V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Chceš akorát provést graficky to vyplnění ploch jako na obrázku po.png nebo získat informaci, které křivky spolu tvoří vyplněný objekt?
To první je jednodušší. Hledej „paritní řádkové vyplňování“ nebo „vyplňování rozkladovými řádky“.
Pořadí řezání:
Snad to bude pochopitelnější z přiloženého obrázku.
Pro určení strany, po které řezat, by snad šlo nějak využít modifikaci toho vyplňovací algoritmu - řeže se po „nevyplněných“ stranách.
Ty konkávní tvary jsem bral v úvahu a mělo by to fungovat i tak. Hodnota se zvyšuje jen v případě, že okno je celé uvnitř jiného, překrývající se v úvahu neberou.
Pokud něco zajímavého vymyslíš tak se pak určitě poděl.
MnozinaKrivek K
Krivka i,j
for i in K:
for j in (K-i):
if (j.bod uvnitr i) then j.level++
Tím bych pro každou křivku dostal úroveň stejně jako na druhém obrázku z úvodního příspěvku. Vyřezávání pak probíhá od nejvyšší úrovně. Úroveň kromě pořadí řezání značí i stranu – každá sudá úroveň značí vnější hranu a lichá vnitřní.
Tento celý postup je ovšem založen na tom, že umíme určit jestli bod leží uvnitř nebo vně křivky. Tady přichází na řadu modifikovaný postup řádkového vyplňování, ale možná by přesnější termín byl ray casting. V podstatě jde o to vrhnout z testovaného bodu paprsek (libovolným směrem) a zkontrolovat jestli je počet průsečíků s křivkou lichý (bod je uvniř) nebo sudý (bod je vně). Je potřeba ještě promyslet speciální případy, např. paprsek procházející vrcholem, ale to se řeší právě v řádkovém vyplňování, takže vyhrabu pár poznámek ze školy a nejspíš to tam najdu.
Ještě musíš vzít v úvahu, že u nekonvexních křivek ti to může jednu křivku protnout vícekrát. A další problém je, kam vlastně paprsek vrhat - podívej se na příklad v příloze.
A ještě mám takový dotaz víceméně nesouvisející s postupem co řešíme. Co se vlastně bude dít s tím materiálem, který jde pryč. Jen se odřízne podle obrysů nebo se postupně celý odfrézuje?
Tiskni
Sdílej: