abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 15:00 | Zajímavý článek

    Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    9.5. 17:22 | Nová verze

    Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    9.5. 15:22 | Komunita

    Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    8.5. 19:22 | Nová verze

    Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    8.5. 18:00 | Nová verze

    Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    8.5. 01:22 | Nová verze Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    8.5. 00:55 | Zajímavý projekt

    PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.

    vlk | Komentářů: 0
    7.5. 19:44 | Nová verze

    Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 12.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    7.5. 17:33 | Nová verze

    Raspberry Pi OS, oficiální operační systém pro Raspberry Pi, byl vydán v nové verzi 2025-05-06. Přehled novinek v příspěvku na blogu Raspberry Pi a poznámkách k vydání. Pravděpodobně se jedná o poslední verzi postavenou na Debianu 12 Bookworm. Následující verze by již měla být postavena na Debianu 13 Trixie.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    7.5. 05:33 | Komunita

    Richard Stallman dnes v Liberci přednáší o svobodném softwaru a svobodě v digitální společnosti. Od 16:30 v aule budovy G na Technické univerzitě v Liberci. V anglickém jazyce s automaticky generovanými českými titulky. Vstup je zdarma i pro širokou veřejnost.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 17
    Jaký filesystém primárně používáte?
     (57%)
     (1%)
     (8%)
     (22%)
     (4%)
     (2%)
     (3%)
     (1%)
     (1%)
     (3%)
    Celkem 582 hlasů
     Komentářů: 26, poslední 8.5. 09:58
    Rozcestník

    Dotaz: jak najit nejhloubeji lezici uzel v libovolnem - tedy ne-binarnim stromu

    2.10.2012 11:59 Karlitos
    jak najit nejhloubeji lezici uzel v libovolnem - tedy ne-binarnim stromu
    Přečteno: 229×

    Ahoj, lamu si ted hlavu s tim jak napsat metodu, ktera mi vrati nejhloubeji lezici uzel v libivolnem stromu. Lepereceno tech stromu mam vic, potrebuju kazdy projit a najit nejhloubeji lezici uzel ze vsech. uzly maji odzaky na sve rodice a seznam potomku, neobsahuji ale svou hloubku ! Takze jako navratovou hodnotu muzu mit bug int - hloubku nebo odkaz na uzel - TreeNode.

     

    Napadlo me jednoduche reseni : zjistit maximalni hloubku vsech stromu a pak znova kazdy projit, a najit ten uzel ktery teto hloubce odpovida. Trosku neefektivni reseni, ale i tak mam zasek : Zjistit maximalni hloubku je trivialni, zasek sem se ale u metody ktery mi najde ten uzel, ktery ma tu maximalni hloubku.

    private TreeNode findDeepestNode(TreeNode subtreeRootNode, int currentDepth){

    currentDepth ++;

    if (currentDepth == maxSubtreeDepth){

    return subtreeRootNode;

    }

    else ( ??? )

    }


    Řešení dotazu:


    Odpovědi

    Josef Kufner avatar 2.10.2012 12:03 Josef Kufner | skóre: 70
    Rozbalit Rozbalit vše Re: jak najit nejhloubeji lezici uzel v libovolnem - tedy ne-binarnim stromu
    Úplně stejně, jako u procházení binárního stromu. Prostě všechny stromy projdeš pomocí DFS (obyčejné procházení do hloubky), budeš si udržovat počítadlo hloubky a když narazíš na uzel ve větší hloubce, tak si ho uložíš bokem (stejně jako když hledáš maximum v seznamu).
    Hello world ! Segmentation fault (core dumped)
    2.10.2012 13:16 kuka
    Rozbalit Rozbalit vše Re: jak najit nejhloubeji lezici uzel v libovolnem - tedy ne-binarnim stromu
    Pokud staci opravdu jen jeden uzel (tzn. pokud je jich vice ve stejne hloubce, tak nektery z nich), zcela postrada smysl prochazet stromy vicekrat. Jestli umis urcit hloubku, tak ve chvili, kdy zvysujes citac hloubky, si poznamenej uzel, ve kterem prave jsi. Nechapu proc by navratovou hodnotou byl bud int nebo TreeNode, vracej oboje.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.