O víkendu (15:00 až 23:00) probíhá EmacsConf 2023, tj. online konference vývojářů a uživatelů editoru GNU Emacs. Sledovat ji lze na stránkách konference. Záznamy jsou k dispozici přímo z programu.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE? Pravidelný přehled novinek i s náhledy aplikací v Týden v GNOME a Týden v KDE.
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 20 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Desktopové prostředí Cinnamon, vyvíjené primárně pro distribuci Linux Mint, dospělo do verze 6.0. Seznam změn obsahuje především menší opravy a v říjnovém přehledu novinek v Mintu avizovanou experimentální podporu Waylandu.
OpenZFS (Wikipedie), tj. implementace souborového systému ZFS pro Linux a FreeBSD, byl vydán ve verzích 2.2.2 a 2.1.14. Přináší důležitou opravu chyby vedoucí k možnému poškození dat.
V ownCloudu byly nalezeny tři kritické zranitelnosti: CVE-2023-49103, CVE-2023-49104 a CVE-2023-49105 s CVSS 10.0, 8.7 a 9.8. Zranitelnost CVE-2023-49103 je právě využívána útočníky. Nextcloudu se zranitelnosti netýkají.
I letos vychází řada ajťáckých adventních kalendářů. Programátoři se mohou potrápit při řešení úloh z kalendáře Advent of Code 2023. Pro programátory v Perlu je určen Perl Advent Calendar 2023. Zájemci o UX mohou sledovat Lean UXmas 2023. Pro zájemce o kybernetickou bezpečnost je určen Advent of Cyber 2023…
Byla vydána verze 2.12 svobodného video editoru Flowblade (GitHub, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Videoukázky funkcí Flowblade na Vimeu. Instalovat lze také z Flathubu.
Armbian, tj. linuxová distribuce založená na Debianu a Ubuntu optimalizovaná pro jednodeskové počítače na platformě ARM a RISC-V, ke stažení ale také pro Intel a AMD, byl vydán ve verzi 23.11 Topi. Přehled novinek v Changelogu.
Po 4 měsících vývoje byla vydána nová verze 4.2 multiplatformního open source herního enginu Godot (Wikipedie, GitHub). Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu a na YouTube.
$obj = Ovoce();a z té třídy volám jiné třídy které potřebují instanci třídy 'Ovoce', existuje řešení jak to udělat? Děkuji
$this
.
$obj = Ovoce();v class Ovoce zavolám jinou class Zelenina
$obj2 = Zelenina();a v class Zelenina potřebuji zavolat metodu v class Ovoce. je to lépe k pochopení? Děkuji
<?php class Ovoce { private $atribut; private $obj2; function __construct($atribut){ $this->atribut = $atribut; $this->obj2 = new Zelenina($this); } function getAtribut(){ return $this->atribut; } function __toString() { return "Ovoce a $this->obj2"; } } class Zelenina { private $ovoce; function __construct(Ovoce $ovoce){ $this->ovoce = $ovoce; } function __toString() { return "zeleniny mám: " . $this->ovoce->getAtribut() . " kusů"; } } $obj = new Ovoce(42); echo $obj;Výsledek:
Ovoce a zeleniny mám: 42 kusů
class Test{ private $item1 = false; private $item2 = false; private $item3 = false; public $show = false; public function __construct(){ $this->item1(); $this->item2(); $this->item3(); } public function item1(){ $this->item1 .= 'Text item1'; } public function item2(){ $this->item2 .= 'Text item2'; } public function item3(){ $this->item3 .= 'Text item3'; } public function show(){ $this->show .= $this->item1; $this->show .= $this->item2; $this->show .= $this->item3; } } $test = new Test(); var_dump($test->show); // bool(false)
Kde voláš tu metodu show()? Podle mne nikde. Atributu $show zůstane původní hodnota.Já jsem fakt pako
Kdo ti poradil, abys dělal atributy "public"? Mají být "private".Narážiš na tento zápis ?
public $show = false;Pokud ano, jak bych tu proměnnou pak vypsal?
A kdo ti poradil řetězit booleovskou hodnotu s řetězcem? Sice to tak nějak funguje, ale je to nesmysl.tak jak to má být? Měl jsem za to, že když se jedná o inicializace proměnné je to fuk..
public $show = ''; nebo public $show = ""; nebo úplně jinakDíky
<?php class Test { private $item1 = 'Text item1'; private $item2 = 'Text item2'; private $item3 = 'Text item3'; public function __toString() { return $this->item1 . $this->item2 . $this->item1; } } $test = new Test(); echo $test;Všechno ostatní je tam jaksi "navíc" a není příliš patrné, proč to tam máš. Vyhýbej se operátorům ".=" - nejsou moc efektivní a většinou ani nejsou potřebné.
Všechno ostatní je tam jaksi "navíc" a není příliš patrné, proč to tam máš.Byl to jen příklad, metody jsem tady nechtěl z důvodu přehlednosti rozvádět... Když si vezmu cenné ponaučení a vycházím z původního příkladu, tak ted je to OK ? Děkuji
class Test{ private $item1; private $item2; private $item3; public function __construct(){ $this->item1(); $this->item2(); $this->item3(); } public function item1(){ $this->item1 = 'Text item1'; } public function item2(){ $this->item2 = 'Text item2'; } public function item3(){ $this->item3 = 'Text item3'; } public function show(){ $this->show = $this->item1.$this->item2.$this->item1; } public function __toString(){ return show(); } } $test = new Test(); echo($test->show());
public function __toString(){ return $this->item1.$this->item2.$this->item1; }tak vůbec nebudeš potřebovat volat metodu show()
$test = new Test(); echo($test);Uvnitř objektu si udržuj atributy v atomickém stavu, ale vně objektu je prezentuj jako komplexní hotovou informaci, kterou k něčemu potřebuješ. Nesnaž se z vnějšku manipulovat s jednotlivými atributy, to je úkolem metod uvnitř objektu.
Metodu __toString() tam máš navíc, protože jsi ji nepoužil.jak to že jsem ji nepoužil? ta metoda se zpracuje přece vždy?
U metody show() ti chybí return.Ano to je pravda, to co jsem napsal je nesmysl, čili se dvěma metodama asi takto (doufám)
public function show(){ return $this->item1.$this->item2.$this->item1; } public function __toString(){ return show(); }
Uvnitř objektu si udržuj atributy v atomickém stavu, ale vně objektu je prezentuj jako komplexní hotovou informaci, kterou k něčemu potřebuješ.Vůbec netuším co je to atomický stav, musím pohledat a nastudovat...
Nesnaž se z vnějšku manipulovat s jednotlivými atributy, to je úkolem metod uvnitř objektu.No a tohle jde úplně mimo mne. Absolutně nerozumím co se mi snažíš poradit...
Tiskni
Sdílej: