Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Byla vydána (𝕏) nová verze 2025.2 linuxové distribuce navržené pro digitální forenzní analýzu a penetrační testování Kali Linux (Wikipedie). Přehled novinek se seznamem nových nástrojů v oficiálním oznámení na blogu.
Dánské ministerstvo pro digitální záležitosti má v plánu přejít na Linux a LibreOffice [It's FOSS News].
V úterý Google vydal Android 16. Zdrojové kódy jsou k dispozici na AOSP (Android Open Source Project). Chybí (zatím?) ale zdrojové kódy specifické pro telefony Pixel od Googlu. Projekty jako CalyxOS a GrapheneOS řeší, jak tyto telefony nadále podporovat. Nejistá je podpora budoucích Pixelů. Souvisí to s hrozícím rozdělením Googlu (Google, Chrome, Android)?
Byla vydána (𝕏) květnová aktualizace aneb nová verze 1.101 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.101 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
V Brně na FIT VUT probíhá třídenní open source komunitní konference DevConf.CZ 2025. Vstup je zdarma, nutná je ale registrace. Na programu je celá řada zajímavých přednášek, lightning talků, meetupů a workshopů. Přednášky lze sledovat i online na YouTube kanálu konference. Aktuální dění lze sledovat na Matrixu, 𝕏 nebo Mastodonu.
Vyloučení technologií, které by mohly představovat bezpečnostní riziko pro stát, má umožnit zákon o kybernetické bezpečnosti, který včera Senát schválil spolu s novelami navazujících právních předpisů. Norma, kterou nyní dostane k podpisu prezident, počítá rovněž s prověřováním dodavatelů technologií pro stát. Normy mají nabýt účinnosti od třetího měsíce po jejich vyhlášení ve Sbírce zákonů.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.6.
Po Red Hat Enterprise Linuxu a AlmaLinuxu byl v nové stabilní verzi 10.0 vydán také Rocky Linux. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Bylo vydáno Eclipse IDE 2025-06 aneb Eclipse 4.36. Představení novinek tohoto integrovaného vývojového prostředí také na YouTube.
for((i=0;i<100;i++)); do echo $i; sleep 0.2; done| dialog --gauge Hotovo 6 70
for((i=0;i<100;i++)); do echo $i;sleep 0.2;done|dialog --progressbox 16 80
./test: 3: Syntax error: Bad for loop variableNevíš co se mu nelíbí?
tohle funguje /etc/init.d/apache2 status | dialog --progressbox 16 80 tohle treba nefunguje (adresar folder jiz existuje) mkdir /root/folder | dialog --progressbox 16 80 mělo by to vypsat ze již existuje, ale nevypise nicJak to prosim tedy je? Dekuji
mkdir -v /root/aaaje to stejný
mkdir -v /root/aaa 2>&1 | dialog --progressbox
(mkdir -v /root/aaa || ls -ld /root/aaa || rmdir -v /root/aaa) 2>&1 | dialog --progressbox 16 80případně:
(mkdir -v /root/aaa && ls -ld /root/aaa && rmdir -v /root/aaa) 2>&1 | dialog --progressbox 16 80?
(mkdir -v /root/aaa ; ls -vld /root/aaa ; rmdir -v /root/aaa) 2>&1 | dialog --progressbox 16 80?
VALUE=$(dialog --stdout --menu "MENU" 50 160 50\ "1" "Test-1"\ "2" "Test-2") case $VALUE in 1) /etc/init.d/apache2 restart | dialog --progressbox 16 80;; 2) mkdir /root/aaa | dialog --progressbox 16 80;; esac
1) spustim program 2) zvolím treba polozku Test-1 a spustim ji 3) spustí se přikaz : /etc/init.d/apache2 restart | dialog --progressbox 16 80;; 4) po provedeni se program se ukončí, a to je muj problem, potrebuji aby ta nabidka "MENU" byla zase videt po provedeni toho prikazu v kroku 3, jelikoz potrebuji aby kurzor zustal na te polozce na ktere byl nez se neco spustilo.Děkuji za pomoc
To nemusí, já svůj problém dříve či později vyřeším, ale ty budeš ve fórech i nadále rozdávat (na úkor své reklamy) rady které nikdy nikomu nepomůžou a odkazovat na manuál, i když ani vlastně to ne, jelikož jsi žádný link kde to je napsáno neuvedl.
BTW: Za toho "blbečka" se omlouvám, ruce byli v dané chvíli emočně rychlejší...
To nemusí, já svůj problém dříve či později vyřeším, ale ty budeš ve fórech i nadále rozdávat (na úkor své reklamy) rady které nikdy nikomu nepomůžou a odkazovat na manuál, i když ani vlastně to ne, jelikož jsi žádný link kde to je napsáno neuvedl.Soudíš nejen předčasně, ale i hloupě. Ale to koneckonců není můj problém. Pokud máš problém s tou patičkou, napiš Lubošovi, na jeho návrh ji změním.
BTW: Za toho "blbečka" se omlouvám, ruce byli v dané chvíli emočně rychlejší...Omluva se přijímá.
Soudíš nejen předčasně, ale i hloupě.Patrně ano, proto jsem se dostal sem..
Pokud máš problém s tou patičkou, napiš Lubošovi, na jeho návrh ji změním.Vlk taky sliboval.. Dělej si propagaci dál, je mi to fuk.
Omluva se přijímá.Tak aspoň něco.. ;)
Vlk taky sliboval.. Dělej si propagaci dál, je mi to fuk.Tak se do mě neser, když je ti to fuk :).
S tím jediným s tebou souhlasím, aspoň se teď můžeš radovat, že jsem v p*deliBudeme slavit! Ne, takhle to opravdu nefunguje, já naopak doufám, že na to časem přijdeš.
PS: Prosím o smazání celého vlákna, nenese čtenářům jedinou užitečnou informaci, díky.Tady se vlákna nemažou, ale vyhnívají a upadají v zapomnění. Jako anonymovi ti to pak může být jedno.
#!/bin/bash # utilitymenu.sh - A sample shell script to display menus on screen # Store menu options selected by the user INPUT=/tmp/menu.sh.$$ # Storage file for displaying cal and date command output OUTPUT=/tmp/output.sh.$$ # get text editor or fall back to vi_editor vi_editor=${EDITOR-vi} # trap and delete temp files trap "rm $OUTPUT; rm $INPUT; exit" SIGHUP SIGINT SIGTERM # # Purpose - display output using msgbox # $1 -> set msgbox height # $2 -> set msgbox width # $3 -> set msgbox title # function display_output(){ local h=${1-10} # box height default 10 local w=${2-41} # box width default 41 local t=${3-Output} # box title dialog --backtitle "Linux Shell Script Tutorial" --title "${t}" --clear --msgbox "$(<$OUTPUT)" ${h} ${w} } # # Purpose - display current system date & time # function show_date(){ echo "Today is $(date) @ $(hostname -f)." >$OUTPUT display_output 6 60 "Date and Time" } # # Purpose - display a calendar # function show_calendar(){ cal >$OUTPUT display_output 13 25 "Calendar" } # # set infinite loop # while true do ### display main menu ### dialog --clear --help-button --backtitle "Linux Shell Script Tutorial" \ --title "[ M A I N - M E N U ]" \ --menu "You can use the UP/DOWN arrow keys, the first \n\ letter of the choice as a hot key, or the \n\ number keys 1-9 to choose an option.\n\ Choose the TASK" 15 50 4 \ Date/time "Displays date and time" \ Calendar "Displays a calendar" \ Editor "Start a text editor" \ Exit "Exit to the shell" 2>"${INPUT}" menuitem=$(<"${INPUT}") # make decsion case $menuitem in Date/time) show_date;; Calendar) show_calendar;; Editor) $vi_editor;; Exit) echo "Bye"; break;; esac done # if temp files found, delete em [ -f $OUTPUT ] && rm $OUTPUT [ -f $INPUT ] && rm $INPUT
Tiskni
Sdílej: