O víkendu (15:00 až 23:00) probíhá EmacsConf 2023, tj. online konference vývojářů a uživatelů editoru GNU Emacs. Sledovat ji lze na stránkách konference. Záznamy jsou k dispozici přímo z programu.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE? Pravidelný přehled novinek i s náhledy aplikací v Týden v GNOME a Týden v KDE.
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 20 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Desktopové prostředí Cinnamon, vyvíjené primárně pro distribuci Linux Mint, dospělo do verze 6.0. Seznam změn obsahuje především menší opravy a v říjnovém přehledu novinek v Mintu avizovanou experimentální podporu Waylandu.
OpenZFS (Wikipedie), tj. implementace souborového systému ZFS pro Linux a FreeBSD, byl vydán ve verzích 2.2.2 a 2.1.14. Přináší důležitou opravu chyby vedoucí k možnému poškození dat.
V ownCloudu byly nalezeny tři kritické zranitelnosti: CVE-2023-49103, CVE-2023-49104 a CVE-2023-49105 s CVSS 10.0, 8.7 a 9.8. Zranitelnost CVE-2023-49103 je právě využívána útočníky. Nextcloudu se zranitelnosti netýkají.
I letos vychází řada ajťáckých adventních kalendářů. Programátoři se mohou potrápit při řešení úloh z kalendáře Advent of Code 2023. Pro programátory v Perlu je určen Perl Advent Calendar 2023. Zájemci o UX mohou sledovat Lean UXmas 2023. Pro zájemce o kybernetickou bezpečnost je určen Advent of Cyber 2023…
Byla vydána verze 2.12 svobodného video editoru Flowblade (GitHub, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Videoukázky funkcí Flowblade na Vimeu. Instalovat lze také z Flathubu.
Armbian, tj. linuxová distribuce založená na Debianu a Ubuntu optimalizovaná pro jednodeskové počítače na platformě ARM a RISC-V, ke stažení ale také pro Intel a AMD, byl vydán ve verzi 23.11 Topi. Přehled novinek v Changelogu.
Po 4 měsících vývoje byla vydána nová verze 4.2 multiplatformního open source herního enginu Godot (Wikipedie, GitHub). Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu a na YouTube.
$array = array('aaa' => array('a' => 'a-aaa', 'b' => 'b-aaa'), 'bbb' => array('a' => 'a-bbb', 'b' => 'b-bbb'), 'ccc' => array('a' => 'a-ccc', 'b' => 'b-ccc'), 'ddd' => array('a' => 'a-ddd', 'b' => 'b-ddd'), 'eee' => array('a' => 'a-ccc', 'b' => 'b-eee'));Zkouším získat klíč podle zadaného údaje, Zkoušel jsem to
echo array_search('a-bbb', $array);i takto
echo array_search('a-bbb', array($array));ale vůbec nic mi nejde. Poradí někdo? Díky
$stmt = $db->prepare('SELECT key FROM table WHERE co = ?;'); $stmt->execute(array('a-aaa')); $status = $stmt->fetch(); echo $status['key'];zkoušel jsem i tohle
$stmt = $db->prepare('SELECT key FROM table WHERE co = ?;'); $stmt->execute(array('a-aaa')); $status = $stmt->fetchColumn(); echo $status['key'];ale taky nic. Když dám var_dump($status); tak to vrací jen "bool(false)". Když dám místo key hvězdičku, tak to funguje... Vydí tam někdo nějakou chybu? Díky
ERROR 1064 (42000): You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'key FROM define WHERE co = a-aaa' at line 1
ale žádnou chybu nevidím..
Toto je přesně případ, proč raději vše uvozovkuji, těmi uvozovkami, které dané entitě v daném DBE přísluší. minimálně je třeba použít lepší názvy, tedy key doplnit o to co je to za key, třeba userLoginKey
nebo book_category_key
.
Uvozovkování předchází i problému, kde se vytvoří nové rezervované slovo, ale zas to pro někoho znepřehledňuje dotazy.
Zadej 'SELECT `key` FROM `table` WHERE `co` = ?;'
(pro MySQL) a už to pojede
(Pro PostgreSQL by to bylo něco jako: 'SELECT "key" FROM "table" WHERE "co" = ?;'
,
pro M$SQL myslím něco jako 'SELECT [key] FROM [table] WHERE [co] = ?;'
).
foreach a in $array { echo array_search('a-bbb', $a); }(pseudokód) Pro víc polí to bude pomalé, pak bych asi uvažoval o nějaké vhodnější struktuře (strom, hashtable).
$source = array('aaa' => array('a' => 'a-aaa', 'b' => 'b-aaa'), 'bbb' => array('a' => 'a-bbb', 'b' => 'b-bbb'), 'ccc' => array('a' => 'a-ccc', 'b' => 'b-ccc'), 'ddd' => array('a' => 'a-ddd', 'b' => 'b-ddd'), 'eee' => array('a' => 'a-eee', 'b' => 'b-eee')); $output=''; // index pole pro nalezenou hodnotu $find = 'a-eee'; // hledana hodnota array_walk(array_keys($source),create_function('$value, $key,$param', 'in_array($param[1], $param[0][$value])? $param[2] = $value: "";'),array($source,$find,&$output)); echo $output;
Tiskni
Sdílej: