Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
char *buff;
getcwd(buff,100);
Vyzkoušel jsem tento kód funguje správně ale v momentě kdy se snažím do programu přidat byť i jenom jeden int tak to skončí na SIGSEV.
Vím že za použití malloc je problém vyřešen ale mě zajímá proč. Aji když si getcwd alokuje něco kolem 100*sizeof(char) tak to nemůže zaplnit celý zásobník ne? Dále v programu už používám jenom opendir() který mi snad nehází ty data na zásobník.
char *buff
je jen neinicializovaný (ukazující kdokoliv ví kam), nealokuje žádnou paměť.
char *buff
je jen neinicializovaný ukazatel/pointer (ukazující kdokoliv ví kam), nealokuješ žádnou paměť.
int main() { char* buf = NULL; buf = getcwd(buf, 100); printf ("buf: %s\n", buf); free(buf); buf = NULL; return 0; }buf musi byt
NULL
aby sa alokoval novy space. ak je not NULL
, tak getcwd() to bere ako pointer na alokovany space.
src:
FreeBSD: /usr/src/lib/libc/gen/getcwd.c
:
90 } else {
91 if ((pt = malloc(ptsize = PATH_MAX)) == NULL)
92 return (NULL);
93 ept = pt + ptsize;
kde pt
je prvy arg. fcie.
nikdo nic nealokujeze v tomto pripade
getcwd()
alokuje za neho buffer, ak je vstupny argument pre buf NULL.
As an extension to the POSIX.1-2001 standard, Linux (libc4, libc5, glibc) getcwd() allocates the buffer dynamically using malloc(3) if buf is NULL. In this case, the allocated buffer has the length size unless size is zero, when buf is allocated as big as necessary. The caller should free(3) the returned buffer.
#include <linux/limits.h>
/* ... includes ...*/
char *buf = NULL;
buf = getcwd(buf, PATH_MAX);
nebo
#include <linux/limits.h>
/* ... includes ...*/
char buf[PATH_MAX];
buf = getwd(buf, sizeof(buf));
Tiskni
Sdílej: