Certifikační autorita Let's Encrypt oznámila, že bude volitelně nabízet krátkodobé certifikáty s šestidenní platností a navíc s možností vystavit je na IP adresu. Zvolit typ certifikátu bude možné v certifikačním profilu ACME.
Herní konzole Nintendo Switch 2 byla oficiálně potvrzena. Vyjde letos. Trailer na YouTube. Více ve středu 2. dubna na Nintendo Direct.
Byl vydán Linux Mint 22.1 s kódovým jménem Xia. Podrobnosti v přehledu novinek a poznámkách k vydání. Linux Mint 22.1 bude podporován do roku 2029.
Google Chrome 132 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 132.0.6834.83 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 16 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře (YouTube).
Byla vydána verze 11.0.0 knihovny libvirt (Wikipedie) zastřešující různé virtualizační technologie a vytvářející jednotné rozhraní pro správu virtuálních strojů. Současně byl ve verzi 11.0.0 vydán související modul pro Python libvirt-python. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Byla vydána nová verze 3.4.0 nástroje pro inkrementální kopírování souborů rsync (Wikipedie). Přehled oprav a vylepšení v souboru NEWS. Řešeno je 6 zranitelností.
V srpnu loňského roku byla vyhlášena RP2350 Hacking Challenge aneb oficiální výzva Raspberry Pi na prolomení bezpečnosti mikrokontroléru RP2350. Povedlo se. Včera byli představeni čtyři vítězové a jejich techniky.
Na čem aktuálně pracují vývojáři open source operačního systému Haiku (Wikipedie)? Byl publikován přehled vývoje za prosinec 2024. Vypíchnuto je začlenění webového prohlížeče Iceweasel, tj. alternativního sestavení Firefoxu.
Tetris a DOOM běžící v pdf. Proč a jak v příspěvku na blogu.
Společnost Oracle představila sadu nástrojů a skriptů pro sběr a analýzu dat o stavu linuxových systémů a jejich ladění pod společným názvem Oracle Linux Enhanced Diagnostics (OLED). K dispozici pod licencí GPLv2.
/opt/kde
, kdelibs s prefixem /opt/kde
, cesty ke Qt a KDE jsem doplnil do PATH
, cesty ke knihovnám do ld.so.conf
Nyní potřebuji sestavit python-kde3. Nějak takto:
python2 ./configure.py makecož nenajde hlavičkové soubory KDE, takže
python2 ./configure.py -k /opt/kde makecož už najde hlavičkové soubory KDE, ale nenajde hlavičkové soubory tqtinterface, který si je totiž cpe do vlastního adresáře, tedy
/opt/kde/include/tqtZkusil jsem tomu configure.py přidat ještě i parametr pro cestu přímo k hlavičkovým souborům, tedy
python2 ./configure.py -k /opt/kde -o /opt/kde/include/tqt makeale to mi opět nenašel hlavičkové soubory KDE. Zkusil jsem to řešit tak, že jsem do dotyčných hlavičkových souborů, z nichž se načítají ty nenalezené
tqt*.h
, začal cpát natvrdo celé cesty, což sice vypadá že funguje, ale po půl hodině mne to přestalo bavit a navíc to nepovažuji za zrovna ideální řešení (nehledě na to, že bych to při nejbližší aktualizaci musel opakovat znovu).
Je nějaký normální způsob, jak tomu vysvětlit, kde všude má include pátrat?
sed
a cyklu, kterým jsem nechal hlavičkové soubory hromadně upravit. Stejně jsem pak ale skončil na jakési "normální" chybě při kompilaci, načež jsem vypnul VBox a přešel zpět do módu "čekám, zda s tím trochu nepohne někdo jiný".
Ale také koukám, že tam David včera přihodil PKGBUILD i pro zmiňovaný python-kde3, jenže podle jeho obsahu evidentně můj problém nesdílí. Patrně totiž používá opatchovanou verzi qt3, která pracuje se stávajícím kdemod3 (které já nemám). Já používám také opatchovanou verzi qt3, ale pro tqtinterface. A právě mezi qt3 a tqtinterface je problém, který jsem potřeboval řešit.
Tiskni Sdílej: