Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].
V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.
Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.
Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.
Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.
Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.
Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.
Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.
Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].
Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.
static struct notifier_block nb = {
.notifier_call = key_processor,
}
hlavička této funkce potom vypadá zhruba takto:
int key_processor(struct notifier_block *nblock, unsigned long code, void *_param)
Zde můžu zjistit kódy kláves, které byly stisknuty/uvolněny (a pravděpodobně z předávaných struktur i mnohem více, ale zatím jsem to důkladněji neprozkoumal), ale zde je asi již stejně příliš pozdě na to, abych systém nechal klávesu, o které v této funkci rozhodnu, že pochází ze čtečky, nepředal aktivní uživatelské aplikaci, pokud se nemýlím. Zkoušel jsem jako návratovou hodnotu z této funkce použít konstanty jako NOTIFY_OK, NOTIFY_BAD, NOTIFY_STOP, ale vždy byla klávesa předána.
Pokud by tudy cesta nevedla, nebránil bych se ani úpravě přímo nějaké části jádra, ale neorinetuji se v něm natolik, abych věděl kam přesně by bylo vhodné sáhnout a na dlouhé experimenty bohužel nemám čas, proto to zkouším zde.
Tiskni
Sdílej: