abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 01:55 | IT novinky

    Byli vyhlášeni vítězové ocenění Steam Awards 2025. Hrou roku a současně nejlepší hrou, která vám nejde, je Hollow Knight: Silksong.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 21:11 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 26.0 linuxové distribuce Manjaro (Wikipedie). Její kódové jméno je Anh-Linh. Ke stažení je v edicích GNOME, KDE PLASMA a XFCE.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    3.1. 20:22 | Humor Ladislav Hagara | Komentářů: 22
    3.1. 19:11 | Zajímavý software

    Byl představen webový prohlížeč Brow6el, běžící v terminálu. Pro prohlížení webu je využit Chromium Embedded Framework, vyrendrovaná webová stránka je následně zobrazena v terminálu převodem na sixely pomocí knihovny libsixel. Brow6el se ovládá modálním klávesnicovým rozhraním, inspirovaném populárním textovým editorem Vim. Demonstrační video s ukázkou používání.

    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 1
    2.1. 23:00 | IT novinky

    Společnost Pebble představila (YouTube) chytré hodinky Pebble Round 2. S kulatým e-paper displejem, s open source PebbleOS a vydrží baterie přibližně dva týdny. Předobjednat je lze za 199 dolarů s plánovaným dodáním v květnu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    2.1. 14:22 | Humor

    Na novoroční inauguraci starosty New Yorku Zohrana Mamdaniho bylo zakázáno si s sebou přinést Raspberry Pi anebo Flipper Zero. Raspberry Pi i Flipper Zero jsou explicitně uvedeny v seznamu zakázaných věcí jak na na veřejné pozvánce, tak i na oficiálních stránkách města.

    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 51
    2.1. 11:33 | Nová verze

    OpenTTD (Wikipedie), tj. open source klon počítačové hry Transport Tycoon Deluxe, byl vydán v nové stabilní verzi 15.0. Přehled novinek v seznamu změn a také na YouTube. OpenTTD lze instalovat také ze Steamu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    2.1. 11:11 | Nová verze

    Správce oken IceWM byl vydán ve verzi 4.0.0, která např. vylepšuje navigaci v přepínání velkého množství otevřených oken.

    |🇵🇸 | Komentářů: 4
    2.1. 01:33 | Zajímavý projekt

    Od 1. ledna 2026 jsou všechny publikace ACM (Association for Computing Machinery) a související materiály přístupné v její digitální knihovně. V rámci této změny je nyní digitální knihovna ACM nabízena ve dvou verzích: v základní verzi zdarma, která poskytuje otevřený přístup ke všem publikovaným výzkumům ACM, a v prémiové zpoplatněné verzi, která nabízí další služby a nástroje 'určené pro hlubší analýzu, objevování a organizační využití'.

    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 5
    1.1. 16:44 | IT novinky

    S koncem roku 2025 skončila standardní podpora operačního systému HP-UX (Hewlett Packard Unix).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 10
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (1%)
     (5%)
     (1%)
     (13%)
     (35%)
     (8%)
     (8%)
     (6%)
     (14%)
     (33%)
    Celkem 111 hlasů
     Komentářů: 3, poslední včera 16:22
    Rozcestník

    Dotaz: Jak zjisti konektivitu z PHP

    20.11.2013 01:13 Petr
    Jak zjisti konektivitu z PHP
    Přečteno: 683×
    Zdravím, snažím se nějak zjisti zda je php (server) připojen na net. Našel jsem spousty řešení, ale ani jedno nefunguje. Například když zavolám
    @fsockopen("www.google.com", 80, $errno, $errstr, 2);
    
    a nejsem připojen k netu trvá mi odpověd 30 vteřin a pak to stejně skončí chybou. Já bych tomu chtěl dám max vteřinu dvě a pak to přerušit a jet dál, ale vůbec nevím jak na to. Díky

    Odpovědi

    20.11.2013 01:21 Kit | skóre: 46 | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak zjisti konektivitu z PHP
    Co třeba curl?
    Komentáře označují místa, kde programátor udělal chybu nebo něco nedodělal.
    20.11.2013 08:45 Filip Jirsák
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak zjisti konektivitu z PHP
    Máte nastaveno, že se na spojení má čekat 2 sekundy (5. parametr). Jenže používáte DNS název, který se nejprve musí přeložit – a na ten překlad se asi čeká těch 30 sekund.

    Ale rozhodně není dobré to takhle testovat na nějakém veřejném serveru, který vám nepatří nebo se kterým nejste dohodnutý. Dále navázání TCP/IP spojení, ještě na adresu určenou DNS názvem, je docela drahá operace (pro obě strany). A „zda je připojen na net“ je dost vágní zadání – raději byste měl testovat přesně to, co potřebujete.

    Ten PHP skript se spouští z cronu nebo z příkazové řádky? Protože pokud je to normální skript spouštěný v rámci webového serveru, je jasné, že nějak připojen na net ten server je – minimálně s ním dokázal navázat spojení klient. (Což také může být spojení ze 127.0.0.1, ale někdy se i existence libovolného síťového rozhraní považuje za „připojen na net“). Takže bych doporučil ujasnit si, proč to „připojení na net“ chcete testovat, a test pak specifikovat lépe.
    22.11.2013 15:01 Petr
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak zjisti konektivitu z PHP
    Dobrý den, to mě nenapadlo že to dělá ten DNS a zní to logicky, zkusím to tedy na IP adresu. Jde o to, že se to volá normálně za běhu webové stránky (intranetu) který běží uvnitř sitě. Jde o to že to bude běhat vždycky i když nebude fungovat net, ale pokud funguje net tak se pošlou nějaká data ven. A pokud net nejde tak to ale má normálně fungovat, což nefunguje právě protože to po 30 vteřinách umře. Pokud někoho napadá leší řešení budu jedině rád, ale zatím ně nic nenapadá. Díky Jednoduše jde o toto:
    if($intenretConnection){
       // posli data ven (treba přez curl to už je fuk)
    } else {
       // nedělej nic, ale jed dál, hlavne nečekej déle než 2 vteřiny
    }
    
    
    Josef Kufner avatar 22.11.2013 17:11 Josef Kufner | skóre: 70
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak zjisti konektivitu z PHP
    Nezkoumej, zda funguje nebo nefunguje připojení. Nastav rozumné timeouty a prostě to zkus.

    Druhou možností je zařadit požadavek do fronty a mít démona, který to bude odesílat asynchroně.
    Hello world ! Segmentation fault (core dumped)
    22.11.2013 20:03 Filip Jirsák
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak zjisti konektivitu z PHP
    Přesně tak. Navíc to, že je dostupný (třeba) Google neznamená, že bude dostupná i služba, kam to posíláte.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.