Na Steamu lze získat zdarma počítačové hry Warhammer 40,000: Gladius - Relics of War a Hue. Na Epic Games Storu počítačovou hru Fallout: New Vegas - Ultimate Edition.
WordPress (Wikipedie), open source systém pro správu webového obsahu (CMS), zítra slaví 20 let. První verze byla vydána 27. května 2003.
Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno ve verzi 1.34. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Od verze 1.6 lze pomocí "deno compile" sestavit ze zdrojových kódů binární spustitelný soubor. Nově "deno compile" podporuje také npm balíčky.
Aktuálně posledním 14. open source filmem od Blender Studia je CHARGE (YouTube). Dokončuje se 15. film Pet Projects. Začíná se pracovat na 16. filmu s pracovním názvem Project Gold.
Thunderbird má nové logo.
Není zcela jednoduché rozchodit v Linuxu kameru IPU6 umístěnou v noteboocích Dell Latitude 9420, Lenovo ThinkPad X1 Carbon Gen 10, Lenovo ThinkPad X1 Nano Gen 2, Lenovo ThinkPad X1 Yoga Gen 7 a dalších. Ve Fedora Linuxu je to teď snadnější. Hans de Goede informuje o podpoře kamery IPU6 ve Fedora Linuxu pomocí balíčků umístěných na RPM Fusion.
Společnost AMD na YouTube představila a oznámila prodej grafické karty Radeon RX 7600. Cena začíná na 269 dolarech.
Podman Desktop dospěl do verze 1.0. Jedná se o grafickou nadstavbu nad nástrojem Podman, jenž umožňuje vytvářet a provozovat kontejnery, aniž by uživatel potřeboval práva roota.
V květnu 2020 Facebook oznámil, že kupuje Giphy s animovanými gify za 400 milionů dolarů. V říjnu 2022 britský Úřad pro hospodářskou soutěž a trhy (CMA) nařídil společnosti Meta (Facebook) službu Giphy prodat. Stalo se tak včera. Za 53 milionů dolarů ji koupil Shutterstock.
Byla vydána nová major verze 16 softwarového nástroje s webovým rozhraním umožňujícího spolupráci na zdrojových kódech GitLab (Wikipedie). Představení nových vlastností i s náhledy a videi v oficiálním oznámení.
./program -p arg1 arg2 arg3Na parsovani parametru/argumentu pouzivam getopt takto:
string arguments while ((c = getopt (argc, argv, "p:")) != -1) switch (c) { case 'p': arguments = optarg; break; }Do promenne arguments se mi vsak ulozi pouze prvni argument (arg1). Jakym zpusobem se mohu dostat k tem zbylym dvema?
./program -p arg1 -p arg2 -p arg3
./program -p arg1 -r arg2 -s arg3
./program arg1 arg2 arg3
if(argc == 4){ //ok char* p1 = argv[1]; char* p2 = argv[2]; char* p3 = argv[3]; }else{ …
./program -p arg1 arg2 arg3
./program -p "arg1;arg2;arg3"
optarg
rozdělit na středníku, pokud trváte na getopt a tom původním vstupu,
budete muset znásilňovat a zasahovat do proměnných
Podla mna je to "nezmysel", resp. nieco, co ide proti filozofii prepinacov v OS, a hlavne, kniznici getopt.
-p arg moze byt len jeden, ostatne hodnoty su mimo prepinaca -p.
Takze bud si napisete vlastny parser, za -p ocakavam 3 argumenty (ako vam uz bolo naznacene), alebo budete program volat v tvare -p "arg1 arg2 arg3", cim pomocou getopt dostanete retazec "arg1 arg2 arg3", ktory si vnutorne rozparsujete na pozadovane hodnoty. Dalsie sposoby: oddelovac argumentov nie je medzera, ale iny znak, napr. ciarka, potom program volate v tvare -p arg1,arg2,arg3 (bez medzier medzi , a argumentami). Opat sa nevyhnete vnutornemu parsingu.
Tiskni
Sdílej: