Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE? Pravidelný přehled novinek i s náhledy aplikací v Týden v GNOME a Týden v KDE.
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 20 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Desktopové prostředí Cinnamon, vyvíjené primárně pro distribuci Linux Mint, dospělo do verze 6.0. Seznam změn obsahuje především menší opravy a v říjnovém přehledu novinek v Mintu avizovanou experimentální podporu Waylandu.
OpenZFS (Wikipedie), tj. implementace souborového systému ZFS pro Linux a FreeBSD, byl vydán ve verzích 2.2.2 a 2.1.14. Přináší důležitou opravu chyby vedoucí k možnému poškození dat.
V ownCloudu byly nalezeny tři kritické zranitelnosti: CVE-2023-49103, CVE-2023-49104 a CVE-2023-49105 s CVSS 10.0, 8.7 a 9.8. Zranitelnost CVE-2023-49103 je právě využívána útočníky. Nextcloudu se zranitelnosti netýkají.
I letos vychází řada ajťáckých adventních kalendářů. Programátoři se mohou potrápit při řešení úloh z kalendáře Advent of Code 2023. Pro programátory v Perlu je určen Perl Advent Calendar 2023. Zájemci o UX mohou sledovat Lean UXmas 2023. Pro zájemce o kybernetickou bezpečnost je určen Advent of Cyber 2023…
Byla vydána verze 2.12 svobodného video editoru Flowblade (GitHub, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Videoukázky funkcí Flowblade na Vimeu. Instalovat lze také z Flathubu.
Armbian, tj. linuxová distribuce založená na Debianu a Ubuntu optimalizovaná pro jednodeskové počítače na platformě ARM a RISC-V, ke stažení ale také pro Intel a AMD, byl vydán ve verzi 23.11 Topi. Přehled novinek v Changelogu.
Po 4 měsících vývoje byla vydána nová verze 4.2 multiplatformního open source herního enginu Godot (Wikipedie, GitHub). Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu a na YouTube.
Byla vydána nová stabilní verze 23.11 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Tapir. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.
int main(){
puts("Vitejte v bundas kalkulacce\npocitejte:\n");
int vs1, vs2;
char b;
do{
printf("Zadejte prvni cislo: ");
scanf("%d", &vs1);
if(vs1 == 666){
break;
}
printf("Zadejte druhe cislo: ");
scanf("%d", &vs2);
if(vs2 == 666){
break;
}
printf("\njakou aritmetickou operaci si prejete?\nDELIT ---- /\nNASOBIT ---- *\nSCITAT ---- +\nODCITAT ---- -\n\nVYBER: \n");
scanf("%c", &b);
switch(b){
case '/' : printf("Vysledek je: %d\n", vs1/vs2);
break;
case '*' : printf("Vysledek je: %d\n", vs1*vs2);
break;
case '+' : printf("Vysledek je: %d\n", vs1+vs2);
break;
case '-' : printf("Vysledek je: %d\n", vs1-vs2);
break;
case 'e' : printf("aplikace se ukoncuje...");
break;
}
}while(1);
return 0;
}
scanf("\n%c", &b);
case 'e' : printf("aplikace se ukoncuje..."); return 0;
%c ... The usual skip of leading white space is suppressed. To skip white space first, use an explicit space in the format.
scanf
toto:
while(getchar() != '\n' );(Vybereš tím vstupní buffer, minimálně tu desítku co ti tam letí)
conio.h
(klasicky getch()
). to som si len tak zaspominal .. scanf
s pouzitim \n
je IMO skor workaround ako riesenie .. ale pre zadanie ulohy staci ..
scanf()
.. jeho priklad nie je zly, luky-ho citacia z man-u je to, co hladal .. tj, ci pouzije
scanf(" %c", &c); scanf("\n%c, &c);je to iste .. workaround ale asi nebolo spravne slovo na to riesenie (kedze man o tom pise). aby som to uviedol na spravnu mieru, nemal som pravdu ani s tym DOSovskym
getch()
; "problem" so vstupnym bufferom je rovnaky a ma i rovnake riesenie.
scanf(" %*s");
Viz zde kde jsme to řešily: [C] Načtení celých čísel
Tiskni
Sdílej: