Netwide Assembler (NASM) byl vydán v nové major verzi 3.00. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
Linuxová distribuce Frugalware (Wikipedie) ke konci roku 2025 oficiálně končí.
Byla vydána nová verze 3.0.6 svobodné aplikace pro úpravu a vytváření rastrové grafiky GIMP (GNU Image Manipulation Program). Přehled novinek v oznámení o vydání a v souboru NEWS na GitLabu. Nový GIMP bude brzy k dispozici také na Flathubu.
Americký výrobce čipů AMD uzavřel s americkou společností OpenAI smlouvu na několikaleté dodávky vyspělých mikročipů pro umělou inteligenci (AI). Součástí dohody je i předkupní právo OpenAI na přibližně desetiprocentní podíl v AMD.
Byla vydána nová verze 10.1 sady aplikací pro SSH komunikaci OpenSSH. Uživatel je nově varován, když se nepoužívá postkvantovou výměnu klíčů.
Byly zpracovány a na YouTube zveřejněny videozáznamy z konference LinuxDays 2025.
Na konferenci LinuxDays 2025 byl oficiálně představen nový router Turris Omnia NG.
Přímý přenos (YouTube) z konference LinuxDays 2025, jež probíhá tento víkend v Praze v prostorách FIT ČVUT. Na programu je spousta zajímavých přednášek.
V únoru loňského roku Úřad pro ochranu osobních údajů pravomocně uložil společnosti Avast Software pokutu 351 mil. Kč za porušení GDPR. Městský soud v Praze tuto pokutu na úterním jednání zrušil. Potvrdil ale, že společnost Avast porušila zákon, když skrze svůj zdarma dostupný antivirový program sledovala, které weby jeho uživatelé navštěvují, a tyto informace předávala dceřiné společnosti Jumpshot. Úřad pro ochranu osobních údajů
… více »curl_setopt($ch, CURLOPT_URL, 'http://www.domena.com/script.php'); curl_setopt($ch, CURLOPT_TIMEOUT_MS, 1);Spúšťam to v crone, takže i veľa takýchto riadkov na spustenie vzdialených skriptov prebehne brutálne rýchlo. Avšak ja nepotrebujem spúšťať skript na vzdialenej doméne 'http://www.domena.com/script.php', ale z podpriečinka na mojom servri, t.j. v crone sa spúšťa súbor /cron.php, a z neho by som chcel spúšťať skript v mojom podpriečinku /folder/script.php. Skúšal som niečo ako
curl_setopt($ch, CURLOPT_URL, '/folder/script.php');, ale to nefunguje. Potrebujem to takto riešiť práve preto, aby skript cron.php zbytočne nečakal na dokončenie vzdialených skriptov, ale pospúšťal iné skripty v podpriečinkoch čo najrýchlejšie. Dá sa to vôbec? Existuje fonkcia podobná curl, ktorá to zvládne?
Tiskni
Sdílej: