Jack Dorsey představil (𝕏, Nostr) svůj nový projekt bitchat. Jedná se o bezpečnou decentralizovanou peer-to-peer aplikaci pro zasílání zpráv bez potřeby internetu, serverů a telefonních čísel. Využívá se Bluetooth Mesh Network. Detaily v technické dokumentaci. Zdrojové kódy jsou k dispozici pod licencí Unlicense.
Hudební přehrávač Amarok byl vydán v nové verzi 3.3 "Far Above the Clouds". Nově je postaven na Qt6/KF6 a využívá GStreamer místo Phononu.
Společnost IBM představila novou generaci svých serverů: IBM Power11.
Multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem Ardour byla postavena na GTK2. Vývojáři neplánovali její portaci na GTK3 nebo GTK4. Naopak, v lednu loňského roku si vytvořili vlastní fork GTK2 s názvem YTK. Ten v únoru letošního roku přestal být volitelným a nově byla zcela odstraněna podpora GTK2.
Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
################## # ########### # # # ###### ###### ###### # # ## ##################Ve vstupních datech je stěna bludiště zadávána jako znak '#' (mřížka) a volné políčko jako znak mezera. Bludiště může mít jakýkoliv tvar, nemusí to být pouze obdélník. Pokud řádky nebudou stejně dlouhé, doplní se kratší řádky volným místem na délku nejdelšího řádku. Můžeme předpokládat, že pokud se soubor podaří otevřít, tak v něm bude korektně zadané bludiště. Muj (pseudo)algoritmus, resp planovany postup je nasledujici:
1) nacist txt do char buffer[] 2) spocitat radky (y) a delku nejdelsiho radku (x) 3) vytvorit v allegru display velikosi y krat x 4) definovat prvek bitmapy 10x10 pixelu 5) jeden prvek = jeden znak '#' 6) Kontroluj kazdy prvek v bufferu, pokud narazis na znak, tak vykresli bitmapu: if buffer[] = '#' vykresli prvek bitmapy jdi na dalsi prvek bufferu else zkontroluj dalsi prvek v bufferuKnihovna allergo5 je rozsahla, byl bych proto rad, kdyby mi nekdo poradil, jake fce by se nejvic hodily. Z toho, co o allegru zatim vim, se domnivam, ze budu muset pouzit fci create_display o velikosti strlen(nejdelsi radek) * 10(rozmer bitmapoveho prvku). Potom vytvorit bitmapu 10x10. Ma otazka zni, jake fce budu potrebovat na tisknuti bludiste? Nasel jsem fci al_put_pixel, ktera tiskne pixel na urcitou souradnici. Mam si tedy vyhradit pri kazdem nacteni '#' bitmapu 10x10, tu zaplnit pixely dane barvy, a pak jit o policko dal? Nebo je tu jina, mene pracna moznost?
Řešení dotazu:
#define TILE_H 10 #define TILE_W 10 int main(void){ al_init(); al_init_image_addon(); ALLEGRO_DISPLAY *display = NULL; const int BOUNCER_SIZE = 10; ALLEGRO_BITMAP *tile = NULL; //ZACATEK - nacte text ze souboru FILE *in; FILE *out; char buffer[1204]; buffer[0] = 0; char input[1204]; int i; int vyska = 0; int delka = i = 0; float dx = 0.0; float dy = 0.0; char c; in = fopen ("input.txt" , "r"); if (in == NULL) perror ("Error opening file"); while( fgets(input , 800 , in) != NULL ){ //kopiruje data z jednoho souboru do druheho strcat(buffer, input); i = strlen(input); i-= 1; //pocita delku nejdelsiho radku if (i > delka) delka = i; //pocet radku vyska++; } fclose (in); delka *= 10; vyska *= 10; display = al_create_display(delka, vyska); if(!display) { fprintf(stderr, "failed to create display!\n"); return -1; } tile = al_create_bitmap(TILE_H, TILE_W); if(!tile) { fprintf(stderr, "failed to create bouncer bitmap!\n"); al_destroy_display(display); return -1; } al_clear_to_color(al_map_rgb(255,255,255)); al_set_target_bitmap(tile); al_clear_to_color(al_map_rgb(0,0,0)); al_set_target_bitmap(al_get_backbuffer(display)); in = fopen ("input.txt" , "r"); do { c = getc (in); if (c == '#')al_draw_bitmap(tile, dx, dy, 0); dx+=10; if (c == '\n'){ dy+= 10; dx = 0; } } while (c != EOF); al_save_bitmap("screen.bmp" , al_get_backbuffer(display)); al_destroy_bitmap(tile); al_destroy_display(display); return 0; }
Tiskni
Sdílej: