abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 15:22 | IT novinky

    Eric Lengyel dobrovolně uvolnil jako volné dílo svůj patentovaný algoritmus Slug. Algoritmus vykresluje text a vektorovou grafiku na GPU přímo z dat Bézierových křivek, aniž by využíval texturové mapy obsahující jakékoli předem vypočítané nebo uložené obrázky a počítá přesné pokrytí pro ostré a škálovatelné zobrazení písma, referenční ukázka implementace v HLSL shaderech je na GitHubu. Slug je volným dílem od 17. března letošního

    … více »
    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 0
    včera 15:11 | Zajímavý projekt

    Sashiko (GitHub) je open source automatizovaný systém pro revizi kódu linuxového jádra. Monitoruje veřejné mailing listy a hodnotí navrhované změny pomocí umělé inteligence. Výpočetní zdroje a LLM tokeny poskytuje Google.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    včera 04:44 | Zajímavý software

    Cambalache, tj. RAD (rapid application development) nástroj pro GTK 4 a GTK 3, dospěl po pěti letech vývoje do verze 1.0. Instalovat jej lze i z Flathubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.3. 14:55 | Nová verze

    KiCad (Wikipedie), sada svobodných softwarových nástrojů pro počítačový návrh elektronických zařízení (EDA), byl vydán v nové major verzi 10.0.0 (𝕏). Přehled novinek v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.3. 13:22 | IT novinky

    Letošní Turingovou cenu (2025 ACM A.M. Turing Award, Nobelova cena informatiky) získali Charles H. Bennett a Gilles Brassard za základní přínosy do oboru kvantové informatiky, které převrátily pojetí bezpečné neprolomitelné komunikace a výpočetní techniky. Jejich protokol BB84 z roku 1984 umožnil fyzikálně zaručený bezpečný přenos šifrovacích klíčů, zatímco jejich práce o kvantové teleportaci položila teoretické základy pro budoucí kvantový internet. Jejich práce spojila fyziku s informatikou a ovlivnila celou generaci vědců.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    20.3. 04:44 | Zajímavý článek

    Firefox 149 dostupný od 24. března přinese bezplatnou vestavěnou VPN s 50 GB přenesených dat měsíčně (s CZ a SK se zatím nepočítá) a zobrazení dvou webových stránek vedle sebe v jednom panelu (split view). Firefox Labs 149 umožní přidat poznámky k panelům (tab notes, videoukázka).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    20.3. 00:33 | Nová verze

    Byla vydána nová stabilní verze 7.9 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 146. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.3. 00:11 | Zajímavý software

    Dle plánu byla vydána Opera GX pro Linux. Ke stažení je .deb i .rpm. V plánu je flatpak. Opera GX je webový prohlížeč zaměřený na hráče počítačových her.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    19.3. 19:22 | Nová verze

    GNUnet (Wikipedie) byl vydán v nové major verzi 0.27.0. Jedná se o framework pro decentralizované peer-to-peer síťování, na kterém je postavena řada aplikací.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    19.3. 04:00 | Bezpečnostní upozornění

    Byly publikovány informace (technické detaily) o bezpečnostním problému Snapu. Jedná se o CVE-2026-3888. Neprivilegovaný lokální uživatel může s využitím snap-confine a systemd-tmpfiles získat práva roota.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (15%)
     (7%)
     (1%)
     (12%)
     (29%)
     (2%)
     (5%)
     (1%)
     (13%)
     (24%)
    Celkem 1127 hlasů
     Komentářů: 27, poslední 17.3. 19:26
    Rozcestník

    Dotaz: jak na korekci řervených očí v GD nebo ImageMagick

    9.11.2011 00:11 marinex
    jak na korekci řervených očí v GD nebo ImageMagick
    Přečteno: 333×
    Ahoj potřeboval bych poradit jak na korekci červenych očí na fotkach buď pomocí GD nebo ImageMagick. Ideální by bylo kdyby někdo znal nějakou třídu která by to řešila.

    Díky za pomoc M.

    Odpovědi

    9.11.2011 13:19 marinex
    Rozbalit Rozbalit vše Re: jak na korekci červených očí v PHP 5.2 prostřednictvím GD nebo ImageMagick
    Omlouvám se za příliš obecný dotaz, zapoměl jsem dotat že jde o upravu fotek v PHP 5.2.x
    9.11.2011 17:46 Matlák
    Rozbalit Rozbalit vše Re: jak na korekci červených očí v PHP 5.2 prostřednictvím GD nebo ImageMagick
    Co já vím, tak nic takového neexistuje. Různé nápady jsou například tady... ale i jinde, každopádně bych ale raději nečekal až někdo něco svobodného jen tak vyplázne..

    Jak už jistě víš, nejtěžší není potlačit ten efekt na očích, ale najít oči na obrázku. Pokud nepředpokládáš že to bude uživatel dělat ručně (celkem by mě ostatně zajímal kontext, k čemu taková webová aplikace může sloužit), musíš nastudovat ne zrovna triviální teorii okolo zpracování signálů. Pokud to napíšeš v PHP bude to navíc pěkně pomalé (zvlášť pokud je obrázků mnoho a zpracovávají se dávkově).

    A určitě by se na to dalo nějak naroubovat OpenCV ovšem to chce taky o trochu víc přemýšlení a studování, než "najít třídu co to udělá za mě". A použití nejenom PHP.
    12.11.2011 05:25 marinex
    Rozbalit Rozbalit vše Re: jak na korekci červených očí v PHP 5.2 prostřednictvím GD nebo ImageMagick
    Ahoj diky za link, uz jsem koukal na OpenVC, nasel jsem i nejake ukazkove kody jak na identifikaci obliceje a pak v nem oci jako takovych, jeste se budu muset podivat jak na ty panenky.

    V PHPku to bude jiste pomalejsi nez kompilovany programek. Chci si porovnat i jaka bude rychlost pres PHP a pres externi programek volany pres exec() a podle toho se budu dal rozhodovat. tak jako tak musi to behat online pres web proto PHP.

    Trochu jsi me vydesil vzhledem k tomu ze nejsem zadny odbornik na zpracovani grafiky :-) S tou tridou to byla primocara myslenka vzhledem k tomu jak je v dnesni dobe popularni rozeznavani obliceje na netu a pripadne upravy. Napadlo me jestli uz neco takoveho proste neni.

    Ale asi mi nic jineho nezbude nez si trochu vic nastudovat o tehle problematice.

    Takze lidi kdyz budete mit jakykoli napady sem s nima ;-) a diky M.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.