Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.
Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 12.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.
################## # ########### # # # ###### ###### ###### # # ## ##################Ve vstupních datech je stěna bludiště zadávána jako znak '#' (mřížka) a volné políčko jako znak mezera. Bludiště může mít jakýkoliv tvar, nemusí to být pouze obdélník. Pokud řádky nebudou stejně dlouhé, doplní se kratší řádky volným místem na délku nejdelšího řádku. Můžeme předpokládat, že pokud se soubor podaří otevřít, tak v něm bude korektně zadané bludiště. Muj (pseudo)algoritmus, resp planovany postup je nasledujici:
1) nacist txt do char buffer[] 2) spocitat radky (y) a delku nejdelsiho radku (x) 3) vytvorit v allegru display velikosi y krat x 4) definovat prvek bitmapy 10x10 pixelu 5) jeden prvek = jeden znak '#' 6) Kontroluj kazdy prvek v bufferu, pokud narazis na znak, tak vykresli bitmapu: if buffer[] = '#' vykresli prvek bitmapy jdi na dalsi prvek bufferu else zkontroluj dalsi prvek v bufferuKnihovna allergo5 je rozsahla, byl bych proto rad, kdyby mi nekdo poradil, jake fce by se nejvic hodily. Z toho, co o allegru zatim vim, se domnivam, ze budu muset pouzit fci create_display o velikosti strlen(nejdelsi radek) * 10(rozmer bitmapoveho prvku). Potom vytvorit bitmapu 10x10. Ma otazka zni, jake fce budu potrebovat na tisknuti bludiste? Nasel jsem fci al_put_pixel, ktera tiskne pixel na urcitou souradnici. Mam si tedy vyhradit pri kazdem nacteni '#' bitmapu 10x10, tu zaplnit pixely dane barvy, a pak jit o policko dal? Nebo je tu jina, mene pracna moznost?
Řešení dotazu:
#define TILE_H 10 #define TILE_W 10 int main(void){ al_init(); al_init_image_addon(); ALLEGRO_DISPLAY *display = NULL; const int BOUNCER_SIZE = 10; ALLEGRO_BITMAP *tile = NULL; //ZACATEK - nacte text ze souboru FILE *in; FILE *out; char buffer[1204]; buffer[0] = 0; char input[1204]; int i; int vyska = 0; int delka = i = 0; float dx = 0.0; float dy = 0.0; char c; in = fopen ("input.txt" , "r"); if (in == NULL) perror ("Error opening file"); while( fgets(input , 800 , in) != NULL ){ //kopiruje data z jednoho souboru do druheho strcat(buffer, input); i = strlen(input); i-= 1; //pocita delku nejdelsiho radku if (i > delka) delka = i; //pocet radku vyska++; } fclose (in); delka *= 10; vyska *= 10; display = al_create_display(delka, vyska); if(!display) { fprintf(stderr, "failed to create display!\n"); return -1; } tile = al_create_bitmap(TILE_H, TILE_W); if(!tile) { fprintf(stderr, "failed to create bouncer bitmap!\n"); al_destroy_display(display); return -1; } al_clear_to_color(al_map_rgb(255,255,255)); al_set_target_bitmap(tile); al_clear_to_color(al_map_rgb(0,0,0)); al_set_target_bitmap(al_get_backbuffer(display)); in = fopen ("input.txt" , "r"); do { c = getc (in); if (c == '#')al_draw_bitmap(tile, dx, dy, 0); dx+=10; if (c == '\n'){ dy+= 10; dx = 0; } } while (c != EOF); al_save_bitmap("screen.bmp" , al_get_backbuffer(display)); al_destroy_bitmap(tile); al_destroy_display(display); return 0; }
Tiskni
Sdílej: