abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 15:00 | Zajímavý článek

    Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    9.5. 17:22 | Nová verze

    Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    9.5. 15:22 | Komunita

    Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    8.5. 19:22 | Nová verze

    Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    8.5. 18:00 | Nová verze

    Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    8.5. 01:22 | Nová verze Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    8.5. 00:55 | Zajímavý projekt

    PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.

    vlk | Komentářů: 0
    7.5. 19:44 | Nová verze

    Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 12.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    7.5. 17:33 | Nová verze

    Raspberry Pi OS, oficiální operační systém pro Raspberry Pi, byl vydán v nové verzi 2025-05-06. Přehled novinek v příspěvku na blogu Raspberry Pi a poznámkách k vydání. Pravděpodobně se jedná o poslední verzi postavenou na Debianu 12 Bookworm. Následující verze by již měla být postavena na Debianu 13 Trixie.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    7.5. 05:33 | Komunita

    Richard Stallman dnes v Liberci přednáší o svobodném softwaru a svobodě v digitální společnosti. Od 16:30 v aule budovy G na Technické univerzitě v Liberci. V anglickém jazyce s automaticky generovanými českými titulky. Vstup je zdarma i pro širokou veřejnost.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 17
    Jaký filesystém primárně používáte?
     (57%)
     (1%)
     (8%)
     (22%)
     (4%)
     (2%)
     (3%)
     (1%)
     (1%)
     (3%)
    Celkem 581 hlasů
     Komentářů: 26, poslední 8.5. 09:58
    Rozcestník

    Dotaz: Ako na deploy php + mysql web aplikacie

    22.3.2011 21:02 Mike Stuffel
    Ako na deploy php + mysql web aplikacie
    Přečteno: 207×
    Dobry den,

    mam prenajaty virtual -> klasicky LAMP. Na svojom laptope mam rozchodeny tiez LAMP + SVN server. Rad by som sa opytal ako co najjednoduhsie (na jeden klik) deploynut databazove a php subory.

    Teraz to riesim skriptom, ktory: 1. vyexportuje mysql databazu aj s datami na laptope 2. vyexportuje data z SVN a vymaze .svn adresare 3. vytvori ssh tunel na virtual 4. vymaze, nakopiruje php skripty na virtual 5. vymaze, naimportuje mysql databazu na virtual

    pripada mi to ako skriabanie sa lavu nohou za pravym uchom. ako to to vlastne robi na profesionalnej urovni?

    Odpovědi

    Josef Kufner avatar 23.3.2011 00:27 Josef Kufner | skóre: 70
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ako na deploy php + mysql web aplikacie
    Databáze: udržuj si changelog.sql (nemusí to být nutně jeden soubor). Tam budeš mít příkazy, kterými jsi měnil databázi a prostě ty správné ve vhodný okamžik spustíš. Dá se to i automatizovat a není to nijak těžké (hodí se mít jednu tabulku, kde budou nějaká metadata o databázi a skript, který koukne, co je zpracované a co není).

    Se zdrojáky je to trošku jednodužší: rsync. Napíšeš si jednoduchý skript, který ignoruje .svn/ a generovaný bordel a aktualizuje co potřebuješ, případně i vymaže nacachovaná data. Vlastní přenos probíhá po ssh (rsync to umí sám od sebe), changelog.sql měj jako součást zdrojáků a updatovací skript také.

    Nabízí se i možnost propojení s repositářem, ale pro produkční nasazení více instalací doporučuju udělat si instalátor, který si stáhne aktualizace z repositáře (ať už přímo nebo automaticky generovaný balíček) a který vyvoláš ručně, když je důvod k aktualizaci.

    Také jsem viděl (a pro některé věci i používám) propojení dvou repositářů gitu, kdy první je "bare" a slouží jako centrální repositář. Webserver (lighttpd, apache) pak má druhý repositář (s pracovní kopií), který zobrazuje. V případě uploadu změn do prvního se zavolá script (hook), který provede fetch & checkout v druhém. Elegantní a bezproblémové. Ale spíš se to hodí na testovací účely. V případě svn by to asi šlo také, jen ten druhý by nebyl repositář, ale klasická pracovní kopie. Samozřejmě je potřeba ošetřit znepřístupnění všech .svn a .git souborů.
    Hello world ! Segmentation fault (core dumped)

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.