Dle plánu byl vývoj Firefoxu přesunut z Mercurialu na Git. Oficiální repozitář se zdrojovými kódy je na GitHubu.
V terminálovém multiplexoru GNU Screen byly nalezeny a v upstreamu ve verzi 5.0.1 už opraveny bezpečnostních chyby CVE-2025-23395, CVE-2025-46802, CVE-2025-46803, CVE-2025-46804 a CVE-2025-46805. Podrobnosti na blogu SUSE Security Teamu.
Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Řešení dotazu:
char cmd[256]; sprintf(cmd, "shutdown %d", time); result = system(cmd);
system()
je poměrně nebezpečná hračka a její neuvážené použití snadno vytváří bezpečnostní chyby. Nemám moc dobrý pocit, když ji vidím používat někoho, kdo se potřebuje ptát na takhle elementární obraty.
%d
je k %s
sakra blízko. Stačí, že si autor vzpomene, že chce použít plné možnosti zadání času pro shutdown
.
sprintf
by mal autor pouzit snprintf
.
char cmd[256]; snprintf(cmd, 256, "shutdown %d", time); result = system(cmd);což je nesmysl a spíš bych čekal že si pak kus toho čísla ustřihne a shutdown se provede v jiný čas, což by mohlo být větší bezpečnostní riziko :) strncpy není něco jako "bezpečná verze strcpy" v oblasti security, spíš brání nechtěným chybám v oblasti dočasné programátorovy stupidity která občas potká každého z nás. I když je nepochybně mnoho případů, kdy je vhodné ji použít, hlavně proto, aby se člověk musel zamyslet, jak dlouhý ten vstup vlastně může být. Pokud se ovšem zamyslí a řekne si, že nejlepší bude tam dát strlen(vstup) a má to teda bezpečné, protože to psali na abclinuxu, tak jsme tam, jde jsme byli :D
GNU funkciA v tom je háček, zrušíte tak přenositelnost programu a pak nemá teda ani cenu zabývat se velikým intem, budete na tom stejně.
char cmd[sizeof("shutdown %d") + sizeof(unsinged) * 3];
sprintf(cmd, "shutdown %d", time);
...
...
Tiskni
Sdílej: