LibrePCB, tj. svobodný multiplatformní softwarový nástroj pro návrh desek plošných spojů (PCB), dospěl po pěti letech vývoje do verze 1.0.0. Přehled novinek v příspěvku na blogu a v aktualizované dokumentaci. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí GPLv3.
Facebook má nové logo. Poznáte rozdíl?
Byla vydána nová verze 7.2 v Javě napsané aplikace pro komplexní návrh rozmístění nábytku a dalšího vybavení v interiérech Sweet Home 3D. Vyzkoušet lze online verzi. Před dvěma týdny vyšla placená verze pro chytré telefony a tablety (App Store, Google Play).
Zítra 23. září proběhne Maker Faire Mladá Boleslav, festival plný workshopů, interaktivních činností a především nadšených a zvídavých lidí.
Byla vydána beta verze Ubuntu 23.10 s kódovým názvem Mantic Minotaur. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Dle plánu by Ubuntu 23.10 mělo vyjít 12. října 2023.
Josef Průša informuje o nových verzích firmwarů pro tiskárny Original Prusa, 5.0.0 pro MK4 a MK3.9 a 5.1.0-alpha1 pro MINI, díky kterým jsou tiskárny mnohem rychlejší.
Mastodon (Wikipedie), svobodná federalizovaná sociální síť, byl vydán ve verzi 4.2. Z novinek je vypíchnuto vylepšené vyhledávání.
Ben Hawkes publikoval pod názvem The WebP 0day analýzu bezpečnostní chyby CVE-2023-4863 v knihovně WebP / libwebp s řadou zajímavých odkazů. Pravděpodobně se jedná o stejnou chybu jako BLASTPASS (CVE-2023-41064 a CVE-2023-41061) v macOS, iOS, iPadOS a watchOS. Zpracování (zobrazení) speciálně připraveného obrázku nebo přílohy vedlo ke spuštění útočníkem připraveného kódu.
Myš je pro kočku: Prohlížeče je dalším dílem ze série článků Myš je pro kočku, kde Edvard Rejthar ukazuje, jak lze počítač ovládat bez myši. Používáte ve webových prohlížečích zkratky Ctrl+(Shift)+Tab, Ctrl+(Shift)+PgDn/PgUp, F6, (Shift)+Alt+Enter nebo F7?
Vývojáři mobilní Datovky prosí o pomoc s testováním beta verze mobilní Datovky s novým grafickým rozhraním, podporou pro tmavý režim a podporou pro VoDZ. Aplikace je zatím dostupná pouze pro zařízení Android a je umístěna v samostatném instalačním kanále Datovka Beta. Tento kanál slouží pro testovaní nové funkcionality a grafického uživatelského rozhraní. Datovka Beta se instaluje jako samostatná aplikace s vlastními daty, která
… více »cin >> c.getX cin >> c.getY; cin >> c.getRadius; cin >> c.getColor;prepisovat adresu funkce ? 3. Co ma delat tenhle radek?:
c.printValues;4. Guess: predtim jsi programoval v pascalu ?
1) V C++ objektu by měla bejt oddělená deklarace objektu (tj. první část hlavičky.h od definice jejich metod. Takhle když ten objekt budeš chtít použít na víc místech, tak tam budou ty metody dvakrát a linker bude řvát. Ale na todle jednoduchý vyzkoušení to zatim tak nechat můžeš.Diky za radu. Tohle by me nenapadlo.
2) Když vytvoříš kruh bez parametrů, tak je v nějakym nedefinovanym stavu. To neni sice syntaktická chyba, ale není to dobrý zvyk (objekt by měl bejt vždy v pořádku, tj. měl by mít konstruktor se všemi potřebnými parametry).Takze k tomu konstruktoru
Circle()
mam pridat parametry? Jaky? (jsem vazne zacatecnik. Ucim se C++ teprve tyden, takze odpust prosim moji neschopnost 3) getX a getY jsou funkce. Lze je tedy buďto volat, popř. vzít si jejich adresu, nic jinýho. Ty do nich zapisuješ, to nejde. Nadefinuj si funkce void Circle::setX(int x), načti x do lokální proměnný a pak volej c.setX(promenna).A mam tam ty gettery nechavat? Nebo staci jenom vytvorit ty funkce? Definice fuknce void Circle::setX(int x) by byla:
Circle::setX(int x) {x = x;}
?
kdyz mam volat c.setX(promenna) tak by to v praxi vypadalo nejak takhle?: c.setX(21);
nebo c.setX(getX())
? Jak by to slo udelat, aby tam byl umoznen vstup uzivatele? (ze by inicializaci promenny x
vykonaval uzivatel)
Ale uplne spravne (když už chceš používat iostream, mě to k srdci nepřirostlo a i když píšu striktně objektově, tak používám getc/scanf) by bylo, kdybys v metodě Circle přetížil operátor >>(&istream, &Circle)Tak daleko sem se jeste nedostal
void Circle::setCentre(int xn, int yn){ xn = x; yn = y; };Tohle máš asi přehozený, smyslem bylo asi nastavit x a y. Takto akorát nastavíš novou hodnotu těm argumentům a pak s tim už nic neděláš. Z pohledu volajícího metoda nemá žádný efekt a i kompilátor pravděpodobně nic nevygeneruje. Zbytek jsem už línej číst, protože mi to hází nějakou kriploidní hlášku, že mám zastaralý prohlížeč a že mám přejít na Google Chrome. Fk you špehující Google, nepřejdu na tvůj prohlížeč.
Tiskni
Sdílej: