Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
#!/bin/bash CheckLogFile () { if [ -s $(dirname $0)/temp/error.log ]; then cat $(dirname $0)/temp/error.log rm $(dirname $0)/temp/error.log fi } Goo () { while [ 1 ]; do ... ##### tady vyvolám chybu ##### ... CheckLogFile done } Goo 2>>$(dirname $0)/temp/error.log
>>
pro přidávání)
Goo 2>>$(dirname $0)/temp/error.logFunkce Goo neví, kam jde její chybový výstup, nemá s tím sama nic společného. Po prvním smazání souboru error.log přijde tento o jméno, ale chybový výstup jde stále do tohoto bezejmenného souboru, který pak operační systém zlikviduje, jakmile bude uzavřen. A teď jak to opravit. Úplně čistá řešení mne právě nenapadají; exec s přesměrováním je globální, ... Vzhledem k tomu, že Goo sice formálně neví, kam jde její chybový výstup, ale reálně ví, protože volá CheckLogFile, tak nejlépe asi odpovídá původnímu záměru refaktorovat tělo
while
do samostatné funkce a její chybový výstup přesměrovat. Takže se v každé iteraci cyklu vytvoří znovu.
nemá smysl používat >>
pro přidávání
to tam mám, kdyby se třeba vytvořily 2 chyby najednou, navíc by se v každem projetí cyklu vypsal obsah toho souboru, kdybych ho nesmazal, ne?
a co kdybych to vyřešil takto?
místo rm $(dirname $0)/temp/error.log bych dal echo -n > $(dirname $0)/temp/error.log
to tam mám, kdyby se třeba vytvořily 2 chyby najednouTo je nesmysl a základní nepochopení přesměrování. Rozlišení na přidávání/vytvoření souboru znovu se týká jen a pouze toho přesměrování. To je okamžik, kdy je soubor otevřen pro zápis/přidávání. Pak už celý chybový výstup funkce Goo prostě jde do toho souboru, kam byl přesměrován, ať už byl soubor vytvořen nový, nebo se do něj přidává. Zbytek IMO pouze rozvíjí toto základní nepochopení, takže neodpovídám...
Tiskni
Sdílej: