abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 13:44 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 12.0.0 vizuálního programovacího jazyka Snap! (Wikipedie) inspirovaného jazykem Scratch (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 11:44 | IT novinky

    Počítačovou hru Gravity Circuit (ProtonDB) lze do 14. června do 19:00 získat na Steamu zdarma. Napořád.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 11:00 | Bezpečnostní upozornění

    Nejnovější X.Org X server 21.1.23 a Xwayland 24.1.12 řeší 9 bezpečnostních chyb.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    1.6. 22:33 | Bezpečnostní upozornění

    npm balíčky @redhat-cloud-services byly kompromitovány.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    1.6. 22:22 | Bezpečnostní upozornění

    Byly publikovány informace o zranitelnosti CVE-2026-46243 pojmenované CIFSwitch v Linuxu od roku 2007. Běžný uživatel může získat práva roota (lokální eskalaci práv). V upstreamu je již opraveno.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    1.6. 19:22 | IT novinky

    Nvidia na své konferenci NVIDIA GTC Taipei 2026 představila řadu novinek. Společně s Microsoftem představili superčip NVIDIA RTX Spark (až 6 144 jader GPU, 20 jader CPU, 1 petaflop AI výkonu v FP4 a 128 GB jednotné paměti). První notebooky a stolní počítače s tímto čipem od Nvidie místo Intelu nebo AMD by se měly na trh dostat na podzim letošního roku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 9
    1.6. 13:22 | IT novinky

    Na Kickstarteru běží kampaň na podporu kapesního počítače s Linuxem CardputerZero od společnosti M5Stack. Postaven je na Raspberry Pi Compute Module 0. Podporuje moduly M5. Koupit lze s rozšířeními LoRa a CC1101.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    1.6. 11:11 | Pozvánky

    Tento týden se bude vyznačovat zejména deštěm, a proto vás může zajímat, že již v úterý proběhne 63. Virtuální Bastlírna, která se bude odehrávat přímo v teple vašich domovů a bastlíren. Proto se připojte k této volné otevřené diskuzi bastlířů, techniků, vědců, ve které se probírají novinky a zajímavá témata z techniky. Mezi největší novinky bude tentokrát patrně patřit oznámení hackerského nástroje Flipper One. Zároveň úspěšně probíhá

    … více »
    bkralik | Komentářů: 0
    1.6. 03:22 | Nová verze

    86Box (Wikipedie), tj. emulátor retro počítačů založených na x86, byl vydán ve verzi 6.0. Přibyly například zvuky pevného disku. Na GitHubu jsou vedle zdrojových kódů ke stažení také připravené balíčky ve formátu AppImage.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    1.6. 03:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.6 audio přehrávače Audacious (Wikipedie). Z novinek lze vypíchnout nový plugin pro procházení soubory, podporu audio formátu Musepack SV8 nebo přechod na build systém Meson.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (12%)
     (8%)
     (2%)
     (15%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (3%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1801 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: Zatemneni javascriptu

    18.12.2013 10:37 Petr
    Zatemneni javascriptu
    Přečteno: 480×
    Ahoj,

    Chtel bych se zeptat javascript programatoru, zda-li je bezne pouzivat zatemneni vyznamu scriptu s tim ze napr. misto puvodnich promenych jsou jednoznakove promenne (opominu srazeni celeho tela do jednoho bloku) ?

    Snazim se projit firemnimi strankami, ktere se nechali kdysi vyrobit jinou firmou a zatim na co jsem narazil, tak to na me pusobi jako pekny balast. Nevim, zda-li je to umyslne necim prohnano aby si chranili svoje radoby know-how a nebo to psal uplnej fuser... (jedinej rozumnej duvod me napada, aby se srazila velikost stahovaneho souboru, ale zda se mi to vzhledem k cache prohlizece zbytecne)

    PS: Existuji utility, ktere by pomohli rozkodovat puvodni zamer autora ? (myslim tim trosku vic napomocny, nez navraceni spravneho formatovani kodu)

    Diky za nazory

    Odpovědi

    Tarmaq avatar 18.12.2013 11:22 Tarmaq | skóre: 39
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zatemneni javascriptu
    nevim co mas konkretne na mysli, ale zrejme ten script prosel nejakou minifikaci. Na to se pouzivaji ruzne nastroje, tezko odhadnout jaky byl pouzit. Kazdopadne jedina moznost je pouzit neco jako JavaScript Beautifier. Ale pokud byly zkraceny i nazvy promennych a funkci, tezko pujde tyto nazvy vratit zpet bez kristalove koule..
    Don't panic!
    Josef Kufner avatar 18.12.2013 11:28 Josef Kufner | skóre: 70
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zatemneni javascriptu
    Odhaduju, že jsi narazil na minimalizovanou verzi zdrojových kódů. Je to kvůli snížení velikosti souboru.

    To "zatemnění významu" se obvykle nazývá "obfuskace" a je to jeden z možných důvodů pro takovou minimalizaci. Zejména pokud zkracují i názvy proměnných.

    Minimalizace je ztrátová komprese a zpětná rekonstrukce je prakticky nemožná. Kód se sice dá naformátovat (jsbeautifier.org), ale komentáře a názvy proměnných už nezískáš. Zkus se porozhlídnout po nějakém balíčku, který ta firma nakonec předala, pokud něco takového existuje.
    Hello world ! Segmentation fault (core dumped)
    19.12.2013 11:58 VM
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zatemneni javascriptu
    BTW pokud není jasné už z vlastní webové stránky, co ten skript má dělat, tak bych ho klidně vyhodil. Velká část Javascriptu se používá na celkem zbytečné efekty, nebo na zamaskování toho že autor nezná HTML a CSS (např. vysouvací menu, JS emulace :hover apod.)

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.