abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    5.6. 22:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 9.7 multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem (DAW) Ardour. Přehled novinek, vylepšení a oprav v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    5.6. 18:22 | Komunita

    Vývojáři webového prohlížeče Ladybird dnes oznámili, že mění způsob vývoje. S blížícím se vydáním alfa verze přestávají přijímat veřejné pull requesty. Všechny otevřené veřejné pull requesty budou uzavřeny. Tým nedokáže garantovat bezpečnost AI generovaných pull requestů.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    5.6. 17:33 | Zajímavý software

    OpenLogi (GitHub) je open source náhrada aplikace Logi Options+ pro přizpůsobení myší od společnosti Logitech. Zatím běží pouze na macOS.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    5.6. 04:33 | Nová verze

    Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za květen (YouTube).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 9
    4.6. 11:22 | Bezpečnostní upozornění

    Úřad pro ochranu osobních údajů řeší desítky stížností na jednotné měsíční hlášení zaměstnavatele, které stát spustil počátkem dubna. Systém, jenž má firmám odlehčit od desítek formulářů, nejenže výrazně zatížil jejich účetní oddělení, ale docházelo v něm i k únikům osobních dat zaměstnanců k firmám, kde nepracovali. Podle ministerstva práce a sociálních věcí stála za problémem technická chyba. „Incident se týkal několika stovek

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 23
    4.6. 10:46 | Nová verze

    Byla vydána (𝕏, Bluesky) nová verze 22.0.0 open source webového aplikačního frameworku Angular (Wikipedie). Přehled novinek v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    4.6. 04:33 | Nová verze

    Vim Classic byl vydán ve verzi 8.3. Drew DeVault oznámil tento fork editoru Vim (verze 8.2.0148, tj. těsně před zavedením Vim9 skriptování) v březnu letošního roku. Důvodem forku bylo, že vývojáři editorů Vim a Neovim začali při vývoji využívat LLM.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    4.6. 03:44 | Komunita

    Open source konference DevConf.CZ 2026 proběhne 18. a 19. června v Brně na FIT VUT. Publikován byl program a spuštěna byla registrace.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    3.6. 19:44 | Nová verze

    Společnost JetBrains uvolnila verzi 2 svého open-source velkého jazykového modelu (LLM) pro vývojáře Mellum.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    3.6. 14:44 | IT novinky

    Probíhá konference Microsoft Build 2026. Microsoft představuje své novinky: kvantový čip Majorana 2, Surface Laptop Ultra a Surface RTX Spark Dev Box s NVIDIA RTX Spark, Intelligent Terminal, Coreutils for Windows (fork Rust Coreutils), AI modely MAI, AI agenta Scout, platformu pro agent-first zařízení Project Solara, …

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (12%)
     (8%)
     (2%)
     (15%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (3%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1846 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: arduino - emulace klávesnice

    28.11.2014 20:50 jnovacek | skóre: 22 | blog: NovLin
    arduino - emulace klávesnice
    Přečteno: 882×
    Ahoj všichni, mám arduino micro a potřebuji poslat z arduina do počítače nějaký text a čísla. Používám knihovnu keyboard. V případě, že mám na počítači nastavenou klávesnici us, tak tam dorazí vše správně. V okamžiku kdy tam mám cz, tak tam dorazí nesmysl. Respektive, když pošlu 0123456789, tak us je dobře, ale cz dojde é+ěščřžýá (horní řádek na notebooku). Snažil jsem se použít Keyboard.print(), Keyboard.println(), Keyboard.write() , ale pořád se stejným výsledkem. V popisu jsem našel, že se posílá ascii, ale výsledek je stejný. Když pošlu Keyboard.press(48), tak je to opět závislé na us/cz - 0/é Když bych dokázal emulovat stisk numerické klávesnice, tak by to nejspíš pomohlo. Poradí někdo? Potřebuji do počítače poslat stejné znaky bez ohledu na nastavené klávesnici. Nechci posílat speciální znaky, pouze znaky bez diakritiky a čísla. U znaků problém není, ten je pouze u čísel. Hledal jsem, ale nic jsem nenašel. Předem všem děkuji

    Řešení dotazu:


    Odpovědi

    Jendа avatar 28.11.2014 21:38 Jendа | skóre: 78 | blog: Jenda | JO70FB
    Rozbalit Rozbalit vše Re: arduino - emulace klávesnice
    Potřebuji do počítače poslat stejné znaky bez ohledu na nastavené klávesnici.
    Nelze, přes HID se posílají kódy kláves. Znaky se jim přiřazují až v počítači.
    Když bych dokázal emulovat stisk numerické klávesnice, tak by to nejspíš pomohlo.
    xev
    Nechci posílat speciální znaky, pouze znaky bez diakritiky a čísla.
    Ještě potkáš "Z" a vypnutý numlock.
    29.11.2014 00:38 jnovacek | skóre: 22 | blog: NovLin
    Rozbalit Rozbalit vše Re: arduino - emulace klávesnice
    našel jsem tento odkaz a kódy jsou funkční: http://forum.arduino.cc/index.php?topic=266688.0
    1.12.2014 10:05 R
    Rozbalit Rozbalit vše Re: arduino - emulace klávesnice
    Spravne riesenie je nastavit si pre tuto konkretnu "klavesnicu" US layout.

    Neviem, ako sa to teraz robi, lebo to nejaky kokot musi stale menit. Robilo sa to v xorg.conf, potom v /etc/hal/fdi/policy a teraz hadam nejako cez udev.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.