Tento týden byla vydána nová verze 1.52 webového prohlížeče Brave (Wikipedie, GitHub). Postavena je na Chromiu 114. Z novinek lze vypíchnout možnost povolit vertikální karty (vertical tabs). Také bylo představeno Brave Search API k vyhledávači Brave Search.
Matthias Clasen z Red Hatu oznámil v diskusním listu vývojářů Fedora Linuxu, že tým Red Hat Display Systems se zaměří na Wayland a podporu HDR na Linuxu a přestane spravovat RPM balíčky pro LibreOffice. V další major verzi RHELu už LibreOffice nebude. Pokud se nenajde správce balíčků pro Fedora Linux, zůstane pouze LibreOffice ve Flatpaku.
Na Steamu lze získat zdarma počítačovou hru Tell Me Why (ProtonDB). Na Epic Games Storu počítačovou hru Midnight Ghost Hunt (ProtonDB).
Společnost Meta představila (YouTube) brýle pro virtuální realitu Meta Quest 3. V prodeji budou na podzim a stát budou od 499,99 dolarů.
Byla vydána nová verze 2.41.0 distribuovaného systému správy verzí Git. Přispělo 95 vývojářů, z toho 29 nových. Přehled novinek v příspěvku na blogu GitHubu a v poznámkách k vydání.
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 18 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Byla vydána verze 1.70.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example. Jako reakce na rostoucí obavy z vlivu korporací na vývoj Rustu a předložený návrh restriktivních zásad používání ochranných známek Rustu, byl nedávno představen komunitní fork Rustu se 100 % méně byrokracie: Crab (CrabLang).
Oliver Smith z Canonicalu shrnuje základní vlastnosti „neměnné“ distribuce Ubuntu Core také ve srovnání s protějšky Chrome OS, Fedora Silverblue a MicroOS. Canonical připravuje desktopovou variantu Ubuntu Core vedle dosavadní serverové/embedded.
Z aktualizovaného seznamu chyb (pdf) procesoru AMD EPYC 7002: #1474 - procesor se po 1044 dnech od posledního resetu zasekne [reddit].
Fossil (Wikipedie) byl vydán ve verzi 2.22. Jedná se o distribuovaný systém správy verzí propojený se správou chyb, wiki stránek a blogů s integrovaným webovým rozhraním. Vše běží z jednoho jediného spustitelného souboru a uloženo je v SQLite databázi.
FILE *p_f=fopen("soubor.txt","r+");, soubor přitom soubor existuje. Dále mám
if(p_f==NULL){ printf("Chyba pri otevirani souboru\n"); fclose(p_f); }. Všechny potřebné knihovny jsou inkluovány, tak nevím kde je chyba. Googlem brázdím něco přes hodinu a půl a na nic jsem nepřišel. Jen jsem zjistil, že je tam potřeba použít fce malloc, bohužel jsem začátečník, tak nevím jak dál. Používám pro studium knihu od K&R. Díky všem za nápady.
Řešení dotazu:
if ((vstup=fopen("soubor.txt","r"))) { /* zpracování ... */ fclose(vstup); } else printf("Nelze otevřít soubor pro čtení!\n\a");
if ((vstup=fopen("soubor.txt","r"))) { if((fgets(pointer,10000000,vstup))==NULL) { printf("Chyba 1 \n"); } pointer=druhe_pole; if((fgets(pointer,10000000,vstup))==NULL) { printf("Chyba 2 \n"); } fclose(vstup); } else { printf("Chyba pri otevirani souboru\n\a"); }Váš kód mi fungoval bezproblému, děkuji za něj, bohužel, i když jsem to spravil, nepomohlo to.
pointer
, máte tam rezervováno místo pro 10 000 000 bytů (charů) na to dám krk #include <stdio.h> #include <stdlib.h> #define MY_SIZE (100000) //main.cpp int main(int argc, char **argv) { char *pointer = NULL; char *prvni_pole = NULL; char *druhe_pole = NULL; if((prvni_pole = (char*) malloc(sizeof(char) * MY_SIZE)) == NULL) { printf("Chyba 0-1, nedostatek paměti\n"); exit(3); } if((druhe_pole = (char*) malloc(sizeof(char) * MY_SIZE)) == NULL) { printf("Chyba 0-2, nedostatek paměti\n"); free(prvni_pole); exit(3); } //aspon prvni_pole[0] = druhe_pole[0] = 0x0; //nebo cela alokovana pamet: //memset(prvni_pole,0x0,MY_SIZE); //memset(druhe_pole,0x0,MY_SIZE); FILE *vstup; if ((vstup=fopen("soubor.txt","r")) == NULL) { printf("Chyba pri otevirani souboru\n"); exit(3); } //ukazatel na první pole i když se m;že použít přímo prvni_pole pointer = prvni_pole; if((fgets(pointer,MY_SIZE,vstup))==NULL) { printf("Chyba 1 \n"); } if(feof(vstup)){ printf("Chyba uz tam teho vice není\n"); } else { //ukazatel na druhe pole i když se může použít přímo druhe_pole pointer=druhe_pole; if((fgets(pointer,MY_SIZE,vstup))==NULL) { printf("Chyba 2 \n"); } } //obvykle netestuje návratovou hodnotu fclose(vstup); printf("prvni_pole: %s\n",prvni_pole); printf("druhe_pole: %s\n",druhe_pole); //neuskodi pointer=NULL; if(prvni_pole != NULL)//fcil zbytecne free(prvni_pole); //mozna dobry navyk prvni_pole=NULL; if(druhe_pole != NULL)//fcil zbytecne free(druhe_pole); //mozna dobry navyk druhe_pole=NULL; return 0; }
char prvni_pole[MY_SIZE];? Dynamicke alokaci se snazi clovek co nejvice vyhnout...
Proc proboha alokujes pole dynamicky?Protože 20MB (dle původního dotazu) nechci jinak.
Dynamicka alokace je mnohem pomalejsi, nez staticka.Rozdíl rychlosti alokace bude neměřitelný a výsledek možná opačný pokud proměnné budou mimo fci main.
Co ti brani v tom, pouzit…Brání mi rozum a ohled na ostatní.
Dynamicke alokaci se snazi clovek co nejvice vyhnout...Dle této definice nejsem člověk
FILE *fp; if ((fp = fopen("myfile", "r")) == NULL ) { perror("unable to open file"); return -1; } /* praca so suborom a nasledne close */ fclose(fp); return 0;pri uceni je vhodne pouzit aj debugger, napriklad
gdb
. google ti da vela quick howto ako co .. v tvojom pripadne napriklad:
$ gcc -g -o atest test.c
$ ./atest
attempt to close empty null handle
Segmentation fault: 11 (core dumped)
$
$ gdb ./atest atest.core
GNU gdb 6.1.1 [FreeBSD]
--[snip]--
(gdb) where
#0 0x0000000800719e37 in fclose () from /lib/libc.so.7
#1 0x0000000000400686 in main () at test.c:8
(gdb) list 8
3 int main() {
4 FILE *p_f = fopen("soubor.txt","r+");
5
6 if(p_f == NULL ) {
7 fprintf(stderr, "attempt to close empty null handle\n");
--- vystup z where -> 8 fclose(p_f);
9 }
10
11 return 0;
12 }
kde atest
je tvoj spustitelny program, core file sa vygeneroval po segfaulte.
Tiskni
Sdílej: