Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Řešení dotazu:
char cmd[256]; sprintf(cmd, "shutdown %d", time); result = system(cmd);
system()
je poměrně nebezpečná hračka a její neuvážené použití snadno vytváří bezpečnostní chyby. Nemám moc dobrý pocit, když ji vidím používat někoho, kdo se potřebuje ptát na takhle elementární obraty.
%d
je k %s
sakra blízko. Stačí, že si autor vzpomene, že chce použít plné možnosti zadání času pro shutdown
.
sprintf
by mal autor pouzit snprintf
.
char cmd[256]; snprintf(cmd, 256, "shutdown %d", time); result = system(cmd);což je nesmysl a spíš bych čekal že si pak kus toho čísla ustřihne a shutdown se provede v jiný čas, což by mohlo být větší bezpečnostní riziko :) strncpy není něco jako "bezpečná verze strcpy" v oblasti security, spíš brání nechtěným chybám v oblasti dočasné programátorovy stupidity která občas potká každého z nás. I když je nepochybně mnoho případů, kdy je vhodné ji použít, hlavně proto, aby se člověk musel zamyslet, jak dlouhý ten vstup vlastně může být. Pokud se ovšem zamyslí a řekne si, že nejlepší bude tam dát strlen(vstup) a má to teda bezpečné, protože to psali na abclinuxu, tak jsme tam, jde jsme byli :D
GNU funkciA v tom je háček, zrušíte tak přenositelnost programu a pak nemá teda ani cenu zabývat se velikým intem, budete na tom stejně.
char cmd[sizeof("shutdown %d") + sizeof(unsinged) * 3];
sprintf(cmd, "shutdown %d", time);
...
...
Tiskni
Sdílej: