Multiplatformní multimediální knihovna SDL (Simple DirectMedia Layer) byla oficiálně vydána v nové major verzi 3 (3.2.0). Změny jsou popsány v README pro migraci aplikací z SDL 2 na SDL 3.
Wine bylo po roce vývoje od vydání verze 9.0 vydáno v nové stabilní verzi 10.0. Přehled novinek na GitLabu. Vypíchnuta je nová architektura ARM64EC a podpora High DPI škálování.
Edvard Rejthar na blogu zaměstnanců CZ.NIC představil nástroj deduplidog pro odstranění duplicitních souborů.
Společnost DeepSeek představila (𝕏) AI model DeepSeek-R1 (Hugging Face) srovnatelný s OpenAI o1 a uvolnila jej pod open source licencí MIT, tj. zdarma i pro komerční použití.
GKrellM (GNU Krell Monitors, Wikipedie), tj. grafická aplikace pro sledování systémů a různých událostí, byla po pěti a půl letech vydána v nové verzi 2.4.0. Přehled novinek na Gitea.
Americká první dáma Melania Trumpová vydala v předvečer manželovy inaugurace vlastní kryptoměnu. Jmenuje se $Melania. Donald Trump vydal vlastní kryptoměnu $Trump den před manželkou.
GNU Project Debugger aneb GDB byl vydán ve verzi 16.1. Podrobný přehled novinek v souboru NEWS.
Po 9 týdnech vývoje od vydání Linuxu 6.12 oznámil Linus Torvalds vydání Linuxu 6.13. Přehled novinek a vylepšení na LWN.net: první a druhá polovina začleňovacího okna a Linux Kernel Newbies. Odstraněn byl souborový systém ReiserFS.
19. ledna 2038 přeteče hodnota time_t na 32bitových systémech, na vyřešení problému roku 2038 (Y2K38) tedy zbývá 13 let. Např. Debian v uplynulém roce přešel na 64bitový čas. Bernhard Wiedemann z openSUSE sdílí chyby v sestavení rozšířeného softwaru.
Byla vydána druhá opravná verze 21.2 v dubnu loňského roku vydané verze 21 multimediálního centra Kodi (dříve XBMC, Wikipedie) s kódovým označením Omega.
./program -p arg1 arg2 arg3Na parsovani parametru/argumentu pouzivam getopt takto:
string arguments while ((c = getopt (argc, argv, "p:")) != -1) switch (c) { case 'p': arguments = optarg; break; }Do promenne arguments se mi vsak ulozi pouze prvni argument (arg1). Jakym zpusobem se mohu dostat k tem zbylym dvema?
./program -p arg1 -p arg2 -p arg3
./program -p arg1 -r arg2 -s arg3
./program arg1 arg2 arg3
if(argc == 4){ //ok char* p1 = argv[1]; char* p2 = argv[2]; char* p3 = argv[3]; }else{ …
./program -p arg1 arg2 arg3
./program -p "arg1;arg2;arg3"
optarg
rozdělit na středníku, pokud trváte na getopt a tom původním vstupu,
budete muset znásilňovat a zasahovat do proměnných
Podla mna je to "nezmysel", resp. nieco, co ide proti filozofii prepinacov v OS, a hlavne, kniznici getopt.
-p arg moze byt len jeden, ostatne hodnoty su mimo prepinaca -p.
Takze bud si napisete vlastny parser, za -p ocakavam 3 argumenty (ako vam uz bolo naznacene), alebo budete program volat v tvare -p "arg1 arg2 arg3", cim pomocou getopt dostanete retazec "arg1 arg2 arg3", ktory si vnutorne rozparsujete na pozadovane hodnoty. Dalsie sposoby: oddelovac argumentov nie je medzera, ale iny znak, napr. ciarka, potom program volate v tvare -p arg1,arg2,arg3 (bez medzier medzi , a argumentami). Opat sa nevyhnete vnutornemu parsingu.
Tiskni Sdílej: