abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 03:55 | Nová verze

    Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 19:44 | Komunita

    Ubuntu 25.10 bude (𝕏) Questing Quokka (pátrající klokan quokka).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 11:55 | Zajímavý software

    Ubisoft uvolnil zdrojové kódy softwaru Chroma pro simulaci barvosleposti pro vývojáře počítačových her. K dispozici jsou na GitHubu pod licencí Apache 2.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 02:00 | Nová verze

    Defold (Wikipedie) je multiplatformní herní engine. Nejnovější verze je 1.10.0. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu. Licence vychází z licence Apache 2.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    18.4. 13:00 | Bezpečnostní upozornění

    Správa služeb hlavního města Prahy se potýká s následky kyberútoku. Hackerská skupina začala zveřejňovat na internetu některé z ukradených materiálů a vyzvala organizaci k vyjednávání. Ta zatím podrobnosti k případu sdělovat nechce. Případem se zabývá policie i Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    18.4. 12:33 | Zajímavý software

    OCCT je oficiálně k dispozici na Linuxu (YouTube). Jedná se o proprietární software pro zátěžové testování a monitorování hardwaru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    18.4. 02:44 | IT novinky Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    17.4. 17:55 | Nová verze

    Canonical vydal Ubuntu 25.04 Plucky Puffin. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Jedná se o průběžné vydání s podporou 9 měsíců, tj. do ledna 2026.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    17.4. 14:11 | Nová verze

    Desktopové prostředí LXQt (Lightweight Qt Desktop Environment, Wikipedie) vzniklé sloučením projektů Razor-qt a LXDE bylo vydáno ve verzi 2.2.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    17.4. 14:00 | Nová verze

    Vývojáři KDE oznámili vydání balíku aplikací KDE Gear 25.04. Přehled novinek i s náhledy a videi v oficiálním oznámení.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Jaký filesystém primárně používáte?
     (59%)
     (1%)
     (10%)
     (20%)
     (4%)
     (1%)
     (2%)
     (0%)
     (1%)
     (2%)
    Celkem 384 hlasů
     Komentářů: 18, poslední 17.4. 12:41
    Rozcestník

    Dotaz: gtk_widget_set_size_request zvacsi okno ale uz nezmensi

    10.1.2012 14:33 polymorf | skóre: 14 | blog: tar_zxpf
    gtk_widget_set_size_request zvacsi okno ale uz nezmensi
    Přečteno: 225×
    Mam nejake "popup" okno v GTK, podla poctu tlacitok na nom nastavujem velkost, napr.:

    gtk_widget_set_size_request(okno,-1,pocet_tlacitok*25); // vyska 100

    Pre 4 tlacitka to nastavi vysku na 100px. Ked sa potom zmensi pocet tlacitok na 2, tak to znova zavolam:

    gtk_widget_set_size_request(okno,-1,pocet_tlacitok*25); // vyska 50

    Ale okno uz stale ostane s vyskou 100. Proste ked chcem vacsie tak sa zvacsi, ale ked ho chcem zmensit tak uz sa nezmensi a tie 2 tlacitka su potom 2x vacsie. Jak zmensit to okno na tych 50px?

    Řešení dotazu:


    Odpovědi

    10.1.2012 14:38 chrono
    Rozbalit Rozbalit vše Re: gtk_widget_set_size_request zvacsi okno ale uz nezmensi
    To popup okno sa neprispôsobí automaticky veľkosti prvkov, ktoré obsahuje?
    10.1.2012 15:33 polymorf | skóre: 14 | blog: tar_zxpf
    Rozbalit Rozbalit vše Re: gtk_widget_set_size_request zvacsi okno ale uz nezmensi
    Prave ze nie. V glade som pridal nejaky vbox a do neho 10 tlacitok a tie co su neaktivne schovavam, a problem je ze ked postupne rasto pocet viditelnych tlacitok tak sa stale zmensovali az mali 5 pixelov, tak som musel pridat ten kod na zvacsovanie. Teraz mam zase problem ze ked ubudaju tlacitka tak sa okno uz nezmensuje ale ostane na max. velkosti.
    10.1.2012 20:13 l4m4
    Rozbalit Rozbalit vše Re: gtk_widget_set_size_request zvacsi okno ale uz nezmensi
    Domnívám se, že okno typu pop-up není vhodné, pokud má být trvalé a má se různě měnit jeho obsah, protože nepodléhá normálnímu window-managementu, tudíž může vytáčet uživatele asi tisícovkou způsobů.

    Nicméně demo:
    from gi.repository import Gtk
    
    w = Gtk.Window(type=Gtk.WindowType.POPUP)
    x = Gtk.Box(orientation=Gtk.Orientation.VERTICAL)
    x.adding = True
    w.add(x)
    
    def add_button(self, x):
        c = x.get_children()
        n = len(c)
        if x.adding:
            b = Gtk.Button.new_with_label('Label %u' % (n + 1))
            b.connect('clicked', add_button, x)
            b.show()
            x.add(b)
            if n == 5:
                x.adding = False
        else:
            c[-1].destroy()
            if n == 1:
                Gtk.main_quit()
            else:
                r = w.size_request()
                w.resize(r.width, r.height)
    
    add_button(None, x)
    w.show_all()
    Gtk.main()
    
    11.1.2012 08:40 polymorf | skóre: 14 | blog: tar_zxpf
    Rozbalit Rozbalit vše Re: gtk_widget_set_size_request zvacsi okno ale uz nezmensi
    Neviem ci som sa uplne spravne vyjadril. Ide o applet (ikonka na liste) az ked na nu user klikne, zobrazi sa okno s 2 az 10 tlacitkami, ked klikne hocikde inde tak okno zmizne. Ja sa snazim dosiahnut aby vyska okna zodpovedala poctu tlacitok. Program je v C.
    11.1.2012 10:09 l4m4
    Rozbalit Rozbalit vše Re: gtk_widget_set_size_request zvacsi okno ale uz nezmensi
    V čem je program, je snad jedno.

    Za normálních okolností výška okna odpovídá počtu tlačítek (s výjimkou toho, že normálně se okna sama od sebe nezmenšují). Nevím, jak to děláš, že neodpovídá, proto viz demo.
    11.1.2012 10:12 l4m4
    Rozbalit Rozbalit vše Re: gtk_widget_set_size_request zvacsi okno ale uz nezmensi
    Ještě bych to rozvedl. Vidíš, že pro zvětšení okna při přidávání tlačítek nedělám vůbec nic, to je standardní chování -- na rozdíl od ubírání, kde když chci, aby se okno zmenšilo, musím si o to říci.
    11.1.2012 11:03 polymorf | skóre: 14 | blog: tar_zxpf
    Rozbalit Rozbalit vše Re: gtk_widget_set_size_request zvacsi okno ale uz nezmensi
    Skusim izolovat minimalne demo
    13.1.2012 11:41 polymorf | skóre: 14 | blog: tar_zxpf
    Rozbalit Rozbalit vše Re: gtk_widget_set_size_request zvacsi okno ale uz nezmensi
    Přílohy:
    Prikladam demo v C, testujte takto:

    zobrazit 1 tlacitko: kill -USR1 `pidof tlacitka`

    zobrazit 2 tlacitka: kill -USR2 `pidof tlacitka`

    Pripominam ze okno sa zvacsi (automaticky), ale uz sa nechce zmensit.
    13.1.2012 13:31 l4m4
    Rozbalit Rozbalit vše Re: gtk_widget_set_size_request zvacsi okno ale uz nezmensi
    Hned v první odpovědi jsem napsal, že okna se normálně sama zvětšují, nikoli už zmenšují, a taky jak to řešit, když je zmenšovat chceš. Je-li toto problém, tak si tu první odpověď konečně přečti.

    Celý zbytek diskuse žiji v dojmu, že řešíme problém, že tobě se to chová nějak jinak než normálně (zmenšují se tlačítka a okno zůstává stejné...).

    Jinak ten kód vypadá nesmyslně, všechna show/hide se spouštějí na button1, button2 se zcela ignoruje, takhle to fungovat těžko.

    Kromě toho bych nespouštěl funkce Gtk+ v signal handleru, protože není zaručeno, že se omezí na systémová volání vyjmenovaná v signal(7).
    13.1.2012 15:53 polymorf | skóre: 14 | blog: tar_zxpf
    Rozbalit Rozbalit vše Re: gtk_widget_set_size_request zvacsi okno ale uz nezmensi
    1. V deme je naozaj preklep ale je nepodstatny, schova sa button1 miesto povodne zamyslaneho button2 ale to je jedno lebo vo vysledku je tam jeden button viditelny. Spusti si to demo, zavolaj kill -USR1 `pidof tlacitko` a uvudis se sa button roztiahne a okno sa nezmensi.

    2. Tvoj python kod je mi nanic lebo ja neviem co vola "w.resize(r.width, r.height)", moj program je v C

    3. Potrebujem zmensit okno.
    Řešení 1× (polymorf (tazatel))
    13.1.2012 16:18 chrono
    Rozbalit Rozbalit vše Re: gtk_widget_set_size_request zvacsi okno ale uz nezmensi
    Keďže v tej premennej w je GtkWindow, tak nie je až tak zložité v dokumentácii zistiť, že sa tam používa gtk_window_resize. :)
    17.1.2012 08:31 polymorf | skóre: 14 | blog: tar_zxpf
    Rozbalit Rozbalit vše Re: gtk_widget_set_size_request zvacsi okno ale uz nezmensi
    Funguje, vdaka.
    13.1.2012 17:12 l4m4
    Rozbalit Rozbalit vše Re: gtk_widget_set_size_request zvacsi okno ale uz nezmensi
    2. Co kdybych analogicky napsal, že nerozumím, co ten tvůj kód v C dělá, protože nepřečtu C (natož to příšené XML), ale protože funguje špatně, tak je asi špatně?

    Jsi-li programátor, který netrpí Pascal-syndromem (dnes tedy spíš Java-syndromem), měl bys být schopen číst elementární kód psaný v jakémkoli [příčetném] jazyce.

    Čemu nerozumím, je to roztahování tlačítek, protože nikde v packing nevidím, že by měla expandovat -- a mně to taky nedělají; když je okno větší než tlačítka, tak v něm prostě zbude prázdné místo. Jsem si celkem jist, že v C to bude stejné, takže buď je to nějakou chytristikou, kterou provádí GtkBuilder, nebo verzí Gtk+ (u mne 3.2).
    Josef Kufner avatar 18.1.2012 23:14 Josef Kufner | skóre: 70
    Rozbalit Rozbalit vše Re: gtk_widget_set_size_request zvacsi okno ale uz nezmensi
    Pokud uděláš okno neresizovatelné, tak se samo smrskne. Taky koukni na gtk_box_set_child_packing().
    Hello world ! Segmentation fault (core dumped)

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.