42 svobodných a otevřených projektů získalo finanční podporu od NLnet Foundation (Wikipedie).
Americký výrobce čipů Intel plánuje propustit více než 20 procent zaměstnanců. Cílem tohoto kroku je zjednodušit organizační strukturu ve firmě, která se potýká s problémy.
Byla vydána OpenMandriva Lx 6.0 s kódovým názvem Vanadium. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
CSIRT.CZ, český národní CERT provozovaný na základě veřejnoprávní správní smlouvy společností CZ.NIC, shrnuje patnáct let svého fungování pod tímto sdružením: CSIRT.CZ – 15 let ve sdružení CZ.NIC.
Commodore OS Vision (Wikipedie) byl vydán v nové verzi 3.0. Jedná se o linuxovou distribuci určenou pro fanoušky značky Commodore. Předinstalována je na počítačích Commodore 64x.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 208. brněnský sraz, který proběhne v pátek 25. dubna od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1.
Ve svém článku Getting Forked by Microsoft popisuje autor programu Spegel svoji nepříjemnou zkušenost s firmou Microsoft. Firma ho kontaktovala a zpočátku to vypadalo, že by mohlo jít o oboustranně prospěšnou spolupráci, autor tedy ochotně odpovídal na jejich otázky ohledně architektury programu a pomáhal jim ho zprovoznit. Následně komunikace ze strany Microsoftu utichla. Autor předpokládal, že zřejmě došlo ke změně priorit a firma
… více »Společnost Notion Labs stojící za softwarovou platformou pro spolupráci Notion (Wikipedia) oficiálně představila (YouTube) poštovního klienta Notion Mail. Aktuálně funguje pouze nad Gmailem.
Byla vydána nová verze 9.12 z Debianu vycházející linuxové distribuce DietPi pro (nejenom) jednodeskové počítače. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
using namespace std;
int main()
{
int n = 7;
int *slova2 = new int[n];
slova2[0] += 23;
slova2[0] += 32;
cout << slova2[0] << endl;
return 0;
}
na vystupu vyhodi pokazde random cislo? Treba tohle: 6230608
Řešení dotazu:
main()
operátorem +=
.
Premenne v C su defaultne neinicialovane
Jen pro pořádek: tohle není C. Takže přesnější vysvětlení je, že typ int
nemá defaultní konstruktor, který by hodnotu inicializoval.
Premenne v C su defaultne neinicialovane
A pro úplnost: tohle ani není obecně pravda.
A pro úplnost:
V C jsou static
a „globální“ proměnné inicializované (zjednodušeně na 0).
Nic než souhlas(, nesouhlasil bych s „povinnou“ inicializací při deklaraci ;)).
Přemýšlet nad tím jinak v C(/C++) je vždy kravina, bo tam je to nebo to(, ne ‚a‘), a „auto inicializace“ v těchto specifických případech je tam tak nějak z pohledu programátora navíc.
static int i = 0;je to samé(, nebo by mělo být) co
static int i;bo „auto inicializace“ se děje jen v 2. případě.
static int i; i = 0;už může být incicializace (bez optimalizace) 2×.
static int i;Tohle tu proměnnou vytvoří vynulovanou při startu programu a pak už s ní nic nedělá.
static int i = 0;Tohle tu proměnnou nastaví ještě jednou při inicializaci statických proměnných v dané kompilační jednotce. Tedy pokud jiná statická inicializace z jiné kompilační jednotky tu hodnotu změní, tohle ji může a nemusí přepsat (protože pořadí statických inicializací mezi kompilačními jednotkami není definované). To první se využívá u nifty counteru.
Tedy pokud jiná statická inicializace z jiné kompilační jednotky tu hodnotu změní
Ta proměnná je static
, takže ji z jiné kompilační jednotky z definice přepsat nemůžete.
Jak?
Jsem přesvědčen, že ty zápisy jsou identické a gcc generuje identický kód.
__attribute__((constructor))
).
Ale aby to nebylo tak snadné, tak konstantová inicializace se provádí jen compile-time konstantami, tj. literály či constexpr
y, nikoliv const
proměnnými. Ten problém, co jsem měl, byl právě použití const
u k inicializaci na 0
(v pre-C++11 jsem měl nullptr
nadefinovaný jako const
).
static
se má dít v jednom kroku a buď se inicializuje na „0“, nebo na hodnotu, která je při deklaraci explicitně uvedena a const
tam nehraje žádnou roli.
// inicializace promměných i=0; ... // konec inicializacepo kterém vím, že všechny proměnné musí mít hodnotu. A jak jsem říkal, ten řádek kódu navíc mi nevadil ani v dobách Fortranu, děrných štíků a mainframu s 256 kB operační paměti, natož dnes.
static
a, tak máš inicializace dvě, jedna při deklaraci a druhá při tvé inicializaci. Asi to v 99% případech nevadí, ale já když to vím, tak mě to žere…
Mám pocit, že moc věříš optimalizaci, která by, dle mého, mohla být nad rámec povoleného.
Zatímco s
static int j = 0;
a static int j;
gcc generuje identický kód, s static j; j = 0;
již jiný/delší (nenamáhám se to disasemblovat, stačí fstat
a md5sum
).
Zkus si:
//use: gcc -O3 test.c -o test && md5sum ./test //cygwin use: gcc -O3 test.c -o test.exe && md5sum ./test #include <stdio.h> #include <limits.h> int main(){ int iii = INT_MAX; /* 1. --- explicit --- */ static int i = 0; /* ---------------- */ /* 2. --- implicit --- */ //static int i; /* ---------------- */ /* 3. ---- twice ---- */ //static int i; //i = 1; /* ---------------- */ printf("%d",iii - i); return 0; }
O tom ze 3. je jine nez 1. a 2. snad nepochybuje…No a o tom to právě je, že jsou tam ty dvě inicializace, které nemohou/by neměly být při kompilaci optimalizovány, i když by to v tomto případě, nemělo žádný faktický dopad.
Myslim, ze predrecnici se bavili o optimalizaci v pripade nestatickych lokalnich promennych.Co to?, mně přijde, že se bavíme o
static
od začátku, a pak píšu právě o static
a na to je reakce o podcenění optimalizace.
PS: Ad. pochyby o smyslu, on ten příklad nedává smysl ani jako celek, to je častý úděl moc krátkých příkladů. Tak si představ, že je tam nějaké if
a fce se volá opakovaně.
Tiskni
Sdílej: