V srpnu loňského roku byla vyhlášena RP2350 Hacking Challenge aneb oficiální výzva Raspberry Pi na prolomení bezpečnosti mikrokontroléru RP2350. Povedlo se. Včera byli představeni čtyři vítězové a jejich techniky.
Na čem aktuálně pracují vývojáři open source operačního systému Haiku (Wikipedie)? Byl publikován přehled vývoje za prosinec 2024. Vypíchnuto je začlenění webového prohlížeče Iceweasel, tj. alternativního sestavení Firefoxu.
Tetris a DOOM běžící v pdf. Proč a jak v příspěvku na blogu.
Společnost Oracle představila sadu nástrojů a skriptů pro sběr a analýzu dat o stavu linuxových systémů a jejich ladění pod společným názvem Oracle Linux Enhanced Diagnostics (OLED). K dispozici pod licencí GPLv2.
OpenZFS (Wikipedie), tj. implementace souborového systému ZFS pro Linux a FreeBSD, byl vydán ve verzi 2.3.0. Přináší RAIDZ Expansion, Fast Dedup, Direct IO, JSON a Long names.
Společnost PINE64 stojící za telefony PinePhone nebo notebooky Pinebook publikovala na svém blogu lednový souhrn novinek.
Baví vás bastlení, fyzika, IT a nebo prostě cokoliv technického? Proseděli jste celé Vánoce v záři obrazovky počítače a nebo jste o tom alespoň snili? Chcete se pochlubit technickými vánočními dárky? Pak doražte na Virtuální Bastlírnu - online pokec (nejen) techniků a bastlířů!
… více »Desktopové prostředí Enlightenment bylo vydáno ve verzi 0.27.0, provázejí ho knihovny EFL 1.28. Jde o převážně opravné vydání opět po roce.
Lazygit byl vydán ve verzi 0.45.0. Jedná se o TUI (Text User Interface) nadstavbu nad gitem.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
./program -p arg1 arg2 arg3Na parsovani parametru/argumentu pouzivam getopt takto:
string arguments while ((c = getopt (argc, argv, "p:")) != -1) switch (c) { case 'p': arguments = optarg; break; }Do promenne arguments se mi vsak ulozi pouze prvni argument (arg1). Jakym zpusobem se mohu dostat k tem zbylym dvema?
./program -p arg1 -p arg2 -p arg3
./program -p arg1 -r arg2 -s arg3
./program arg1 arg2 arg3
if(argc == 4){ //ok char* p1 = argv[1]; char* p2 = argv[2]; char* p3 = argv[3]; }else{ …
./program -p arg1 arg2 arg3
./program -p "arg1;arg2;arg3"
optarg
rozdělit na středníku, pokud trváte na getopt a tom původním vstupu,
budete muset znásilňovat a zasahovat do proměnných
Podla mna je to "nezmysel", resp. nieco, co ide proti filozofii prepinacov v OS, a hlavne, kniznici getopt.
-p arg moze byt len jeden, ostatne hodnoty su mimo prepinaca -p.
Takze bud si napisete vlastny parser, za -p ocakavam 3 argumenty (ako vam uz bolo naznacene), alebo budete program volat v tvare -p "arg1 arg2 arg3", cim pomocou getopt dostanete retazec "arg1 arg2 arg3", ktory si vnutorne rozparsujete na pozadovane hodnoty. Dalsie sposoby: oddelovac argumentov nie je medzera, ale iny znak, napr. ciarka, potom program volate v tvare -p arg1,arg2,arg3 (bez medzier medzi , a argumentami). Opat sa nevyhnete vnutornemu parsingu.
Tiskni Sdílej: