abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 15:00 | Zajímavý článek

    Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    9.5. 17:22 | Nová verze

    Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    9.5. 15:22 | Komunita

    Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    8.5. 19:22 | Nová verze

    Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    8.5. 18:00 | Nová verze

    Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    8.5. 01:22 | Nová verze Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    8.5. 00:55 | Zajímavý projekt

    PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.

    vlk | Komentářů: 0
    7.5. 19:44 | Nová verze

    Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 12.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    7.5. 17:33 | Nová verze

    Raspberry Pi OS, oficiální operační systém pro Raspberry Pi, byl vydán v nové verzi 2025-05-06. Přehled novinek v příspěvku na blogu Raspberry Pi a poznámkách k vydání. Pravděpodobně se jedná o poslední verzi postavenou na Debianu 12 Bookworm. Následující verze by již měla být postavena na Debianu 13 Trixie.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    7.5. 05:33 | Komunita

    Richard Stallman dnes v Liberci přednáší o svobodném softwaru a svobodě v digitální společnosti. Od 16:30 v aule budovy G na Technické univerzitě v Liberci. V anglickém jazyce s automaticky generovanými českými titulky. Vstup je zdarma i pro širokou veřejnost.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 17
    Jaký filesystém primárně používáte?
     (57%)
     (1%)
     (8%)
     (22%)
     (4%)
     (2%)
     (3%)
     (1%)
     (1%)
     (3%)
    Celkem 580 hlasů
     Komentářů: 26, poslední 8.5. 09:58
    Rozcestník

    Dotaz: Interakce webové aplikace s desktopovou

    10.3.2011 21:42 fujunity
    Interakce webové aplikace s desktopovou
    Přečteno: 249×
    Ahoj. Budu vytvářet webovou aplikaci v php pro nastavování uživatelských profilů tj. uživatel se přihlásí a potom může měnit nějaké nastavení. Chtěl bych ale vytvořit desktopovou aplikaci v javě, která by měla umět to samé. Neboť ta webová aplikace bude centrálním přístupem do nějaké složité struktury, tak je potřeba aby ta javovská aplikace komunikovala s tou webovskou. Otázka zní jak to realizovat? Posílat při každé akci dotazy typu get jako https://web.cz/aplikace/?user=uziv&pass=heslo&action=vypis_vlastnosti asi není zrovna dobrý nápad hlavně co se týče bezpečnosti.

    Odpovědi

    Jendа avatar 10.3.2011 21:59 Jendа | skóre: 78 | blog: Jenda | JO70FB
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Interakce webové aplikace s desktopovou
    SOAP?
    11.3.2011 08:06 Filip Jirsák | skóre: 68 | blog: Fa & Bi
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Interakce webové aplikace s desktopovou
    Můžete použít jinou metodu formátování dat, než HTML formuláře, to pak ale znamená na straně serveru mít dva různé způsoby získávání dat z požadavku. Z hlediska bezpečnosti je úplně jedno, zda budou parametry v URL dotazu, jako formulářová data v těle dotazu, nebo v těle dotazu jako SOAP zpráva, vaše vlastní XML nebo JSON. Každopádně nevím, co vám na tom připadá nebezpečného – je to úplně stejné, jako byste to posílal z prohlížeče, a pro běžné použití je správně použité HTTPS dostačující.
    12.3.2011 01:16 fujunity
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Interakce webové aplikace s desktopovou
    Každopádně nevím, co vám na tom připadá nebezpečného – je to úplně stejné, jako byste to posílal z prohlížeče, a pro běžné použití je správně použité HTTPS dostačující.
    To rozhodně není. Pokud se přihlásím do web aplikace, tak se heslo pošle jen jednou a potom mě zajímá jen SESSION ID které je uložené v cookies prohlížeče a nějaký "příznak" logged v sessions na serveru. Takto bych musel při každém požadavku odesílat znovu heslo a to je to co mi tam vadí.
    12.3.2011 08:54 Filip Jirsák | skóre: 68 | blog: Fa & Bi
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Interakce webové aplikace s desktopovou
    Vždyť to posíláte přes HTTPS. Mimochodem, posílat z prohlížeče s každým požadavkem jméno a hash hesla (např. HTTP DIGEST autentizace) je nesrovnatelně bezpečnější, než posílat session ID. Hash hesla můžete bezpečně posílat i přes nešifrované HTTP… Heslo z bezpečného prohlížeče rozumně vymámit nelze, k získání session ID je naopak mnoho prostředků, některým se lze bránit, některým ne (třeba odposlech na síti – samozřejmě v případě nešifrované komunikace). Dokonce i posílání nehashovaného hesla (HTTP BASIC) nešifrovanoukomunikací je bezpečnější, ež session ID – možnost odposlechu je sice stejná, ale z prohlížeče to heslo jiným způsobem nedostanete, session ID se ale pořád můžete pokusit získat různými způsoby.
    11.3.2011 12:56 Sten
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Interakce webové aplikace s desktopovou
    Doporučuji udělat ty aplikace dvě — backend, který dostane, co má udělat, a udělá to (třeba přes JSON; kdyby to nebylo PHP, doporučil bych SCGI + JSON-RPC), a frontend, který to vykreslí pro uživatele (HTML formuláře) a veškeré operace odešle backendu. Java aplikace potom bude komunikovat přímo s backendem (vlastně to bude alternativní frontend). Komunikace mezi serverem a klientem by samozřejmě měla být šifrovaná.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.