abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 14:22 | Bezpečnostní upozornění

    Byly zveřejněny informace o kritické zranitelnosti CVE-2026-64600 pojmenované RefluXFS (technické detaily) v XFS. Je tam již od verze Linuxu 4.11, tj. rok 2017. Jedná se o lokální eskalaci práv. Neprivilegovaný uživatel může editovat libovolný soubor, například klidně zrušit rootovské heslo v /etc/passwd. Videoukázka na Vimeo. V upstreamu je zranitelnost opravena.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 13:46 | IT novinky

    OpenAI / ChatGPT má dnes výpadky (OpenAI Status, DownDetector).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 13:00 | Komunita

    Poskytovatel hostingu svobodných/open-source projektů Codeberg po hlasování na valné hromadě vydal stanovisko k využívání LLM. Kvůli vytěžování infrastruktury a rostoucím cenám hardwaru, ale také hrozbám pro spolupráci v komunitě se k LLM staví kriticky. Nebude poskytovat hosting projektů vytvářených LLM agenty.

    |🇵🇸 | Komentářů: 0
    včera 14:22 | Zajímavý projekt

    Jack Dorsey představil (𝕏) open source týmovou komunikační platformu Buzz (GitHub) s cílem snížit závislost na Slacku a GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 16
    23.7. 23:00 | Nová verze

    Poštovní klient Thunderbird byl vydán v nové verzi 153 s kódovým názvem Meadow. Jedná se o ESR (Extended Support Release) vydání. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Vylepšuje OAuth. Thundermail lze používat bez instalace doplňku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    23.7. 22:22 | Zajímavý článek

    AI tento rok naplno vtrhla do vývoje softwaru a výrazně ovlivňuje také open source projekty. Jiří Eischmann v příspěvku Jak mění AI open source na svém blogu rozebírá několik trendů, které v open source v poslední době v souvislosti s AI pozoruje, a jak tyto trendy svět otevřeného softwaru mění (Inflace projektů, Zahlcení kontroly, Klesající motivace zveřejňovat kód).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 16
    23.7. 22:00 | IT novinky

    Evropská komise (EK) vyměřila americké internetové společnosti Google pokutu 890 milionů eur (21,5 miliardy Kč) za porušení unijního nařízení o digitálních trzích (DMA). Firma se podle unijní exekutivy provinila tím, že ve vyhledávači Google Search upřednostňovala vlastní služby a že podnikům ukládala omezení, která jim bránila nasměrovat spotřebitele k alternativním, často levnějším nákupním kanálům na platformě Google Play.

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    22.7. 19:44 | IT novinky

    Samsung na akci Galaxy Unpacked July 2026 (YouTube) představil své nové telefony Galaxy Z Fold8 Ultra, Fold8 a Flip8, hodinky Galaxy Watch Ultra2 a Watch9 a chytré brýle ve spolupráci s Gentle Monster a Warby Parker.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    22.7. 16:11 | IT novinky

    Po pěti letech vývoje vyšla česká počítačová hra Scarlet Deer Inn (ProtonDB). Scarlet Deer Inn je vyšívaná temná středověká pohádka. Zatímco život ve zdánlivě obyčejné vesnici se točí kolem běžných povinností a sousedských drbů, v podzemí se skrývají zlověstná tajemství.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    22.7. 13:33 | IT novinky

    Představen byl Raspberry Pi Touch Display 2 s uhlopříčkou 10 palců a rozlišením 1200 × 1920 pixelů. Cena je 80 dolarů.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 11
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (7%)
     (2%)
     (17%)
     (30%)
     (5%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (24%)
    Celkem 2221 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: PHP + SNMP = problem se switchem

    18.8.2011 10:41 Sedlis
    PHP + SNMP = problem se switchem
    Přečteno: 325×
    Zdravim vsechny, chtel bych Vam prosim polozit otazku jestli se nekdo nesetkal se stejnym ci podobnym problemem. Situace je takova chcu si vytvorit v PHP obrazek pomoci GD knihovny, ktera mi zobrazi switche linky mezi switchema a informace o nich. To neni problem. Ale problem nastava kdy chcu tahat urcite informace ze switche pomoci snmpget. Zakladni veci jako nazev switche, jestli je port zapnut/vypnut apd. je v poradku. Ale pri ziskani informace v jakem je port stavu (disable, blocking, forwarding apd.) mi to zahlasi "There is no such variable name in this MIB" coz by znamenale, ze prikaz ".1.3.6.1.2.1.17.2.15.1.3.48" nemuze nalezt v MIB databazi. Tento prikaz je obsazen v "RFC 1286 Bridge MIB". Dela mi to u switche powerConnect 6248. Na officialnich strankach vyrobce http://www.dell.com/us/enterprise/p/powerconnect-6248/pd.aspx pod polozou MIB support, ale "RFC 1286 Bridge MIB" je uveden tzn. ze je podporovan. Nektere prikazy z "RFC 1286 Bridge MIB" mi funguji. Jde mi o to, ze potrebuju zjistit jestli je port zablokovan nebo ne. Pokud by to slo pres jinej prikaz budu rad. Doufam, ze jsem to moc nezamotal a da se to pochopit. Predem dekuji za odpoved.

    S pozdravem Sedlis

    Odpovědi

    18.8.2011 10:56 Ivan
    Rozbalit Rozbalit vše Re: PHP + SNMP = problem se switchem
    Asi se nejdrive vykasli na PHP a zkus nejdrive "proof of concept". Pomoci snmp tools zkus zavolat "snmpwalk .1.3.6.1.2.1.17.2.15.1.3.48", popripade zkus to OID zprava zkracovat a uvidis co se ti vrati. Podpora SNMP ve switchich neni 100%. Dokonce i u cisca v nejakych verzich IOSu obcas vypadne nejaky podstrom. Pokud tvuj switch nevraci to co potrebujes, tak zkus novejsi verzi firmware nebo to reklamuj u vyrobce.

    Pokud jde o to napsat crawler ktery bude prolezat sit a bude sbirat data pres SNMP, tak doporucuji spis Perl nez PHP.

    PS: mnohem vetsi problemy ale budes mit s vizualizaci vysledku. Zkus misto knihovny GD pouzit program dot anebo primo knihovnu graphwiz. Preci jenom planarni kresleni grafu neni uplne trivialni problem.
    18.8.2011 10:58 Sedlis
    Rozbalit Rozbalit vše Re: PHP + SNMP = problem se switchem
    dekuji za odpoved, vyzkousim
    18.8.2011 11:19 Sedlis
    Rozbalit Rozbalit vše Re: PHP + SNMP = problem se switchem
    Tak asi opravdu vypadl podstrom v MIB. Tak hold budu muset cekat na novejsi firmware. Ale i tak dekuji za snahu.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.