Společnost PINE64 stojící za telefony PinePhone nebo notebooky Pinebook publikovala na svém blogu lednový souhrn novinek.
Baví vás bastlení, fyzika, IT a nebo prostě cokoliv technického? Proseděli jste celé Vánoce v záři obrazovky počítače a nebo jste o tom alespoň snili? Chcete se pochlubit technickými vánočními dárky? Pak doražte na Virtuální Bastlírnu - online pokec (nejen) techniků a bastlířů!
… více »Desktopové prostředí Enlightenment bylo vydáno ve verzi 0.27.0, provázejí ho knihovny EFL 1.28. Jde o převážně opravné vydání opět po roce.
Lazygit byl vydán ve verzi 0.45.0. Jedná se o TUI (Text User Interface) nadstavbu nad gitem.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Byla vydána nová verze 2.48.0 distribuovaného systému správy verzí Git. Přispělo 93 vývojářů, z toho 35 nových. Přehled novinek v příspěvku na blogu GitHubu a v poznámkách k vydání.
Byl vydán Debian 12.9, tj. devátá opravná verze Debianu 12 s kódovým názvem Bookworm. Řešeny jsou především bezpečnostní problémy, ale také několik vážných chyb. Instalační média Debianu 12 lze samozřejmě nadále k instalaci používat. Po instalaci stačí systém aktualizovat.
Před dvanácti lety, ve svých šestadvaceti letech, navždy odešel Aaron Swartz, výjimečný americký hacker (programátor), spisovatel, archivář, politický organizátor a internetový aktivista. Aaron Swartz založil Demand Progress, spolupracoval na projektech Open Library, Internet Archive a Reddit. Ve svých čtrnácti se podílel na specifikaci RSS 1.0. Vytvořil webový framework web.py, pracoval na tor2web a rozšíření HTTPS Everywhere
… více »Byla vydána nová major verze 3.20.0 grafického vývojového prostředí a platformy Gambas (Wikipedie) založené na interpretru programovacího jazyka Basic s rozšířením o objektově orientované programování. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitLabu.
Na Kickstarteru byla spuštěna plánovaná kampaň na open source modulární přenosné mini počítače Pilet 5 a Pilet 7 postavené na Raspberry Pi 5. Jejich cena je 215 a 202 amerických dolarů.
char *buff;
getcwd(buff,100);
Vyzkoušel jsem tento kód funguje správně ale v momentě kdy se snažím do programu přidat byť i jenom jeden int tak to skončí na SIGSEV.
Vím že za použití malloc je problém vyřešen ale mě zajímá proč. Aji když si getcwd alokuje něco kolem 100*sizeof(char) tak to nemůže zaplnit celý zásobník ne? Dále v programu už používám jenom opendir() který mi snad nehází ty data na zásobník.
char *buff
je jen neinicializovaný (ukazující kdokoliv ví kam), nealokuje žádnou paměť.
char *buff
je jen neinicializovaný ukazatel/pointer (ukazující kdokoliv ví kam), nealokuješ žádnou paměť.
int main() { char* buf = NULL; buf = getcwd(buf, 100); printf ("buf: %s\n", buf); free(buf); buf = NULL; return 0; }buf musi byt
NULL
aby sa alokoval novy space. ak je not NULL
, tak getcwd() to bere ako pointer na alokovany space.
src:
FreeBSD: /usr/src/lib/libc/gen/getcwd.c
:
90 } else {
91 if ((pt = malloc(ptsize = PATH_MAX)) == NULL)
92 return (NULL);
93 ept = pt + ptsize;
kde pt
je prvy arg. fcie.
nikdo nic nealokujeze v tomto pripade
getcwd()
alokuje za neho buffer, ak je vstupny argument pre buf NULL.
As an extension to the POSIX.1-2001 standard, Linux (libc4, libc5, glibc) getcwd() allocates the buffer dynamically using malloc(3) if buf is NULL. In this case, the allocated buffer has the length size unless size is zero, when buf is allocated as big as necessary. The caller should free(3) the returned buffer.
#include <linux/limits.h>
/* ... includes ...*/
char *buf = NULL;
buf = getcwd(buf, PATH_MAX);
nebo
#include <linux/limits.h>
/* ... includes ...*/
char buf[PATH_MAX];
buf = getwd(buf, sizeof(buf));
Tiskni Sdílej: