Notebook NitroPad V56 od společnosti Nitrokey byl oficiálně certifikován pro Qubes OS verze 4. Qubes OS (Wikipedie) je svobodný a otevřený operační systém zaměřený na bezpečnost desktopu.
Multiplatformní hororová adventura Whispering Willows je na portále GOG.com zdarma, akce trvá do 6. října.
Na čem aktuálně pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za září (YouTube).
Byla vydána nová verze 1.50.0 sady nástrojů pro správu síťových připojení NetworkManager. Novinkám se v příspěvku na blogu NetworkManageru věnuje Fernando F. Mancera. Vypíchnout lze podporu nastavení veth (virtual ethernet) v nmtui.
Byla vydána nová verze 24.1 linuxové distribuce Manjaro (Wikipedie). Její kódové jméno je Xahea. Ke stažení je v edicích GNOME, KDE PLASMA a XFCE.
Mobilní Datovka, tj. svobodná aplikace pro přístup k datovým schránkám pro zařízení s operačním systémem iOS a Android, byla vydána v nové verzi 2.1.0. Nově je pro sestavení potřeba Qt 6.7.
Přesně před 35 lety, 3. října 1989, byla vydána počítačová hra Prince of Persia. Jejím tvůrcem je Jordan Mechner.
Společnost PINE64 stojící za telefony PinePhone nebo notebooky Pinebook publikovala na svém blogu zářijový souhrn novinek. Po půl roce od předchozího. Vypíchnout lze nové desky StarPro64, Oz64 a Quartz64-Zero.
Byla zveřejněna ePetice Výzva za strategický přístup k digitalizaci: Kvalita, flexibilita a udržitelnost ve státních projektech.
Japonský Google rozšířil svou kolekci DYI fyzických klávesnic Gboard o klávesnici ve tvaru Möbiovy pásky. Pro zájemce repozitář na GitHubu.
ovšem je otázka, kdy na vás přijde řada v pořadníku objednávek.Raspbery Pi je sice pěkná hračka, ale obávám se, že se ho jen tak nedočkáme. Zatím jich je vyrobeno prvních 10 000, které mají být rozesílány od příštího týdne. Těhle 10 000 bylo prý rozprodáno během hodiny. Další várky snad asi ještě ani nejsou ve výrobě. A je tu stále fůra lidí, kteří si Raspberry už zamluvili – podle úterního vyjádření jednoho z distributorů mají průměrně 10 rezervací za minutu a tou dobou prý měli přes už 200 000 rezervací… K dotazu – podobně jak radil Filip bych se Thunderbirdu určitě vyhnul, je dost nenažraný. Zajímavou možností by bylo udělat si jednoduchého mail klienta v pythonu.
Zajímavou možností by bylo udělat si jednoduchého mail klienta v pythonu.Nejdřív bych zkusil něco už hotového -- možná půjde použít mutt, na HTML e-maily třeba links... A možná vůbec nejlepší by bylo šetřit naše lesy a vysvětlit dotyčnému, že počítač nekouše a že přečíst e-maily na počítači je jednoduché...
Tiskni Sdílej: