Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Řešení dotazu:
Odpověď na otázku už tu sice byla, ale některé další hrůzy mi nedají:
f = fopen("data.bin", "wb+"); if (errno !=0){
Funkce fopen()
signalizuje chybu tím, že vrátí nulový pointer, takže to je to, co byste měl testovat. Testovat chybu knihovní funkce porovnáním errno
na nulu je hrubá chyba; v případě úspěchu totiž není garantováno, že errno
bude nula, pouze při chybě máte jistotu, že errno
bude obsahovat odpovídající kód.
pole = (int*)calloc(delka, sizeof(int)); ... fwrite(&delka, sizeof(delka),1, f); ... fread(&vypis, sizeof(vypis), 1, f);
Tyhle funkce selhat nemohou? Zejména chybějící kontrola u alokace paměti je vděčným zdrojem bezpečnostních chyb. A kdybyste zkontroloval návratovou hodnotu fread()
, hned byste viděl, že je něco špatně, a neřešil byste obsah proměnné vypis
.
A konečně: na rozumný (a hlavně konzistentní) coding style je lepší si zvykat hned od začátku, když si jednou zvyknete pokaždé psát, jak vás zrovna napadne, později už se to těžko přeučuje.
Tyhle funkce selhat nemohou? Zejména chybějící kontrola u alokace paměti je vděčným zdrojem bezpečnostních chyb.Vazne? Skoro kazdej system ma neomezene "overcommit memory", takze alokace neselze a navic system nemapuje stranku, kde se nachazi NULL, takze pri pristupu program umre na SIGSEGV. Dost pochybuju, ze todle je casta bezpecnostni chyba.
Skoro kazdej system ma neomezene "overcommit memory"
Z jakého zdroje vycházíte? Pár jsem jich zkusil a všechny měly vm.overcommit_memory
nastavený na nulu,aniž bych to tak nastavoval, tj. distribuční default. Podle dokumentace je to i upstreamový default. Ale nepředstírám, že těch pár je statisticky významný vzorek, jak je na tom váš vzorek, ze kterého vycházíte?
system nemapuje stranku, kde se nachazi NULL
Třeba na S/390-64 nulový pointer dereferencovat jde.
takze pri pristupu program umre na SIGSEGV
Bezpečnostní chyba se může projevovat i jako DoS.
Tiskni
Sdílej: