Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Ahojte.
Pisu aplikaci, ktera bude pomoci g. funkci pocitat. Uzivatel tam treba zada delku jedne strany, rekne kde je pravy uhel a da tam nejakou funkci a rekne, u jakeho uhlu se nachazi a aplikace dopocita vsechny strany a uhly.. Casem to rozsirim o dalsi veci... Ale resim dilema. Az ted me napadlo, ze ta appka musi jit psat i nejak jinak, nez to ted pisu ja
Strucne receno, muj program si pomoci milionu if, else if a else overi vsechny podminky (treba co je zadany) a pro kazdou situaci je tam originalne, individualne napsana adekvatni matematicka operace vcetne vystupu. Ale nejde to nejak jinak? Abych tam nemusel mit tisic ifu?
klidne prilozim zdrojak
predem dekuju za pomoc
Řešení dotazu:
ted sem zjistil, ze vetsinu veci to pocita spatne pracuju na oprave
a = 5 cm b = 3 cm beta = 30°Podmínka na alespoň jeden údaj o délce strany je splněna, žádný údaj není nulový, ale nepřijde mi, že by to jednoznačně určovalo konkrétní trojůhelník.
A co je nejednoznačné?
Pokud vyjdu z:
Trojúhelník je tvořen body A,B,C a jeho strany jsou tvořeny úsečkami strana a úsečkou BC, strana b úsečkou CA, strana c úsečkou AB a úhly BAC=α ABC=β ACB=δ (nebo-li α u bodu A, β u bodu B, δ u bodu C).
Tak mi vychází vždy právě jeden tvar.
|BC| = a = 5 cm |AC| = b = 3 cm |ABC| = beta = 30°
Matnou, jediné řešení, které vidím a klidně je možné, že se pletu, abych dostal dva tvary je udělat trojúhelník ACB (řekněme „zrcadlený“ trojúhelník; bod C je druhý proti směru hodinových ručiček po bodu A), místo trojúhelníku ABC.
Jinak nevím a nechám se podat.
|BC| = 5 cm |AC| = 3 cm úhel ABC = 30°platí, že bod A leží na přímce procházející bodem B, která se stranou BC svírá úhel 30°. Dále platí, že bod A leží na kružnici se středem v bodě C a poloměrem 3 cm. V tomto případě se zmíněná kružnice a přímka protne ve dvou bodech, takže trojúhelník jednoznačně zadán není - nejde o dva symetrické trojúhelníky. Z toho důvodu se trojúhelník musí sestrojovat dle věty "sus", kdy platí, že známý úhel svírají dvě zadané strany, což jsem si při psaní původního příspěvku neuvědomil. Dvě výjimky tvoří situace, kdy je přímka tečnou té kružnice a nebo je úhel ABC == 90°.
Dík.
Každopádně výsledkem je to, že tvrzení, že k jednoznačnému určení tvaru trojúhelníku stačí mít tři údaje, z nichž alespoň jeden je strana a zbytek jsou další strany nebo úhly, není pravdivé, protože existují zadání, která generují více než jedno řešení.
Netvrdil jsem, že to stačí, jen jsem pro konkrétní zadání viděl jen jedno řešení.
OT: Držím se konvence, že pokud není zadáno jedná se o ABC.
Netvrdil jsem, že to stačí, jen jsem pro konkrétní zadání viděl jen jedno řešení.Pokud bych udělal chybu a zvolil bych příklad, kdy je skutečně jen jedno řešení, bylo by asi záhodno spíše navrhnout správný příklad než se vrtat v tom špatném ;).
OT: Držím se konvence, že pokud není zadáno jedná se o ABC.Všechny čtyři trojúhelníky jsou kandidáti na trojúhelník ABC. Jestli se točí písmena proti směru nebo po směru nemá z hlediska zadání žádný význam, pokud není orientace explicitně uvedena.
Až jsem odeslal, tak jsem si uvědomil, že to není kompletní, doplnění „Držím se konvence, že pokud není explicitně zadáno jedná se o ABC a platí že jsou v pořadí CCW“, tak aspoň bylo psáno a používáno.
OT: Trojúhelníky používám už jen snad definované třemi 3d souřadnicemi a definicí CW nebo CCW(což je obvykle default), a pak mám ještě jeden v autě…
A až tě to přestane bavit, tak se koukni na Prolog.A až zjistíš, že k tomu není žádný software, ve kterém by se to dalo rozumně ladit, tak se vrať zpátky na zem.
Tiskni
Sdílej: