Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.
Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 12.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.
Raspberry Pi OS, oficiální operační systém pro Raspberry Pi, byl vydán v nové verzi 2025-05-06. Přehled novinek v příspěvku na blogu Raspberry Pi a poznámkách k vydání. Pravděpodobně se jedná o poslední verzi postavenou na Debianu 12 Bookworm. Následující verze by již měla být postavena na Debianu 13 Trixie.
Richard Stallman dnes v Liberci přednáší o svobodném softwaru a svobodě v digitální společnosti. Od 16:30 v aule budovy G na Technické univerzitě v Liberci. V anglickém jazyce s automaticky generovanými českými titulky. Vstup je zdarma i pro širokou veřejnost.
sudo-rs, tj. sudo a su přepsáné do programovacího jazyka Rust, nahradí v Ubuntu 25.10 klasické sudo. V plánu je také přechod od klasických coreutils k uutils coreutils napsaných v Rustu.
Fedora se stala oficiální distribucí WSL (Windows Subsystem for Linux).
if(my_fce() == 0 ){ echo("NEXT"); }else{ echo("STOP"); } var_dump(my_fce());//array(0) { }Děkuji za případný help ;)
echo empty(my_fce()) ? "NEXT" : "STOP";
if (!count(my_fce())) { echo("NEXT"); } else { echo("STOP"); }ale jen hadam, tezko rict o co mu vlastne jde ;]
Spis
if (count(my_fce()) != 0) { echo("NEXT"); } else { echo("STOP"); }Pokud je mi znamo,
count()
vraci integer
, nikoliv boolean
if (my_fce1() && my_fce2())
my_fce2 se vůbec nemusí zavolat (pokud se používá lazy vyhodnocování) a například v tomto případě neplatí komutativita &&, protože význam není shodný s :
if (my_fce2() && my_fce1())
Takže jak říkám, špatně to není, velmi často se to používá, ale je potřeba mít jistotu, že člověk ví, co dělá. Ostatně oblíbené
do_something() or die('error')
to celé posouvá ještě o krok dál if(shutdown_internet_now()) relax();
, což je něco jiného než ten víš "getter" if(is_internet_down()) relax()
, ale přitom je to pořád legitimní užití funkce v podmínce.
if (!empty(my_fce())) { echo("NEXT"); } else { echo("STOP"); }Pokud vím, tak count() prochází všechny prkvy v poli. Při větším počtu prvků by mohlo vyhodnocení podmínky trvat relativně dlouho.
array operator anything −> array is always greater
if(intVal(array()) == 0){ echo('NEXT'); }else{ echo('STOP'); }Ale určitě hledáte
count()
…
Tiskni
Sdílej: