zákazník zaplatí víc. Tvoje konkurence dá zákazníkovi webové rozhraní a manuál, kde bude tady se přihlašte, tady vyplňte jméno a tady klikněte na vytvořit uživatele, jejich produkt bude rázem levnější (přitom úplně stejně bezpečný) a ty jsi v hajzlu
Spravujete nějaké servery? Ano? A používáte k tomu místo ssh webové rozhraní?
S dobrým marketingem a dostatkem finančních prostředků prodám i to co si bude muset zákazník spravovat přes konzoli sám, ale o to nejde, bavíme se tu o bezpečnostní stránce věci.
Spravujete nějaké servery? Ano? A používáte k tomu místo ssh webové rozhraní?Ano, tam kde je to efektivnější.
S dobrým marketingem a dostatkem finančních prostředků prodám i to co si bude muset zákazník spravovat přes konzoli sámJistěže to prodáš. Jenže konkurence prodá víc.
ale o to nejde, bavíme se tu o bezpečnostní stránce věci.... kde jsi stále nedokázal říct, co je na webovém rozhraní nebezpečné.
lol,lol,lol na všechny tři tvoje odpovědi, budeme dělat že si je vůbec nenapsal, bude to tak lepší, protože sis je evidentně vůbec nepromyslel.
Je jasné že my dva se neshodneme, nevím proč nechceš uznat jasná fakta, ale já a 99% sysadminů si stojíme za ssh a myslím že ještě dlouho bude trvat než začne být efektivní spravovat servery přes web, jestli vůbec.
Tímto končím svojí účast v tomto threadu, napsali jsme toho už hodně a přitom nic a nechovám naději že by se to zlepšilo.
lol,lol,lol na všechny tři tvoje odpovědi, budeme dělat že si je vůbec nenapsal, bude to tak lepší, protože sis je evidentně vůbec nepromyslel.Hm, hezká odpověď, plná kvalitních argumentů...
Je jasné že my dva se neshodneme, nevím proč nechceš uznat jasná faktaProtože zjevně nejsou tak jasná.
myslím že ještě dlouho bude trvat než začne být efektivní spravovat servery přes web, jestli vůbec.Ukázal jsem ti nejeden příklad, kde to efektivní je. To, že je přehlížíš a vymýšlíš si nějaké "dejte vědět a já vám to nastavím"... no možná je to realistické v tvém měřítku. Ani omylem to není realistické ve větším.
Diskuze o tom ze ten ma rad tohle a ten zas ono . Nic , jdu psat nebezpecny sw ...
Urcite ne , zrovna ted dodelavam hostapd a dhcpd . Ale ceka me jeste poradny kus cesty . Je tu mnoho scriptu a uz to musim nejak usporadat . Ten napad pomoci pluginu jak tu bylo uz psano je dobry . Aspon se bude moc upravovat dle libosti kazdeho .
Tiskni
Sdílej: