Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
else { printf("CHYBA: Neplatny vstup!\n"); exit(1);tak mi kalkulačka počítá snadno i se zápornými čísly, ale také načítá veškeré další znaky, které při výpočtu ignoruje, ale na vstupu by být neměly. Otázka tedy zní, jak tyto znaky odfiltrovat (či jinak ošetřit), aby na vstupu byla pouze čísla, platné operátory a vše ostatní by končilo errorem a koncem programu s příslušnou hláškou. Snad by se to dalo vyřešit nějakou vhodnou podmínkou na vstupu? DRUHY - málo nebo žádné znaky na vstupu: Zatím jsem nepřišel na to, jak ošetřit vstup, nak terém není nic, mezera, mezera a pouze číslo, mezera číslo a operátor. Prostě nedostatečný vstup. Stand nějak využít fci strncmp? Byl bych rád, kdybyste mě někdo nakopnuli správným směrem. Píšu to od rána a už mi to nemyslí :) Zde má dosavadní implementace.
int main() { //int vysledek; int numInp; char vstup[15]; int op; int vysledek = 0; int i; int end = 0; while(end != EOF){ end = scanf("%s", vstup); //Program postupně bude brát slova ze vstupu... if(end == EOF) break; numInp = atoi(vstup); for(i = 0; i < strlen(vstup); i++){ if(isdigit(vstup[i])) { //pokud načetl číslo... numInp = atoi(vstup); push(numInp); //...přidá jej na vrchol zásobníku... } else if(strlen(vstup) == 1){ switch(vstup[i]) /* ...pokud načetl operátor, vezme dvě čísla z vrcholu zásobníku, *aplikuje na ně načtený operátor a výsledek uloží zpět na zásobník.*/ { case '+': vysledek = push(pop() + pop()); break; case '-': op = pop(); vysledek = push(pop() - op); break; case '*': vysledek = push(pop() * pop()); break; case '/': op = pop(); if (op == 0){ printf("Nelze delit nulou\n"); exit(1); } else vysledek = push(pop() / op); break; default: printf("CHYBA: Neplatny vstup!\n"); //všechny jiné znaky (jednoznakové) než výše uvedené operandy exit(1); } } else { printf("CHYBA: Neplatny vstup!\n"); // filtruje "smetí" typu sdf125, ale i záporná čísla exit(1); } } } printf("%d\n", vysledek); return 0; }
Řešení dotazu:
$ man strtol strtod strtof strtold
int
main(int argc, char *argv[])
{
int base;
char *endptr, *str;
long val;
if (argc < 2) {
fprintf(stderr, "Usage: %s str [base]\n", argv[0]);
exit(EXIT_FAILURE);
}
str = argv[1];
base = (argc > 2) ? atoi(argv[2]) : 10;
errno = 0; /* To distinguish success/failure after call */
val = strtol(str, &endptr, base);
/* Check for various possible errors */
if ((errno == ERANGE && (val == LONG_MAX || val == LONG_MIN))
|| (errno != 0 && val == 0)) {
perror("strtol");
exit(EXIT_FAILURE);
}
if (endptr == str) {
fprintf(stderr, "No digits were found\n");
exit(EXIT_FAILURE);
}
/* If we got here, strtol() successfully parsed a number */
printf("strtol() returned %ld\n", val);
if (*endptr != '\0') /* Not necessarily an error... */
printf("Further characters after number: %s\n", endptr);
exit(EXIT_SUCCESS);
}
$ ./a.out 123
strtol() returned 123
$ ./a.out ' 123'
strtol() returned 123
$ ./a.out 123abc
strtol() returned 123
Further characters after number: abc
$ ./a.out 123abc 55
strtol: Invalid argument
$ ./a.out ''
No digits were found
$ ./a.out 4000000000
strtol: Numerical result out of range
Tiskni
Sdílej: