Textový editor Neovim byl vydán ve verzi 0.11 (𝕏). Přehled novinek v příspěvku na blogu a poznámkách k vydání.
Živé ISO obrazy Debianu Bookworm jsou 100 % reprodukovatelné.
Boudhayan "bbhtt" Bhattcharya v článku Uzavření kapitoly o OpenH264 vysvětluje, proč bylo OpenH264 odstraněno z Freedesktop SDK.
Představeny byly nové verze AI modelů: DeepSeek V3-0324, Google Gemini 2.5 a OpenAI 4o Image Generation.
XZ Utils (Wikipedie) byly vydány ve verzi 5.8.0. Jedná se o první větší vydání od backdooru v XZ v loňském roce.
Byla vydána nová verze 0.40.0 multimediálního přehrávače mpv (Wikipedie) vycházejícího z přehrávačů MPlayer a mplayer2. Přehled novinek, změn a oprav na GitHubu. Požadován je FFmpeg 6.1 nebo novější a také libplacebo 6.338.2 nebo novější.
Byla vydána nová verze 2.20 svobodného video editoru Flowblade (GitHub, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Videoukázky funkcí Flowblade na Vimeu. Instalovat lze také z Flathubu.
LibrePCB, tj. svobodný multiplatformní softwarový nástroj pro návrh desek plošných spojů (PCB), byl vydán ve verzi 1.3.0. Přehled novinek v příspěvku na blogu a v aktualizované dokumentaci. Vypíchnut je interaktivní HTML BOM (Bill of Materials) a počáteční podpora Rustu. Zdrojové kódy LibrePCB jsou k dispozici na GitHubu pod licencí GPLv3.
Minulý měsíc Hector "marcan" Martin skončil jako upstream vývojář linuxového jádra i jako vedoucí projektu Asahi Linux. Vývoj Asahi Linuxu, tj. Linuxu pro Apple Silicon, ale pokračuje dál. Byl publikován březnový přehled dění a novinek z vývoje. Vývojáře lze podpořit na Open Collective.
Ruská firma Operation Zero nabízí až $4 miliony za funkčí exploit komunikační platformy Telegram. Nabídku učinila na platformě X. Firma je známá prodejem exploitů ruské vládě a soukromým společnostem. Další informace na securityweek.com.
$var = 'text'; $var = 'Není to náhodou hodně špatně? Co na to říká paměť? A jak to, že to vůbec funguje? Není správně tohle?'.$var.'
';
$var1 = 'text'; $var = ''.$var1.'
';
Řešení dotazu:
''.$var.''
se vyhodnotí na 'text' a až potom se to uloží do proměnné nalevo od rovnítka, tedy do $var
.
$out = "Adam & syn"; : $out = htmlspecialchars($out); : echo $out;Dvojtečkami jsem naznačil, že tam může být naplnění jiných proměnných. Představ si, že si omylem smažeš prostřední řádek nebo ho omylem budeš mít pod sebou 2×. Program ti zdánlivě bude fungovat, ale bude dávat chybné výsledky. Často se takové chyby objevují v opomenutí ošetření proti SQL injection (pokud někdo ještě nepoužívá prepared statements). Stačí přidat jeden sloupec a jednoduše zapomenout ho ošetřit. Pokud pokaždé použiješ další proměnnou, nestane se ti to. Je to pojistka proti vlastním chybám a také umožníš procesoru efektivněji přeskládat instrukce. Kromě toho to např. ve funkcionálních jazycích ani jinak nejde.
$out = "Adam & syn"; : $out1 = htmlspecialchars($out); : echo $out1;
Tiskni
Sdílej: