Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.
Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 12.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.
Raspberry Pi OS, oficiální operační systém pro Raspberry Pi, byl vydán v nové verzi 2025-05-06. Přehled novinek v příspěvku na blogu Raspberry Pi a poznámkách k vydání. Pravděpodobně se jedná o poslední verzi postavenou na Debianu 12 Bookworm. Následující verze by již měla být postavena na Debianu 13 Trixie.
Richard Stallman dnes v Liberci přednáší o svobodném softwaru a svobodě v digitální společnosti. Od 16:30 v aule budovy G na Technické univerzitě v Liberci. V anglickém jazyce s automaticky generovanými českými titulky. Vstup je zdarma i pro širokou veřejnost.
Řešení dotazu:
...
pristupujes cez va_*
macra. Tj:
#include <stdio.h>
#include <stdarg.h>
void eas_debug(int debug_level, char *str1, ...) {
va_list args;
va_start(args, str1);
while (*str1) {
switch (*str1++) {
case 'd' : {
int a = va_arg(args, int);
printf ("eas_debug%d: got int: %d\n", debug_level, a);
break;
}
}
}
va_end(args);
}
int main() {
eas_debug(1, "%d", 2);
return 0;
}
a vystup:
$ cc -Wall -o atest test.c
$
$ ./atest
eas_debug1: got int: 2
$
S obyčejným printf()
tohle (předání všech parametrů najednou) neuděláte, ale právě proto existuje vprintf()
a příbuzné funkce:
void debug(unsigned l, const char* fmt, ...) { va_list v; if (l > debug_level) return; va_start(v, fmt); vfprintf(stderr, fmt, v); va_end(v); }
Jinak samozřejmě můžete udělat i to, co navrhoval mato, a napsat si svou vlastní funkci, která bude parsovat format string a zpracovávat podle něj jednotlivé parametry. Pokud ale potřebujete jen nadstavbu nad standardní printf()
, zbytečně byste tím jen duplikoval už hotovou práci.
*printf
family som nepomyslel .. takto to funguje ukazkovo.
printf
, namatkovo som teraz grepol zdrojaky z FreeBSD, v sys/boot/arm/at91/libat91/printf.c
je (pastujem iba pre tvoju otazku dolezite veci):
void printf(const char *fmt,...) { va_list ap; va_start(ap, fmt); while ((c = *fmt++)) { c = *fmt++; switch (c) { case 'c': xputchar(va_arg(ap, int)); continue; case 's': for (s = va_arg(ap, char *); *s; s++) xputchar(*s); continue;odkial ten
printf
pochadza je uplne jedno. osobne by som povedal, ze sa to ale teda nada spravit tak, ako si to mal na mysli.
mozno ma ale niekto opravi..
#define debug(...) \ do { \ fprintf(stderr, "%s:%s():%d:", \ __FILE__, __func__, __LINE__); \ fprintf(stderr, __VA_ARGS__); \ fprintf(stderr, "\n"); \ } while(0)nebo pres funkci
void log_msg(const char *s, ...) __attribute__ ((format (printf, 1, 2)));
Tiskni
Sdílej: